fuel-tank

اشتراک گذاشته شده با :

هیتر گازی

هیتر برقی صنعتی


گرمایش الکتریکی به زبان ساده به فرایندی تبدیل می شود که جریان الکتریکی به گرما تبدیل می شود. این بر اساس اصل حرارت ژول است ، همچنین به عنوان "گرمایش اهمی" نیز شناخته می شود ، جایی که با عبور جریان الکتریکی از یک رسانا گرما آزاد می شود.
این شکل از گرمایش کاربردهای مختلفی پیدا کرده است ، مانند روشن کردن لامپ های رشته ای ، سوزاندن اجاق های برقی و آهن های لحیم کاری. تمرکز ما در این مقاله استفاده از بخاری برقی در صنایع پتروشیمی است.


انواع هیتر برقی


هیتر های فلنج دار:


هیتر برقی صنعتی فلنجی از عناصر لوله ای خمیده سنجاق مو  ساخته می شوند که به صورت فلنج جوش داده شده یا لحیم می شوند. اتصالات برق از طریق جعبه های سیم کشی به این عناصر ارائه می شود.

این هیتر ها بیشتر برای گرم کردن آب ، روغن ، محلول های خورنده و مایعات انتقال گرما استفاده می شوند. آنها از فلنج لوله استاندارد در بازه 3-14 اینچ برای پشتیبانی از فشار زیاد مخزن در مایعات استفاده می کنند و از طریق فلنج همراه منطبق بر دیواره مخزن نصب می شوند.

از آنجا که هیتر های برقی فلنجی در اندازه های مختلف ، درجه بندی کیلووات ، ولتاژ ، محفظه های ترمینال و مواد غلاف در دسترس هستند ، برای برنامه های گرمایش خانگی و صنعتی مناسب هستند.


هیتر های غوطه وری:


این بخاری ها با محصور کردن سیم گرم کننده مقاومت در برابر نیکروم در یک ژاکت سرامیکی ساخته می شوند. یک غلاف اینکونل (نوعی از فولاد ضد زنگ که بسیار مقاوم در برابر خوردگی و حرارت است) کت را پوشانده است. همانطور که جریان برق از طریق سیم نیکروم جریان می یابد ، گرمای آن شروع می شود ، در نهایت شروع به درخشش می کند و سپس گرما را از طریق سرامیک و سپس غلاف آزاد می کند تا درجه حرارت بسیار بالا برود.

از آنجا که در آب غوطه ور است ، پس از گرم شدن غلاف ، آب شروع به گرم شدن می کند. با عبور آب از زیر عنصر گرمایشی و بالا آمدن به بالای رگ ، جریان همرفت ایجاد می شود. همانطور که لایه داغ به سمت بالا می رود ، در اطراف طرف رگ منحنی می شود و به سمت پایین حرکت می کند ، و از آن عبور می کند تا دوباره زیر رگ بالا بیاید. با گذشت زمان ، جریان های همرفت باعث می شوند تا گرما به طور مساوی در سراسر رگ پخش شود.

 

مشاهده لیست قیمت هیتر و اطلاعات فنی و موجودی در لینک روبرو : هیتر

 


مزایای هیتر برقی


از مزایای کلی هیتر های برقی ، اولاً ، انعطاف پذیری و انعطاف پذیری است. زیرا استفاده از سیستم گرمایش برقی ، نیاز به دودکش و لوله را برطرف می کند. این همچنین بدان معنی است که هیتر های برقی می توانند تقریباً در هر صنعتی بدون در نظر گرفتن ساخت و ساز مورد استفاده قرار گیرند.
هیتر های برقی نیز نصب کم هزینه را ارائه می دهند زیرا تنظیم این ماشین ها چندان پیچیده نیست. همانطور که در بالا ذکر شد ، هیچ لوله کشی مورد نیاز نیست ، بنابراین شما فقط نیاز به اتصال به یک مدار الکتریکی دارید. این امر به ویژه در هنگام سیم کشی مجدد و نوسازی کمک می کند.

