fuel-tank

اشتراک گذاشته شده با :

پمپ شناور پمپیران

پمپ شناور پمپیران : انواع و کاربردها


اولین پمپ شناور پمپیران توسط Armais Arutunoff در سال 1928 اختراع شد. او مهندس سیستم تحویل روغن ارمنستان است. نام پمپ پمپ روغن زیر آب است و این در یک میدان روغن نصب شده است. طراحی پمپ در سال 1929 توسط Pleuger Pumps تأسیس شد.

این وسیله ای است که با یک موتور کاملاً مهر و موم شده و مهر و موم شده به پمپ پمپیران همراه است. کل مجموعه را می توان در مایعات غوطه ور کرد تا تحت فشار قرار گیرد. این پمپ ها ی پمپیران عمدتا برای جلوگیری از حفره های پمپ استفاده می شوند.

عملکرد این پمپ پمپیران به پمپ های جت شباهت ندارد ، زیرا پمپ های شناور پمپیران مایع را به سمت سطح فشار می دهند ، در حالی که پمپ های جت مایع را می کشند. بنابراین این پمپ ها کارایی بیشتری نسبت به پمپ های جت دارند. این مقاله به بررسی اجمالی پمپ های زیر آب می پردازد.

پمپ شناور چیست؟


همانطور که از نام این پمپ ها بر می آید ، تعریف پمپ زیر آب به این دلیل طراحی شده است که در یک چاه ، مخزن ، در غیر این صورت ظرف غوطه ور شده اند. طراحان پمپ شناور پمپیران انواع مختلفی از پمپ ها را برای مناسب بودن در غوطه وری طراحی کرده اند. موتورهای پمپ شناور پمپیران در محفظه هایی محصور شده اند که با روغنی پر شده اند که با ماده ای که فشار می دهند تماس ندارند. نمودار پمپ شناور در زیر نشان داده شده است.

انواع پمپ های شناور پمپیران


انواع مختلفی از پمپ های شناور پمپیران در چاه ها ، مخازن و غیره وجود دارد که در زیر به پمپ های مورد استفاده در چاه ها پرداخته می شود.
پمپ های چاه عمیق
پمپ های چاه عمیق پمپ های قابل استفاده در زیر آب هستند. از این پمپ ها می توان برای شهرداری نیز استفاده کرد. بدنه این پمپ ها را می توان برای کار در زیر آب به موتور متصل کرد. طرح ضربه ، ساده سازی و نوسازی آن را ساده می کند. وقتی این پمپ ها شروع به کار می کنند ، باید کاملاً در آب غوطه ور شوند. آب اسیدی یا شیرین سبک به طور مکرر قابل انتقال است.
پمپ های استیل
پمپ های استیل ضد زنگ از پمپ های چدنی بهتر به نظر می رسند. آنها با فولاد ضد زنگ کاملاً پوشانده می شوند و مقاومت بسیار اسیدی دارند. در این نوع پمپ ها ، آب گرم در غیر این صورت آب اسیدی سبک غالباً جابجا می شود. منبع آب مانند چاه می تواند توسط بازیگران منحصر به فرد خود تا مقدار زیادی محافظت شود ، همچنین آب شیرین نیز می تواند به طور مکرر حرکت کند. کل پمپ را می توان در هنگام کار در آب غوطه ور کرد.

مشاهده لیست قیمت انواع محصولات پمپیران در لینک روبرو : پمپیران

پمپ های مکش پایین
از پمپ های مکش پایین به طور گسترده ای برای دریاچه ، آبگیری معدن ، استخر و رودخانه استفاده می شود. آنها با یک آستین راهنما در زیر پمپ طراحی شده اند. این پمپ ها از آب پایه استفاده می کنند و به طور کارآمد ویژگی خنک کننده با کیفیت بالا موتور الکتریکی را تضمین می کنند. این نوع پمپ ها پمپ های اعزامی و اضطراری هستند. نصب این پمپ ها با انواع دیگر پمپ ها به راحتی ارزیابی می شود و آنها دارای سر بلند هستند.

