fuel-tank

اشتراک گذاشته شده با :

منبع انبساط باز

درک مخازن انبساط


یکی از اجزای قابل توجه در سیستم گرمایش هیدرونیک ، منبع انبساط است. هنگام طراحی سیستم گرمایش ، اتلاف حرارت و اندازه دیگ بخار معمولاً با دقت محاسبه می شود.

اندازه سیرکولاتور بر اساس طول و ظرفیت انتقال حرارت لوله کشی است. وقتی نوبت به منبع انبساط می رسد ، اکثر بچه ها فقط مخزنی با همان اندازه را که همیشه استفاده کرده اند نصب می کنند.

جمله ، "ما همیشه این کار را انجام داده ایم." به ذهن می آید به اندازه کافی عجیب ، بیشتر اوقات کار می کند. وقتی کار نمی کند مشکلات بوجود می آیند. متداول ترین علامت منبع انبساط با اندازه کم ، از بین رفتن سوپاپ تسکین دهنده است. برای جلوگیری از این امر ، نصب کننده باید عملکرد مخزن و اهمیت اندازه مناسب را درک کند.

بیایید با اصول شروع کنیم. همه ما می دانیم که همه چیز وقتی گرم می شوند منبسط می شوند و وقتی سرد می شوند منقبض می شوند. آب تفاوتی ندارد و این عامل اصلی در سیستم گرمایش هیدرونیک حلقه بسته می شود.

با نصب یک سیستم جدید ، لوله ها را با آب 40 تا 50 درجه پر می کنید و هوا را تصفیه می کنید. سپس وقتی دیگ آبگرم را آتش می زنید و آب را تا 180 درجه گرم می کنید ، آب منبسط می شود. با گرمتر شدن آب ، حجم آن بیشتر می شود. بدون جبران این انبساط آب ، فشار در سیستم افزایش می یابد و در 30 پوند ، دریچه تسکین باز می شود.

منبع انبساطی متناسب با این افزایش حجم آب در سیستم حلقه بسته طراحی شده است. آب قابل انعطاف نیست اما هوا قابل انعطاف است و مخزن انبساطی از بالشتک هوای فشرده شده برای پذیرفتن این افزایش حجم آب هنگام گرم شدن استفاده می کند.

مخازن انبساط به سبک قدیمی که در بین تیرچه های کف در سقف سرداب نصب شده بودند از فولاد ساخته شده اند و دارای پایه های آب ، ورودی هوا و یک سطح سنج آب هستند. وقتی سیستم پر شد ، آب وارد مخزن شد و هوای بالای آن را فشرده کرد. با گرم شدن آب ، سطح مخزن بالا رفته و هوا بیشتر فشرده می شود. در نهایت ، بالشتک هوا جذب آب می شود و مخزن غرقاب می شود. این البته باعث افزایش فشار می شود که سوپاپ تسکین دهنده را خاموش می کند و همیشه منجر به تماس سرویس می شود.

در اوایل دهه 60 مخزن دیافراگم مدرن ساخته شد. از دیافراگم لاستیکی برای جدا کردن دائمی آب سیستم از هوای فشرده در مخزن استفاده می کند ، بنابراین مشکل غرقاب را برطرف می کند. این مخازن به دلیل کوچک و جمع و جور بودن ، ارزان بودن و نیاز به لوله کشی بسیار کمتر محبوب شدند. این نوع مخزن ، اگر اندازه مناسب نداشته باشد ، هنوز هم می تواند مشکلات احتمالی ایجاد کند.

بیایید نگاهی بیندازیم به پنج نکته ای که برای اندازه گیری مناسب منبع انبساط دیافراگم باید بدانیم.

Fill Pressure --- در سیستم حلقه بسته ، ارتفاع ساکن لوله کشی فاکتور فقط هنگام پر کردن سیستم است. برای هر 2.31 فوت قد استاتیک ، یک پوند در هر اینچ مربع (PSI) فشار آب لازم است.

در یک خانه متوسط 2 طبقه با دیگ بخار در زیرزمین ، ما باید این آب را حدود 16 فوت بالا ببریم که حدود هفت PSI نیاز دارد. برای اطمینان از فشار مثبت و کمک به حذف هوا ، باید پنج PSI دیگر به این مورد اضافه کنیم.