از همه مهمتر هیتر های برقی ایمن و قابل اطمینان هستند. همانطور که قبلاً گفته شد ، در این سیستم گرمایشی نیازی به سوختن داخلی نیست ، که خطراتی مانند انفجار و مسمومیت با مونوکسید کربن را از بین می برد. علاوه بر این ، از آنجا که رادیاتور وجود ندارد ، از مشکلات نشت یا ترکیدن نه تنها جلوگیری می شود ، بلکه خطر آسیب به خواص نیز کمتر است. همه این عوامل همچنین باعث می شوند هیتر های برقی صنعتی سازگار با محیط زیست باشند و از سلامتی نیروی کار و همچنین مناطق اطراف کارخانه / گیاه محافظت می کنند.

هزینه ها بدیهی است که یک ملاحظه است. هزینه های گرمایش برق بیشتر از مصرف مستقیم سوخت است. علاوه بر این ، سرمایه و هزینه های زیرساخت نیز زیاد است. با این حال ، این واقعیت را در نظر بگیرید که هیتر های برقی صنعتی نیازی به سوخت گیری ندارند و عدم وجود سوختن داخلی نیز قسمت عمده ای از مشکلات نگهداری استفاده از این ماشین ها را برطرف می کند.

در چند سال گذشته مشاهده شده است که با کاهش ذخایر نفت و گاز ، تقاضا برای گاز طبیعی روند صعودی را تجربه می کند. در این تنظیمات ، می توان از هیتر برقی صنعتی در میادین نفتی برای گرم كردن مایعات تولید شده استفاده كرد. از دیگر مزایای آن می توان به مقاومت در برابر رطوبت ، عدم آلودگی صوتی ، قابلیت حمل ، دقت ، دوام ، کنترل دما و توزیع انرژی گرمایی اشاره کرد.

 

استفاده از فولاد و فولاد ضد زنگ در برنامه های گرمایش الکتریکی
در پایان ، به طور خلاصه یادآوری خواهیم کرد که چرا موادی مانند فولاد و فولاد ضد زنگ برای عملیات گرمایش الکتریکی در صنایع پتروشیمی ایده آل هستند.
در سطح کلی ، فولاد با استفاده از هیتر های جانبی مقاومت بسیار خوبی در برابر سایش ، آلودگی و شرایط آب و هوایی ایجاد می کند.

علاوه بر این ، در برابر زنگ زدگی یا خوردگی آسیب پذیر نیست ، و همچنین آتش نمی گیرد. فولاد همچنین با دوام و محکم است ، به همین دلیل هنوز هم بالاترین انتخاب در صنعت ساخت و ساز است. فولاد حتی سازگار با محیط زیست است زیرا در نهایت بازیافت و استفاده مجدد می شود.

وقتی صحبت از گرمایش الکتریکی می شود ، فولاد نه تنها دوام و مقاومت در برابر خوردگی را ایجاد می کند ، بلکه احتمال حذف گرما نیز به حداقل می رسد و بنابراین بازده بیشتری حاصل می شود. از طرف دیگر فولاد ضد زنگ برای مشاغلی که شامل راه حل های خورنده هستند ایده آل است.

نتیجه
با تأکید بیشتر بر ایمنی و کارایی محیط زیست در صنایع پتروشیمی ، هیتر های برقی راه حل م provideثری ارائه می دهند. به دلیل طراحی متنوع و قابلیت کاربر پسند ، بیشتر از اشکال معمولی گرمایش برای یک محیط تجاری مناسب هستند.
 
 
مقدار گرمای آزاد شده متناسب با مربع جریان است به طوری که این رابطه به عنوان اولین قانون ژول شناخته می شود.
 

یک عنصر گرمایی لوله ای اساسی از سیم نیکل کروم (Ni-Cr) (80-20٪ یا 70-30٪) تشکیل شده است که مقاومت در برابر گرمای تولید برق را فراهم می کند. اکسید منیزیم فشرده (MgO) و یک غلاف فلزی سیم Ni-Cr را احاطه کرده است. از پین های سرد (هادی های فلزی) برای ایجاد اتصالات الکتریکی به سیم مقاومت استفاده می شود. خاتمه الکتریکی می تواند به اشکال مختلف انجام شود. از آنجا که MgO بسیار هیدروسکوپی است ، برای جلوگیری از ورود رطوبت آب بندی می شود.