پمپ های پر روغن
پمپ های زیر آب پر از روغن از موتورهای غوطه وری پر از روغن استفاده می کنند. این پمپ ها به طور گسترده ای در بلند کردن آب در چاه ها ، آبیاری زمین های کشاورزی ، تپه ها ، سیستم های زهکشی تأمین آب صنعتی و مسکونی ، تأمین آب مناطق کوهستانی و غیره مورد استفاده قرار می گیرند تا روغن برای خنک کردن موتورهای گرم شده پر شود. از این موارد می توان در مناطق خنک استفاده کرد زیرا روغن را نمی توان منجمد کرد. نصب و بازسازی اینها بسیار ساده و همچنین مفید است. این پمپ ها آب تمیز را مانند آب دریاچه ، استخر یا رودخانه حرکت می دهند.

پمپ های کولر آبی
پمپ های شناور پمپیران خنک کننده آب معمولاً در زمینه هایی مانند صنعتی ، آبیاری زمین های کشاورزی ، استفاده از آب مسکونی و غیره استفاده می شوند. همچنین می توانند مانند پمپ های پر روغن در زیر آب استفاده شوند.

یک موتور یعنی آبسردکن می تواند برای کار در زیر آب ثابت شود. برای خنک سازی موتور هیجان زده می توان آب شیرین را پر کرد. این پمپ ها درصورت استفاده از کیفیت بالای آب قابل استفاده هستند.
پمپ های پمپیران جریان مخلوط و محوری به طور گسترده ای در تخلیه ، تخلیه رودخانه ، تخلیه فاضلاب ، تصفیه آب در ایستگاه پمپ و کنترل سرریز دفع خاک استفاده می شود. جریان زیاد و غیر مسدود شدن باعث بهبود وضعیت مداوم کار می شود. عمر لوله ها در اثر نشت می تواند توسط سیستم سه درزبندی طولانی شود.

انتخاب پمپ شناور پمپیران


انتخاب پمپ شناور پمپیران بر اساس چندین مشخصات قابل انجام است. انتخاب اولین و پیشروترین پمپ های شناور عمدتا به نوع ، کاربرد بستگی دارد و پس از آن ، باید در مورد حداکثر جریان تخلیه تصمیم گیری شود. حداکثر جریان پمپ های زیر آب را می توان با فشار فشار پمپ تعیین کرد.

این مربوط به حداکثر نیرویی است که پمپ پمپیران می تواند داشته باشد. این پمپ ها در اسب بخار تخمین زده می شوند. این کاری است که با سرعت 550 فوت پوند برای هر ثانیه تولید می شود و معادل 745.7 وات انرژی است. در آخر ، باید اندازه تخلیه تخمین زده شود. این مقدار محاسبه شده جهت گیری به سمت پیوندهای خروجی پمپ های زیر آب است.

مزایا و معایب پمپ شناور


از مزایای پمپ شناور پمپیران می توان به موارد زیر اشاره کرد.

این پمپ هرگز لازم نیست که بتونه کاری شود
این پمپ ها نیز بسیار کارآمد هستند
فشار آب ، آب را به داخل پمپ هدایت می کند ، بنابراین انرژی زیادی را صرفه جویی می کند.
این پمپ ها از مواد جامد و همچنین مایعات استفاده می کنند.
این پمپ ها در آب ساکت هستند


از معایب پمپ شناور می توان به موارد زیر اشاره کرد.

اگر یک واشر پمپ پمپیران یکپارچگی خود را از دست دهد در نتیجه باعث نشتی از پمپ می شود ، در نهایت قطعات داخلی آسیب می بینند.
خرابی پمپ به دلیل غوطه ور شدن در آب نمی تواند به سرعت متوجه شود.
هزینه این پمپ ها در مقایسه با پمپ های غیر شناور زیاد است.
یک پمپ برای همه موارد استفاده نمی شود ، در حالی که پمپ های یک مرحله ای در برنامه های مختلف مانند پمپاژ تولید نور و خانه استفاده می شود که شامل پمپاژ فاضلاب ، پمپ های مخزن در زهکشی و فیلترهای آکواریوم است.
چندین پمپ مرحله ای برای چاه ها ، مانند آب استفاده می شود.


کاربردهای پمپ شناور


کاربردهای پمپ شناور پمپیران شامل موارد زیر است.