دریچه های کاهش فشار (PRV) در کارخانه 12 PSI تنظیم شده و مخازن انبساط از قبل با همان 12 PSI شارژ می شوند. بیشتر اوقات 12 بار شارژ قبلی PSI کافی است اما اگر ارتفاع سیستم از 16 فوت بیشتر باشد باید شیر کاهش فشار را بیشتر تنظیم کرده و بار هوا را نیز در مخزن افزایش داد.

اندازه گیری لاستیک و پمپ دوچرخه همه ابزارهایی هستند که شما برای رسیدن به این هدف نیاز دارید. همیشه بخاطر داشته باشید هنگام بررسی فشار باید مخزن از سیستم جدا شود. هنگام بررسی فشار مخزن انبساط ، ابتدا باید فشار سیستم به صفر رسیده و مخزن با استفاده از شیر عایق جدا شود. اگر این روش را دنبال نکنید ، فشار مخزن را نمی خوانید. شما دارید فشار سیستم را می خوانید.

برای اندازه گیری مخزن باید این را بدانیم. بیشتر شیرهای امدادی مسکونی با 30 PSI تنظیم می شوند.

دما را پر کنید --- وقتی سیستم را با آب لوله کشی پر می کنید ، دما معمولاً در حدود 50 درجه است.

دمای متوسط آب --- این دمای حد بالا و نرمال دیگ است. هرچه آب را بیشتر گرم کنیم ، گسترش می یابد.

محتوای کل آب --- این برای اندازه گیری مخزن بسیار مهم است. سیستم های ثقلی قدیمی که به گردش اجباری تبدیل شده اند ، آب بسیار بیشتری نسبت به سیستم قرنیز جدید خواهند داشت.

لوله مس سه چهارم اینچی حاوی 025 گالن آب در هر فوت خطی است در حالی که لوله فولادی اینچ و نیم 106/0 را در خود نگه می دارد. کل فیلم را اندازه بگیرید و در مقدار مناسب ضرب کنید. سپس محتوای آب دیگ آبگرم را اضافه کرده و به مقدار دو گالن اضافی برای فاکتور فاجار اجازه دهید.

فاکتورهای زیادی در تعیین اندازه منبع انبساط وجود دارد و تغییرات غیر معمول در هر یک از این مناطق می تواند به طور چشمگیری بر اندازه مخزن تأثیر بگذارد. تولیدکنندگان در این زمینه تجربه زیادی دارند و نمودارهای راهنما را بر اساس سیستم های متوسط تهیه کرده اند. با نگاهی به نمودار ، می بینید که سیستم هایی با محتوای آب بیشتر مانند رادیاتورها و تخته های چدنی به مخزن بزرگتری نسبت به سیستم تخته مسی مسی نیاز دارند.

 

مشاهده لیست قیمت منبع انبساط در لینک روبرو : منبع انبساط

چه چیزایی باید درباره منبع انبساط بدانیم؟


شاید یکی از کمترین مناطق عملکردی سیستم گرمایش هیدرونیک حلقه بسته ، منبع انبساط باشد. این یک مورد کمترین توجه را از کلیه اجزای سیستم گرمایشی دارد. بیشتر این بی توجهی به دلیل کمبود دانش عمومی است. برخی از اطلاعات برای کمک به شما در درک بهتر عملکرد مخازن انبساطی است. همانطور که همه ما می دانیم ، آب منبسط می شود
شاید یکی از کمترین مناطق عملیاتی سیستم گرمایش هیدرونیک حلقه بسته ، منبع انبساط باشد. این یک مورد کمترین توجه را از کلیه اجزای سیستم گرمایشی دارد.

بیشتر این بی توجهی به دلیل کمبود دانش عمومی است. در اینجا برخی از اطلاعات برای کمک به شما در درک بهتر عملکرد مخازن انبساط وجود دارد.

همانطور که همه ما می دانیم آب هنگام گرم شدن منبسط می شود. برعکس ، وقتی سرد می شود منقبض می شود. اگر وسیله ای برای جبران این همه انبساط و انقباض نداشته باشیم ، فشار سیال در سیستم های ما به شدت در حال نوسان است.