 

مشاهده لیست قیمت هیتر و اطلاعات فنی و موجودی در لینک روبرو : هیتر

هیتر های گازی چگونه کار می کنند؟


هیتر های گازی

 

هیتر کاتالیزوری گاز Camco 57331 Olympian Wave-3 3000 BTU LP هیتر ها به ویژه با پایین آمدن دما به کمترین دما یک ضرورت هستند. انواع مختلفی از سیستم های گرمایشی برای انتخاب وجود دارد و هر عملکرد به روشی منحصر به فرد است. هیتر های گازی یکی از گزینه های محبوب هستند و عملکرد آنها کمی متفاوت از سایر هیتر های معمول است.

در اینجا برخی از اطلاعات حیاتی در مورد نحوه کارکرد هیتر های گازی وجود دارد:

کوره خانه
هیتر گازی اغلب به عنوان کوره خانگی یا کوره خانگی شناخته می شود. این امر به این دلیل است که هیتر های گازی به طور معمول در خانه ها نصب می شوند تا در سردترین ماه های سال گرما ایجاد کنند. با کاهش دما ، می توانید از کوره خانه یا هیتر گازی خود برای تأمین گرمای موردنیاز خود استفاده کنید. میزان فضایی که هیتر های گازی درون خانه گرم می کنند بسته به نوع مورد استفاده متفاوت است.

چه چیزی آنها را منحصر به فرد می کند؟


هیتر های گازی به طور دائمی نصب می شوند و طی چند سال تغییر شکل داده اند تا با نگرانی های زیست محیطی مطابقت داشته باشند. برخی از مدلهای اولیه هیتر برای گرم نگه داشتن مناطق خاص ، طیف وسیعی از مواد را از جمله زغال سنگ ، روغن یا چوب می سوزاندند. با این حال ، به دلیل نگرانی در مورد مسائل زیست محیطی ، بخاری های گازی به انتخاب اصلی تبدیل شدند.

 

انواع هیتر های گازی چیست؟


وقتی در حال بررسی نحوه عملکرد هیتر گازی هستید ، بیش از یک نوع برای انتخاب وجود دارد. هیتر های گاز طبیعی یکی از اولین هیتر ها در نوع خود بودند ، اما اکنون معمولاً از هیتر های گاز متان پروپان و حتی بیو گاز استفاده می شود.

3 بخش هیتر گازی


درک نحوه کار انواع هیتر های گازی به یادگیری اجزای مختلف آنها بستگی دارد. قسمت اول هر هیتر گازی شامل تخلیه ، القای القایی ، مبادلات حرارتی و مشعل است. دستگاه های کنترل و ایمنی قسمت دوم هیتر های گازی را تشکیل می دهند و قسمت نهایی آن از دمنده ها تشکیل شده است. تمام این بخشهای هیتر گازی به طور یکپارچه کار می کنند تا سطح گرمایی مطلوب را برای هر خانه یا ساختمان فراهم کنند.

 

 

روش گرمایش تابشی


بیشتر هیتر های گازی برای تأمین گرما به روش گرمایشی تابشی متکی هستند. این روش بی نظیر است زیرا شامل ترکیبی از گاز و هوا برای ایجاد شعله ای است که به نوبه خود هوا را گرم می کند ، و این می تواند در تمام فضای محل قرارگیری بخاری پخش شود.

این روش گرمایش در واقع چگونه کار می کند؟
 

اولین قسمت نحوه عملکرد هیتر گازی شامل استفاده از ترموستات است. این ترموستات لازم است به عنوان سنسور برای تعیین دمای اتاق عمل کند و تشخیص دهد که چه درجه ای از آن به زیر یک درجه مشخص کاهش یافته است. اگر اتاق به یک نقطه خاص افتاده باشد ، ترموستات کار می کند تا دریچه گاز را باز کند و گاز را به نصب هیتر وارد کند. این بدان معنی است که یک ترموستات در حال کار برای عملکرد کلی هر هیتر گازی حیاتی است.

قسمت 2

گاز از طریق مجرای ورودی به کوره وارد می شود ، این نقطه ای است که گاز برای تولید شعله با هوای سرد روبرو می شود. هوای خنک با هیتر در بالا یا پایین تماس می گیرد. این می تواند مورد اولویت باشد و در زمان نصب تنظیم می شود. هوایی که وارد هیتر می شود از طریق لوله های گرم حرکت می کند و منجر به ایجاد هوای گرم می شود. این مرحله برای عملکرد کلی هیتر گاز مهم است ، زیرا این بخشی است که در واقع هوای گرم مورد نیاز برای تأمین گرما در هر مکان را ایجاد می کند.