از این پمپ ها در آبیاری ، تأمین آب آشامیدنی ، تولید روغن و آبگیری استفاده می شود.
این پمپ ها در چاله ها ، جمع ها ، چاه های مرطوب کار می کنند ، در غیر این صورت ، به طور کلی حوضچه ها برای پمپاژ فاضلاب هایی که به خانه ها و همچنین سایر ساختمان ها ، زمین و تخلیه دنده در داخل ساختمان نشت می کنند ، استفاده می شود ،
این نوع پمپ در استخرها و گیاهان نیز استفاده می شود.

 

مشاهده لیست قیمت انواع محصولات پمپیران در لینک روبرو : پمپیران

پمپ شناور پمپیران چیست؟


پمپاژ آب برای بسیاری از افراد می تواند یک چالش قابل توجه باشد زیرا درک کامل انتخاب پمپ زمان زیادی را صرف می کند. خوشبختانه برای رفع این نیاز می توانید یک پمپ شناور پمپیران خریداری کنید.

این پمپ ها می توانند برای املاک مسکونی ، تجاری یا صنعتی کار کنند و مزایای گسترده ای را فراهم می کنند که باعث می شود آنها بیشتر از وقت خود صرف کنند.

بنابراین لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بسیاری از پمپ هایی که ما به مشتریان خود ارائه می دهیم ، ادامه مطلب را بخوانید. با انجام این کار می توانید در هزینه و وقت زیادی صرفه جویی کرده و انتخاب پمپ پمپیران را هوشمندانه نگه دارید.

پمپ شناور پمپیران چیست؟


پمپ شناور پمپیران به عنوان یک موتور مهر و موم شده هوا محکم تعریف می شود که برای ارائه انواع مزایای مختلف طراحی شده است. به طور معمول ، این پمپ هرگز به پرایمینگ احتیاج ندارد زیرا در مایع غوطه ور شده و از این طریق آغاز می شود.

در حقیقت ، هرگز یک پمپ پمپیران خوب از این نوع از آب خارج نمی شود زیرا می تواند عوارضی ایجاد کند که بدون صحیح کارکرد صحیح را غیر ممکن می کند.

به طور معمول ، این پمپ های پمپیران یک انتخاب عالی برای تعداد زیادی از موقعیت ها هستند. به عنوان مثال ، مناطقی که مکان محدود یا دشواری دارند ممکن است انتخاب خوبی برای این پمپ ها ی پمپیران باشد. به این دلیل که آنها طراحی شده اند تا بدون عارضه در تعداد زیادی از مناطق قرار گیرند.

به همان اندازه مهم ، تقریباً به صورت خودکار قابل اجرا هستند ، هرچند ممکن است لازم باشد هر از چند گاهی آنها را بررسی کنید تا از عملکرد صحیح اطمینان حاصل کنید.

هنگام تصمیم گیری در مورد پمپ برای یک چاه ، این گزینه اغلب یکی از بهترین گزینه هایی است که می توانید پیدا کنید. به این دلیل که می توانید آن را مستقیماً در منبع آب خود قرار دهید و آب با کیفیت بالا را مستقیماً به خانه ، محل کار یا محل کار خود پمپ کنید.

قبل از اینکه به مزایای این پمپ پمپیران - و اشکالاتی - بپردازیم ، باید در مورد نحوه عملکرد آن صحبت کنیم تا درک بهتر و کاملتری به شما بدهیم.

 

مشاهده لیست قیمت انواع محصولات پمپیران در لینک روبرو : پمپیران

 

نحوه عملکرد پمپ شناور


پمپ شناور پمپیران معمولی به روشی کاملاً منطقی کار می کند. این کار با تبدیل انرژی چرخشی به انرژی جنبشی با استفاده از انرژی فشاری که از پمپ کشیده می شود ، شروع می شود.

هنگامی که آب از پمپ عبور می کند ، از طریق ورودی عبور می کند و سپس از طریق چرخش پروانه و به دیفیوزر رانده می شود. بعد از این مرحله ، آب به طرف سطحی که می تواند به طور مناسب استفاده شود ، بالا می رود.

به این ترتیب این پمپ ها پمپ گریز از مرکز چند مرحله ای محسوب می شوند. هر یک در موقعیت عمودی کار می کنند تا مقدار زیادی پمپاژ تولید کنند. موتور هیدرولیکی درون پمپ اغلب یک پمپ چرخه بسته است ، اگرچه ممکن است در بعضی موارد چرخه باز نیز باشد. ت

فاوت بین این دو مورد چندان مهم نیست که بخاطر نحوه کار هر دو از طرق بسیار مشابه مهم نباشد.