اولین مخازن انبساطی موجود در سیستم های جاذبه قدیمی چیزی بیشتر از منبع روباز مس و مسطح در بالای بالاترین قسمت سیستم گرمایشی نبودند. با انبساط آب ، مخزن موجود در اتاق زیر شیروانی را از مایع منبسط کننده پر کرد. اگر منبع به دلیل پر شدن زیاد سرریز شود ، آب اضافی به ناودان اتاق زیر شیروانی می ریزد. مسئله بزرگی نیست

وقتی آب سرد شد ، حجم مخزن کاهش یافت اما همچنان سیستم گرمایش کامل حفظ شد. پر کردن سیستم از طریق پر کردن دستی انجام می شد و اندازه گیری در اتاق مکانیکی نشان می داد که چند فوت آب بالای دیگ آبگرم وجود دارد. یک علامت روی گیج معمولاً سطح پر شدن سرد را نشان می داد.

با گذشت زمان و تکامل سیستم ها ، نیازی به درجه حرارت بالاتر کار شد. برای دستیابی به این هدف ، باید یک سیستم تحت فشار "بسته" ایجاد شود. از این رو ، منبع انبساط باز راهی دایناسورها شد.

مردم از همان اوایل می دانستند که باید درون مخزن دارای بار هوایی باشند زیرا آب قابل تراکم نیست. مخازن اولیه در واقع یک مخزن استوانه ای استیل است ، دقیقاً مانند ظرفی که در یک آبگرمکن گازی وجود دارد. آنها به دیگ بخار متصل شدند زیرا در اینجاست که تصور می شد هوای معلق در آب بیشترین پتانسیل خروج از محلول را دارد.

هوا از آب بازیابی شده و به مخزن انبساط فرستاده شد تا "بالشتکی" را که هنگام گسترش حجم مایع سیستم فشرده می شود ، حفظ کند.

این نوع سیستم را سیستم "air in" می نامند. به غیر از تصفیه اولیه ، تمام هوای موجود در سیستم در سیستم باقی خواهد ماند و قرار است در دیگ بخار بازیابی شود و دوباره به مخزن ارسال شود. اتصالات زیادی برای اطمینان از اتفاقی که افتاده و عدم خنک شدن هوا از مخزن ، هنگام خنک شدن سیستم ، ساخته شده اند.

در این نوع سیستم ها هرگز نباید دریچه اتوماتیک در هر نقطه از سیستم نصب شود. اگر یکی دارد ، آن را بردارید. این اجازه می دهد هوایی که قرار است بازیابی شود و به فرار بالشتک برگردانده شود. در نتیجه ، منبع انبساط وارد آب می شود ، و سپس شیر تسکین شروع به بیرون آمدن می کند.

 

برعکس ، سیستمی با نوع مخزن انبساط مثانه هوا دربند "یک سیستم خارج کردن هوا" محسوب می شود و باید دستگاه حذف هوا نصب شود. این دستگاه باید در محلی نصب شود که سرعت آب کمترین و پتانسیل خروج هوا از سیستم تعلیق بیشتر باشد.

این روش "هوا کردن" نوع "جدید" سیستم است. عملکرد آن بسیار آرامتر از سیستمهای قدیمی "در هوا" است و پتانسیل خوردگی داخلی اجزای آهنی به حداقل می رسد. به یاد داشته باشید ، زنگ زدگی هرگز نمی خوابد.

برای دومین قسمت از مخازن انبساط 101 ماه آینده دیدار می کنیم. تا آن زمان ، کلاه خود را خشک و خوشحال نگه دارید!

 

مشاهده لیست قیمت منبع انبساط در لینک روبرو : منبع انبساط

منبع انبساط فایبرگلاس در مقابل منبع انبساط بتنی


منبع انبساط فایبرگلاس در طولانی مدت بسیار مقرون به صرفه تر است. با در نظر گرفتن تمام مزایای مرتبط با خرید ، نصب ، نگهداری و دوام ، مخزن فایبرگلاس یک راه حل سودآورتر است ، به ویژه برای سیستم های با ظرفیت متوسط تا بزرگ.