قسمت 3

قسمت آخر نحوه کار یک هیتر گازی شامل فرآیند حرکت هوا است. این امر نیاز به عبور هوای گرم از طریق تبادل گرما و سپس انتقال آن از طریق دریچه دارد. تبادل گرما به سادگی دستگاهی است که گرما را از یک محیط منتقل کرده و به محیط دیگر منتقل می کند. این نوع دستگاه رایج است و در بسیاری از لوازم مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. پس از عبور هوای گرم از تبادل گرما و انتقال آن از طریق دریچه ، سپس اجازه ورود به خانه داده می شود.

عملکرد واقعی هیتر گازی شما بسته به نوعی که دارید می تواند کمی متفاوت باشد. عملکرد هیتر های گازی دائمی و قابل حمل کمی متفاوت است که می تواند نحوه عملکرد بخاری گازی شما را تغییر دهد.

دائمی یا قابل حمل
هر دو هیتر گازی دائمی و قابل حمل می توانند روشی موثر برای گرم کردن خانه شما باشند (ویکی). هیتر گازی نصب شده دائمی نیازی به استفاده از منبع حرارتی دوم ندارد ، که توسط بسیاری از صاحبان خانه ترجیح داده می شود.

با این حال ، یک هیتر گازی قابل حمل می تواند راهی عالی برای گرم کردن فضای کوچکتر به روشی مقرون به صرفه باشد. این نوع هیتر های گازی به جای منافذ هوا برای گردش هوا از فن استفاده می کنند اما به روشی مشابه هیتر گازی نصب شده دائمی کار می کنند. هیتر های گازی قابل حمل ارزان تر هستند ، اما همچنین شناخته شده اند که تهویه کمتری دارند. هیتر های گاز دائمی باید به طور منظم توسط یک متخصص گرمایشی بررسی و سرویس شوند.

اکنون که اصول کارکرد هیتر گازی را فهمیدید ، می توانید بهترین گزینه را برای خانه خود انتخاب کنید.

 

مشاهده لیست قیمت هیتر گازی در لینک روبرو : هیتر

عناصر گرمایش در هیتر برقی چگونه کار می کنند؟


عناصر گرمایش سیم پیچهای محکم پیچیده شده در داخل کابینت هیتر برقی هستند. عناصر گرمایشی در کوره بسیار شبیه عناصر موجود در توستر یا صفحه داغ هستند و آنها تحت همان اصل اساسی مقاومت الکتریکی کار می کنند. عملکرد آنها با درک برخی از مبانی تئوری برق روشن تر می شود.
مقاومت
مقاومت اصلی ترین اصل الکتریکی است که نحوه عملکرد عناصر گرمایشی را توضیح می دهد. الکتریسیته جریان ذرات باردار الکتریکی (معروف به جریان) از طریق ماده رسانا ، در این مورد الکترون ها از طریق سیم های فلزی است.

مواد مختلف دارای خصوصیات مختلفی هستند که جریان الکتریکی را مهار می کنند. اندازه مقطع مواد نیز بر مقاومت آن تأثیر می گذارد. سیم نازک بلند مقاومت بیشتری نسبت به سیم ضخیم کوتاه دارد. گرما یک محصول جانبی از مقاومت الکتریکی است و رابطه بین گرما و مقاومت مستقیماً متناسب است. مقاومت بیشتر به معنای گرمای بیشتر است.

ساخت عناصر گرمایش هیتر برقی


عناصر گرمایش کوره هوای گرم اساساً سیمهای بلندی هستند که به سیم پیچهای محکم نصب شده در داخل کابینت هیتر برقی پیچیده می شوند. مقاومت سیم باعث ایجاد گرما به عنوان محصول جانبی می شود. سیم مورد استفاده در عناصر گرمایش الکتریکی به طور معمول نیکروم 80 است ، آلیاژ 80 درصد نیکل و 20 درصد کروم است. با مقاومت بالا و حساسیت کم به اکسیداسیون مشخص می شود. این عناصر گرمایشی می توانند در دمای بسیار بالا و بیش از 2000 درجه فارنهایت کار کنند.