بدون توجه زیاد به جنبه های مکانیکی ، هر کسی که به این پمپ پمپیران علاقه مند است باید چند عنصر دیگر را نیز در ذهن داشته باشد. اول از همه ، پمپ شما باید همیشه غوطه ور شود تا مزایایی داشته باشد.

اگر از آب خارج شود ، ممکن است بیش از حد گرم شود یا عوارض دیگری را تجربه کند. خوشبختانه ، اینها معمولاً بسیار جزئی هستند و اگر وقت بگذارید و امکانات کامل عملکرد این پمپ پمپیران را کاملاً درک می کنید ، اجتناب از آنها خیلی سخت نیست.

یک پمپ شناور پمپیران معمولی همچنین دارای بسیاری از کاربردهای مختلف عملیاتی است که باید بخاطر بسپارید. به عنوان مثال ، می توان از آنها برای تخلیه مایعات از یک میدان بزرگ استفاده کرد تا سطح آب آنها منطقی باشد.

همچنین می توان از آنها برای انتقال فاضلاب ، مدیریت عملکرد فیلتر حوضچه و حتی در چاه های روغن استفاده کرد. و انواع ما اغلب برای پمپاژ آب چاه در خانه ها یا مشاغل استفاده می شود. این دامنه متنوعی از فرایندها ، آنها را به ابزاری مفید برای سرویس دهی شما در ذهن تبدیل می کند.

مزایا و معایب این پمپ پمپیران


اکنون که نحوه عملکرد پمپ شناور پمپیران را کاملاً فهمیدید ، می توانید نگاهی به مزایا و معایب آن بیندازید. این ملاحظات در مورد همه پمپ های این نوع صدق می کند و باید قبل از خرید کاملاً در مورد آنها بحث شود.

اگرچه مزایای زیر بیشتر از منفی ها است ، شما باید هنگام انجام هرگونه سرمایه گذاری جدی بسیار دقیق باشید:

بدون نیاز به پرایم - این مزیت کمک می کند تا این پمپ پمپیران یکی از در دسترس ترین کلاس ها برای کار باشد و اطمینان حاصل خواهد کرد که شما برای این کار و یا به روزرسانی های خود وقت یا هزینه زیادی صرف نمی کنید.


راندمان بالا - سطح پایین انرژی لازم برای استفاده از این نوع پمپ ها آنها را بسیار کارآمد و گزینه ای عالی برای کسانی که پول زیادی ندارند
گزینه Selection - شما باید بتوانید طیف گسترده ای از گزینه های زیر آب را برای پمپ های شناور پمپیران خود پیدا کنید ، که آنها را به گزینه ای عالی برای کسانی که کاربردهای زیادی در این واحدها دارند تبدیل می کند.


عملکرد آرام - بیشتر واحدهای زیر آب از این نوع بسیار آرام هستند زیرا در زیر آب هستند و به دلیل اینکه کاویتاسیون یا افزایش فشار پمپ پمپیران هرگز مسئله این واحد نیست
این مزایا قابل توجه است و این گزینه پمپ پمپیران را به گزینه ای عالی تبدیل می کند. چند اشکال که باید درک کنید نیز شامل موارد زیر است:

خوردگی مهر و موم - اگر مهر و موم روی پمپ پمپیران شما خورده باشد ، آب به داخل موتور نفوذ می کند و ممکن است صدمه زیادی وارد کند که ترمیم آن هزینه بر است.