با دوام تر از بتن


منبع انبساط فایبرگلاس پس از نصب و دفن ، کاملاً بی اثر می شود. بنابراین از دوام و تنگی بهینه در سراسر برخوردار است. در مقایسه با سایر مواد ، منبع انبساط فایبرگلاس مزایای بیشماری را به شما ارائه می دهد:
بدون زوال
بر خلاف بتن ، فایبرگلاس فاقد فلز است و با گذشت زمان تخریب نمی شود. در واقع هیچ اقدامی گالوانیکی روی آرماتور وجود ندارد که ممکن است عملکرد را کاهش دهد.
بدون خوردگی داخلی یا خارجی
منبع انبساط فایبرگلاس هرگز زنگ نمی زند زیرا حاوی هیچ نوع تقویت کننده فلزی نیست. علاوه بر این ، سطح داخلی متخلخل غیر متخلخل از تکثیر جلبک ها ، باکتری ها یا میکروب ها (MIC ، خوردگی ناشی از میکروب ها) جلوگیری می کند.
ضعف ساختاری ندارد
بر خلاف بتن ، منبع انبساط فایبرگلاس ماده ای غیر متخلخل است که بدون اتساع قرار می گیرد. این پایداری یک مهر و موم کامل ایجاد می کند و از ایجاد ترک احتمالی در اثر انبساط و انقباض در طول زمان جلوگیری می کند. ساخت فایبرگلاس بدون بدنه آن را به یک راه حل مقاوم و یکپارچه و بدون ضعف تبدیل می کند که می تواند منجر به نشت شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر اسناد ما را در مورد مخازن انبساط فایبرگلاس ما کشف کنید.

بدون نگهداری ، بتن را دوست ندارید
منبع انبساط فایبرگلاس به دلیل خاصیت تک پوستی و نفوذ ناپذیری خود ، به برنامه نگهداری و پوشش ضد آب نیاز ندارد. بنابراین ، به راحتی عملیات شما را ساده می کند.

هیچ نظارت خاصی نیاز ندارد
عدم حساسیت به جریان های الکتریکی سرگردان
بدون تعویض مهر و موم
در طول عمر مخزن هیچگونه تداخلی وجود ندارد
آرامش کامل برای سالهای آینده
سبک تر از بتن


مخزن انبساط فایبرگلاس تقریباً 30 برابر مخزن بتونی قابل مقایسه است *. جرثقیل های سنگین را فراموش کرده و از پس انداز قابل توجه بهره مند شوید.

دستکاری آسان
این سبکی فوق العاده حمل و نقل ، نصب و جابجایی را تسهیل می کند. علاوه بر این ، مقاومت و ساختار منبع انبساط فایبرگلاس مونوکوک محصولی را ایجاد می کند که می تواند در بدترین شرایط نصب مقاومت کند. بدون مونتاژ در سایت مورد نیاز است
پایدار
در مواردی که سطح آب به منبع برسد ، سیستم لنگر پتانسیل شناور را جبران می کند. حتی اگر مخزن انبساط خالی و بسیار سبک باشد ، منبع انبساط فایبرگلاس به شدت پایدار خواهد ماند. این برای حفاری خشک یا سیل طراحی شده است.
مقیاس پذیرتر از بتن
با منبع انبساط فایبرگلاس ، اتصال مخازن انبساط مکمل از طریق اصل شناورهای ارتباطی آسان است. این ویژگی به شما امکان می دهد تا سیستم ها را با ظرفیت نامحدود طراحی کنید.

تنوع در حجم استاندارد تا 150 مترمربع
تنظیمات متغیری که می توانند با محدودیت های زمین سازگار شوند
طراحی و ساخت متناسب با نیازهای خاص مشتریان

 

مشاهده لیست قیمت انواع منبع انبساط در لینک روبرو : منبع انبساط

مخازن انبساط و نبایدها


هنگامی که آب گرم می شود فضای مورد نیاز برای هر مولکول افزایش می یابد. هرگونه تلاش برای جلوگیری از این گسترش توسط نیروهای عظیمی برآورده خواهد شد.

اگر یک ظرف فلزی محکم کاملاً با آب مایع پر شده و از اتمسفر مهر و موم شود ، با گرم شدن آب افزایش سریع فشار را تجربه می کند. اگر این فشار برای ساخت مجاز باشد ، ظرف در بعضی مواقع به شدت می ترکد.

برای جلوگیری از چنین نتیجه ای ، سیستم های هیدرونیک حلقه بسته به منبع انبساط مجهز هستند. مخزن یک "بالشتک" از هوا را فراهم می کند - مایعی کاملاً قابل فشردگی - که آب انبساط یافته می تواند بدون ایجاد فشارهای زیاد در سیستم فشار وارد کند. هوای مخزن را مانند یک فنر تصور کنید.