عملکرد هیتر برقی


عنصر گرمایش تنها یک قسمت کوچک از سیستم گرمایش هیتر برقی خانگی است. گرمایش با ترموستات شروع می شود ، که سیگنال الکتریکی را به رله های داخل هیتر می فرستد. این رله ها به عناصر گرمایشی ولتاژ می دهند و باعث می شوند تا آنها گرما ایجاد کنند. در مرحله بعدی ، دمنده های هوای اجباری به طور خودکار شروع به انتقال هوای گرم از طریق کابینت می کنند تا در نهایت مناطق زندگی خانه گرم شود.

 

عیب یابی عناصر گرمایش هیتر برقی


عناصر گرمایش هیتر برقی خانگی اجزای نسبتاً ساده ای هستند. آنها یا کار می کنند یا نمی کنند. یا عنصر گرما ایجاد می کند یا هیچ کاری نمی کند. گذشت زمان ، سو abuse استفاده مکانیکی و ساخت و سازهای فرومایه از دلایل مکرر عناصر گرمایشی خراب است. عناصر  کوره هوای گرم معمولاً قابل ترمیم نیستند ، اما قابل تعویض هستند. آزمایش پیوستگی که با یک مولتی متر دیجیتال انجام می شود آسانترین راه برای تعیین نیاز یک عنصر به جایگزینی است.

 

مشاهده لیست قیمت هیتر برقی و کوره هوای گرم  در لینک روبرو : هیتر

هیتر پرتابل ( هیتر قابل حمل )


هیتر پرتابل معمولاً در صورت ناکافی بودن سیستم گرمایش اصلی یا گرمایش مرکزی برای نصب و راه اندازی ، بسیار گران هستند. در بعضی موارد ، اگر بخواهید فقط یک اتاق را گرم کنید یا گرمایش ناکافی را در یک اتاق تکمیل کنید ، استفاده از بخاری های کوچک می توانند هزینه کمتری داشته باشند.

آنها همچنین می توانند دمای اتاق های مورد استفاده توسط افرادی را که به سرما حساس هستند ، به ویژه افراد مسن ، بدون گرم شدن بیش از حد در خانه ، افزایش دهند.

ظرفیت هیتر پرتابل معمولاً بین 10،000 Btu و 40،000 Btu در ساعت است و معمولاً با برق ، پروپان ، گاز طبیعی و نفت سفید کار می کنند (برای اطلاعات در مورد اجاق های چوب و گلوله به گرم کردن چوب و گلوله مراجعه کنید).

اگرچه بیشتر هیتر پرتابل از طریق همرفت (گردش هوا در یک اتاق) کار می کنند ، اما برخی از آنها به گرمایش تابشی اعتماد می کنند. هیتر های تابشی از اشعه مادون قرمز ساطع می شوند که مستقیماً اجسام و افراد را در بینایی آنها گرم می کند و هنگامی که فقط چند ساعت در یک اتاق خواهید بود و می توانید در خط دید هیتر بمانید ، انتخاب کارآمدتری است.

همچنین وقتی برای مدت کوتاهی از اتاق استفاده می کنید می توانند کارآیی بیشتری داشته باشند زیرا با گرمایش مستقیم ساکن اتاق و محیط اطراف ساکن و نه کل اتاق ، در مصرف انرژی صرفه جویی می کنند.

هنگام استفاده از هیتر قابل حمل ، ایمنی یک نکته مهم است. کمیسیون ایمنی کالاهای مصرفی ایالات متحده تخمین می زند که بیش از 25000 آتش سوزی مسکونی هر ساله با استفاده از هیترهای برقی مرتبط است و منجر به مرگ بیش از 300 نفر می شود. علاوه بر این ، حدود 6000 نفر تحت مراقبت های اورژانس بیمارستان برای جراحات ناشی از سوختگی مرتبط با تماس با سطوح گرم بخاری های اتاق ، بیشتر در شرایط غیر آتش سوزی ، قرار می گیرند.

 

 

هنگام خرید و نصب هیتر پرتابل ، این دستورالعمل ها را دنبال کنید:

 

فقط هیتر های مدل جدید را خریداری کنید که تمام ویژگی های ایمنی فعلی را دارند. اطمینان حاصل کنید که بخاری برچسب Underwriter's Laboratory (UL) را به همراه دارد.
هیتر کنترل شده با ترموستات انتخاب کنید ، زیرا آنها از اتلاف انرژی ناشی از گرم شدن بیش از حد اتاق جلوگیری می کنند.
هیتر با اندازه مناسب برای اتاقی که می خواهید گرم کنید انتخاب کنید. بخاری های بزرگ خریداری نکنید. اکثر بخاری ها دارای یک جدول اندازه بندی کلی هستند.
هیتر را در سطح یک سطح و دور از ترافیک پا قرار دهید. به خصوص مراقب باشید کودکان و حیوانات خانگی را از بخاری دور نگه دارید.