 

مشاهده لیست قیمت انواع محصولات پمپیران در لینک روبرو : پمپیران

انواع پمپ پمپیران


تولیدات پمپیران شامل دو بخش میشود:


1-پمپ های پمپیران آب و صنعتی (پمپ گریز از مرکز-پمپ فشار قوی-کف کش-گل کش-لجن کش-شناور-دو مکشه-پمپ فشار قوی عمودی استیل-شناور آب شور)

2-پمپ های نفت،پتروشیمی و گاز(PB2-PB1-PB3-PB4-PO3-PV4-CPK-PO2-HOP-پمپ روغن داغ)

 

انواع پمپ پمپیران

 1. الکترو پمپ پمپیران کف کش شناور
 2. الکترو موتور شناور
 3. الکترو پمپ ملخی شناور
 4. الکترو پمپ لجن کش شناور
 5. پمپ شناور
 6. پمپ فشار قوی
 7. پمپ گریز از مرکز پمپیران
 8. الکترو پمپ شناور آب شور پمپیران
 9. پمپ گل کش
 10. پمپ گریز از مرکز با آبدهی بالا پمپیران
 11. پمپ فشار قوی MC200
 12. پمپ فشار قوی CV200
 13. پمپ دو مکشه پمپیران
 14. پمپ فشارقوی عمودی طبقاتی استیل

 

قطعات پمپیران شامل موارد:

 

 1. شفت: شفت قطعی است که وظیفه انتقال قدرت را بر عهده دارد و باعث به گردش در آمدن پروانه می باشد.سیل و بلبریگ بر روی شفت نصب هستند.
 2. پروانه: وظیفه افزایش انرژی سیال یا آب می شود تا به سطح انرژی بالاتری انتقال یابد.
 3. دیفیوزر: پوسته پمپ, بخشی از پمپ که شامل محفظه اطراف چرخ و حلزونی و یا دیفیوزر است تعریف شده است.
 4. یاتاقان: محل قرارگیری بلبرینگ ها و سبب سنتر شدن شفت می شود.
 5. بوش: بوش روی شفت قرار میگیرد تا از خرابی شفت در برابر عوامل محیطی محافظت کند.
 6. عینکی: عینکی بر روی شفت و جهت آبندی پمپ استفاده می شود.
 7. درپوش بلبرینگ: جهت جلوگیری حرکت پمپ پمپیران در جهت افقی می شود و از خروج گیریس جلوگیری می کند.
 8. بلبریگ: بلبرینگ ها جهت سهولت در گردش و سنتر شدن شفت استفاده می شود.
 9. سیل: پمپ ها برای آبندی در محل شفت باید دارای سیل باشند.سیل و سیل گذاری در پمپ کاری است بسیار تخصصی که در بازار به صورت صحیح اعمال نمی شود.این امر سبب کاهش طول عمر پمپ می شود و مدت زمان سرویس پمپ را کوتاه می کند.

 

لیست قیمت انواع پمپ پمپیران

پمپیران

شرکت تولیدی پمپ ایران (پمپیران) در سال 1975 با هدف تولید انواع مختلف پمپ های مصارف عمرانی ، کشاورزی و صنعتی تأسیس شد. از زمان آغاز فعالیت ، پمپیران برای انتقال دانش فنی با شرکت KSB آلمان قرارداد بست و محصول خود را تحت مجوز KSB گذراند.


پمپیران به استقرار و توسعه فناوری پمپ در ایران كمك كرده است. پمپیران در شهر تاریخی و صنعتی تبریز در 600 کیلومتری شمال غربی تهران تأسیس شده است. این شرکت در زمینی به مساحت 87.500 متر مربع آغاز به کار کرد.


مساحت کل برای کارگاه های تولیدی ، آزمایشگاه ها و مدیریت حدود 40،000 متر مربع با 400 پرسنل است. پمپیران در سال 1981 به شرکت های دولتی تبدیل شد و در حال حاضر بیش از 3000 سهامدار دارد. سهام موجود در بورس اوراق بهادار ایران است.

 

ساخت و تولید الکتروموتورهای صنعتی و خانگی پمپیران،الکتروپمپ‌های سیرکولاتور آبگرد، الکتروپمپ‌های زمینی سیرکولاتور و آبرسانی ورق‌های لامینیشن برای سایر سازندگان الکتروموتور اتابلوک،خدمات وایرکات با ماشین CNC جهت برش فولاد، آلومینیم، مس، تنگستن و کارباید، ساخت قالب‌های برشی پروگرسیو، ماشین‌کاری تمام اتوماتیک قطعات با ماشین‌های پیشرفته، طراحی و ساخت انواع قالب‌های دایکست و تزریق پلاستیک و تولید.

 

جهت مشاهده قیمت پمپ های پمپیران روی لینک روبرو کلیک کنید.www.bamintahvie.com