با گسترش آب سیستم ، این "چشمه" فشرده می شود. وقتی آب خنک و منقبض می شود ، "چشمه" به حالت اولیه خود برمی گردد.

سیستم های قدیمی اغلب از منبع انبساط "استاندارد" استفاده می کنند که در آن هوا و آب در تماس مستقیم هستند. این نوع منیع انبساط معمولاً از سقف اتاق مکانیکی معلق است. این اجازه می دهد تا هوای آزاد شده از بار اولیه سیستم در داخل مخزن به سمت بالا حرکت کند.

نمونه ای از چنین مخزنی در شکل 1 نشان داده شده است.

اگرچه کاربردی هستند ، مخازن انبساط استاندارد به طور قابل توجهی بزرگتر از مخازن انبساط مدرن از نوع دیافراگم یا مثانه هستند. به همین ترتیب گران تر ، سنگین تر و به فضای بیشتری برای نصب نیاز دارند.

اگر به اتصالات مناسب مجهز نباشند ، آنها می توانند به مرور زمان با آب پر شوند و "وارد آب شوند". آنها به ندرت در سیستم های هیدرونیک مدرن ، به ویژه در کاربردهای ساختمان های تجاری مسکونی یا سبک استفاده می شوند.

جدا کردن هوا و آب

امروزه ، مخزن انبساط معمولاً مشخص شده برای سیستم های گرمایش یا سرمایش هیدرونیک از یک لاستیک بوتیل بسیار انعطاف پذیر یا دیافراگم EPDM برای جدا سازی کامل هوا و آب درون مخزن استفاده می کند.

 

هنگامی که آب سیستم گرم می شود و به داخل مخزن منبسط می شود ، دیافراگم تغییر شکل داده و به سمت محفظه هوای اسیر حرکت می کند. فشار هوا در مخزن افزایش می یابد و فشار آب در سیستم نیز افزایش می یابد. اما اگر اندازه مخزن به درستی اندازه باشد ، افزایش فشار سیستم برای باز شدن شیر تسکین فشار کافی نیست ، حتی زمانی که تمام آب موجود در سیستم به حداکثر دمای خود برسد.

اندازه مخازن انبساط دیافراگم را می توان با استفاده از نمودار یا نرم افزار اندازه گیری کرد. یک روش دقیق برای اندازه گیری مخازن انبساطی از نوع دیافراگم در مرجع 1 و همچنین چندین نشریه صنعتی دیگر آورده شده است. مفاهیم اصلی عبارتند از:

1. تحت فشار قرار دادن طرف هواي مخزن براي برابر شدن فشار استاتيكي آب در محل مخزن انبساط و قبل از افزودن آب به سيستم. این از فشرده سازی نسبی هوای مخزن در آب سرد جلوگیری می کند. دیافراگم فقط با افزایش دمای آب شروع به فشرده سازی می کند.

2. مخزن را اندازه دهید تا فشار در شیر تخلیه فشار سیستم 5 psi کمتر از دریچه ها باشد که فشار باز شدن را هنگامی که تمام مایع در سیستم در حداکثر دمای پیش بینی شده قرار دارد ، تنظیم می کنند. حاشیه پنج psi با نزدیک شدن فشار به فشار دهانه بازشو ، از "دریبل زدن" دریچه تسکین جلوگیری می کند.

حتی وقتی منبع انبساط به درستی اندازه گرفته باشد ، جزئیات نصب می تواند توانایی آن را در عملکرد مطابق هدف و ارائه خدمات چندین ساله ایجاد کند یا از بین ببرد.

مشاهده لیست قیمت منبع انبساط ، منبع انبساط باز,منبع انبساط بسته در لینک روبرو : منبع انبساط

1. Do Pump Away: جزئیاتی که در صنعت هیدرولیک قبلاً قابل درک و احترام بود ، اما در اولویت قرار گرفتن در مقابل "سایر راحتی" های بسته بندی یا نصب به آرامی کمرنگ شد ، اتصال منبع انبساط به یک مدار لوله کشی هیدرونیک در نزدیکی ورودی سیرکولاتور است. .

با این کار افت فشار بین نقطه اتصال مخزن به مدار ، یعنی همان نقطه ای که در هنگام روشن شدن سیلوراتور تغییری در فشار ایجاد نمی کند و ورودی سیرولاتور را به حداقل می رساند.