هیترهای پرتابل احتراق تهویه و منجمد


هیترهای پرتابل به عنوان منفذ و منفجره یا "بدون تخلیه" طبقه بندی می شوند. واحدهای احتراق اختراعی برای استفاده در داخل خانه توصیه نمی شوند ، زیرا آنها محصولات احتراق ناخواسته را به فضای زندگی وارد می کنند - از جمله اکسیدهای نیتروژن ، مونوکسیدکربن و بخار آب - و هوای فضا را تخلیه می کنند. اکثر ایالت ها هیتر های نفت سفید اختراعی را برای استفاده در منازل و حداقل پنج کشور استفاده از هیتر های گاز طبیعی بدون سقف را ممنوع کرده اند.

واحدهای تهویه ای به گونه ای طراحی شده اند که به طور دائمی در کنار یک دیوار خارجی قرار بگیرند ، بنابراین دریچه گاز دودکش می تواند از طریق سقف یا مستقیم از طریق دیوار به خارج نصب شود.

به دنبال احتراق مهر و موم شده یا واحدهای "100٪ هوای بیرونی" باشید که مجاری برای بیرون آوردن در محفظه احتراق دارند. عملکرد هیتر های احتراق مهر و موم شده نسبت به انواع دیگر هیتر پرتابل بسیار ایمن تر هستند و با کارایی بیشتری کار می کنند زیرا هوای گرم شده از اتاق را جذب نمی کنند و آن را به بیرون نمی رسانند. همچنین احتمال ایجاد پس زمینه کمتر بوده و بر کیفیت هوای داخلی تأثیر منفی می گذارد.

واحدهای کم هزینه (و کارایی کم) از هوای اتاق برای احتراق استفاده می کنند. آنها جلوی شیشه ای مهر و موم شده ندارند تا هوای اتاق را از آتش دور کند و نباید آنها را با بخاری احتراق مهر و موم شده اشتباه گرفت.

علاوه بر دستورالعمل های نصب و راه اندازی کارخانه ، شما باید این دستورالعمل های کلی ایمنی را برای کار با هر هیتر پرتابل احتراق دنبال کنید:

برای هیتر های سوخت مایع فقط از سوخت تأیید شده استفاده کنید. هرگز از بنزین استفاده نکنید! دستورالعمل های سوخت سازنده را دنبال کنید. هرگز بخاری را که هنوز گرم است پر نکنید. هیتر را بیش از حد پر نکنید - باید اجازه انبساط مایع را بدهید. فقط از ظروف تأیید شده که برای آن سوخت خاص مشخص شده اند استفاده کنید و آنها را در فضای باز ذخیره کنید.
هر سال هیتر های پرتابل خالی را بصورت حرفه ای بررسی کنید. اگر هیتر به درستی تخلیه نشود ، به هیچ وجه تخلیه نشود ، یا اگر دریچه مسدود ، جدا ، زنگ زده یا خورده شود ، سطح خطرناکی مونوکسیدکربن (CO) می تواند به خانه وارد شود و باعث بیماری و مرگ شود. اگر هیتر به درستی تنظیم نشده و برای نوع گاز مصرفی و ارتفاعی که در آن نصب شده باشد ، CO نیز تولید می شود.


هیترهای برقی قابل حمل


عملکرد هیتر های برقی به طور کلی گرانتر از هیتر های محفظه احتراق است ، اما آنها تنها بخاری های فضای باز نشده هستند که برای کار در داخل خانه شما ایمن هستند. گرچه هیتر های برقی پرتابل از نگرانی در مورد کیفیت هوای داخل خانه جلوگیری می کنند ، اما هنوز هم خطرات سوختگی و آتش سوزی وجود دارد و باید با احتیاط استفاده شود.

برای هیتر های قابل حمل همرفت (غیر تابشی) ، بهترین نوع شامل مایع انتقال حرارت مانند روغن است که گرم می شود.

 

مشاهده لیست قیمت انواع هیتر در لینک روبرو : هیتر