آیا در مجموعه آپارتمان خود متوجه مناطق گرم و سرد شده اید؟ اکثر رادیاتورهای قدیمی حاوی شیرهایی هستند که فقط دو تنظیم دارند از جمله باز و بسته. خوشبختانه ، روشهایی برای بهبود کارایی دیگ بخار و راحتی ساختمان چند خانوادگی شیکاگو وجود دارد.

درک رادیاتور های بخار قدیمی و چرا بیش از حد گرم می شوند
هنگامی که رادیاتورهای بخار یا آب گرم در زمستان روشن می شوند ، یا آب را تا دمای خاصی گرم می کنند ، یا آن آب را به بخار تبدیل می کنند. سپس ، آنها از طریق لوله ها آب داغ یا بخار را در سراسر ساختمان پمپ می کنند.

وقتی آب گرم یا بخار به رادیاتور می رسد ، فلز را گرم می کند و سپس هوای اطراف را گرم می کند. متأسفانه رادیاتورهای قدیمی یا روشن یا خاموش هستند. تنظیم شماره گیر میزان گرما را کنترل نمی کند. این امر اغلب می تواند باعث گرم شدن بیش از حد واحدهای منفرد شود ، به خصوص اگر سوپاپ در موقعیت باز گیر کرده و بسته نشود.

وقتی این اتفاق می افتد ، صاحبان واحدها اغلب برای کنترل دما پنجره ها را باز می کنند. وقتی قیمت گاز ، برق و روغن گرمایش پایین بود ، این منطقی بود. در حقیقت ، طراحی های قدیمی سیستم دیگ آبگرم پیش بینی می کرد که اگر اتاق های آپارتمان آنها بیش از حد گرم شود ، ساکنان پنجره های خود را باز می کنند. با این حال ، قیمت های گاز ، نفت و به خصوص برق در چند دهه گذشته افزایش یافته است و این گزینه را بسیار گران کرده است.

راه حل های کوتاه مدت برای کنترل گرمای رادیاتور


برای واحدهایی که بیش از حد گرم هستند ، ممکن است لازم باشد اقدامات فوری به منظور کاهش دمای داخلی انجام شود. گرچه این نکات از نظر انرژی کارآمد نیستند ، اما در حالی که شما برای اجرای یک راه حل طولانی مدت برنامه ریزی می کنید ، به اندازه کافی برای ساکنان شما راحت خواهد بود.

پنکه سقفی را روشن کنید
اگر واحد مجهز به پنکه سقفی باشد ، مستاجر می تواند فن را روشن کند تا هوا به سمت بالا گردش کند. این کار باعث می شود هوای گرم با سرعت بیشتری نسبت به اینکه هوای گرم بالا برود ، به سمت سقف بکشد.

کمی پنجره را باز کنید
اگر واحد دارای پنجره های دو آویز است ، قسمت بالای پنجره را چند اینچ باز کنید. از آنجا که هوای گرم بالا می رود ، باز بودن نیمه بالایی پنجره می تواند سطح گرمایش را کنترل کند. اگر واحد پنجره های آویز دوگانه نداشته باشد ، باز كردن پنجره یك یا دو اینچ می تواند به تخلیه گرمای اضافی كمك كند در حالی كه هوای خنك فضای باز را به فضا می دهد.

شیر رادیاتور را خاموش کنید
اگر واحد بسیار گرم است ، سعی کنید شیر رادیاتور را برای مدت کوتاهی روشن کنید. با این کار جریان بخار یا آب گرم به رادیاتور متوقف می شود. اگر شیر رادیاتور گیر کرده است ، بهتر است برای تعویض شیر با تعمیرکار یا یک تکنسین HVAC تماس بگیرید.

رادیاتور را بپوشانید
اگر هیچ یک از راه حل های بالا کار نکرد ، پوشاندن رادیاتور با یک ورق یا پتو می تواند به کنترل دمای داخلی کمک کند. با این حال ، استفاده از پتو و ملحفه ساخته شده از الیاف طبیعی ، ترجیحاً پشم یا پنبه بسیار مهم است. الیاف مصنوعی مانند پلی استر و پشم گوسفند می توانند ذوب شوند.

راه حل های گرمازایی طولانی مدت دیگ بخار
پیشنهادات فوق به عنوان یک راه حل کوتاه مدت عالی هستند ، اما اثرات طولانی مدت آن قبض های گرمایشی بالاتر و واحدهایی است که کاملاً راحت نیستند. در Althoff ، ما می توانیم با مقاوم سازی دیگ بخار و رادیاتور به بهبود کارایی و کاهش هزینه های انرژی شما کمک کنیم.

مقاوم سازی دیگ های بخار ما شامل نصب دریچه های رادیاتور بی سیم است که می تواند سرعت جریان بخار یا آب گرم را از طریق لوله های ساختمان افزایش یا کاهش دهد.

این دریچه ها با حس دما در مناطق منفرد و تنظیم دبی به صورت خودکار کار می کنند. در مرحله بعدی ، می توانیم روی هر نصب رادیاتور یک شیر رادیاتور قابل تنظیم نصب کنیم که دمای داخلی را نشان دهد و پس از رسیدن به دمای مورد نظر امکان تنظیم خودکار بخار یا آب گرم را فراهم کند.

در برخی موارد ، ممکن است تصمیم بگیرید که جایگزینی رادیاتور ساختمان گزینه بهتری نسبت به انجام نسخه های پیشرفته است. اگر می خواهید دیگ بخار جدیدی در مجموعه آپارتمان خود ، ساختمان کانکس یا تعاونی نصب کنید ، ما می توانیم دیگ های بخار فعلی شما را ارزیابی کنیم ، نیازهای گرمایشی شما را محاسبه کرده و تخمین هایی را برای جایگزینی دیگ بخار فعلی شما ارائه دهیم.

 

مشاهده لیست قیمت رادیاتور در لینک روبرو : رادیاتور