این اجازه می دهد فشار دیفرانسیل ایجاد شده توسط سیرکولاتور به فشار استاتیک در سیستم اضافه شود. افزایش فشار سیستم به محافظت از سیرکولاتور در برابر حفره کمک می کند و اغلب امکان عملکرد بی صدا را فراهم می کند. همچنین باعث می شود دریچه های هوا بتوانند هوا را از سیستم خارج کنند. شکل 3 چندین مکان قابل قبول مخزن را نشان می دهد.

2. مخزن را به صورت عمودی با اتصال در بالا نصب کنید: همچنین بهتر است مخازن انبساطی از نوع دیافراگم را به صورت عمودی با اتصال لوله در قسمت بالا نصب کنید. این باعث کاهش تنش در اتصال مخزن نسبت به نصب افقی می شود. همچنین اجازه می دهد هوای لوله کشی در هنگام پر شدن سیستم در سمت آب مخزن انبساط به دام نیفتد. شکل 4 تفاوت ها را نشان می دهد.

3. فشار هوا را بررسی کنید: مهم است که تأیید کنید فشار طرف هوا در مخزن برابر با فشار ساکن است که در هنگام پر شدن سیستم با مایع سرد در اتصال مخزن وجود خواهد داشت.

بیشتر تولیدکنندگان اظهار می کنند که مخازن آنها با 12 psi از قبل شارژ می شوند. تصور نکنید که این همیشه درست یا درست است. دوازده psi برای سیستم هایی مناسب است که قسمت بالای لوله گذاری حدود 16 فوت بالاتر از ورودی منبع انبساط باشد (با این فرض که فشار استاتیک 5 psi در بالای سیستم مورد نظر باشد تا دریچه های هوا بتوانند به درستی کار کنند).

سیستم های لوله کشی بلندتر برای جلوگیری از فشرده سازی جزئی دیافراگم قبل از گرم شدن مایع ، به فشار هوای بیشتری نیاز دارند. فشار استاتیک را در ورودی مخزن با استفاده از فرمول 1 محاسبه کنید.

جایی که:

Pa = فشار سمت راست هوا (psi)
H = فاصله از اتصال منبع انبساط تا بالای مدار لوله کشی (فوت)
Dc = تراکم سیال "سرد" در سیستم وقتی که تقریباً در 60F (lb / ft3) باشد
5 = فشار استاتیک 5 psi مورد نظر در بالای سیستم برای عملکرد دریچه هوا
144 = ثابت تبدیل واحد

به عنوان مثال: اگر بالای مدار لوله 25 فوت بالاتر از اتصال منبع انبساط قرار داشته باشد و با فرض اینکه سیستم با آب پر شده باشد ، فشار سمت سمت راست هوا در مخزن خواهد بود:

یک سنسور لاستیک فشار ضعیف با مقیاس 0-30 psi و پمپ دوچرخه یا کمپرسور کوچک هوا تهیه کنید. قبل از پر کردن سیستم با مایع ، از آنها برای تنظیم فشار جانبی هوا محاسبه شده استفاده کنید.

4- از قبل برنامه ریزی کنید: عمر منبع انبساط به درجه حرارت عملکرد سیستم ، فشار ، شیمی مایع و میزان اکسیژن بستگی دارد. برخی از مخازن هنگام ایجاد نشت در دیافراگم از کار می افتند.

این امر معمولاً باعث می شود که مخزن از مایع پر شود و «آب از آن خارج شود». با فشار دادن روی پایه شیر شریدر می توانید این مورد را بررسی کنید. اگر جریانی از مایعات خارج شود ، مخزن نان تست است.

مخازن همچنین می توانند در پوسته نازک فولادی خود نشت ایجاد کنند. تنها گزینه مخزن جدید است. این زمانی است که از داشتن یک شیر توپی قدردانی خواهید کرد که می تواند مخزن را از باقی مانده سیستم جدا کند. بدون این شیر ممکن است مجبور شوید چندین گالن مایع از سیستم تخلیه کنید تا مخزن خراب را باز کنید و یک مخزن جدید را پیچ کنید.

5. بزرگنمایی را در نظر بگیرید: محاسبات معمول اندازه گیری منبع انبساط دیافراگم ، حداقل حجم مخزن را تعیین می کند. استفاده از مخزن بزرگتر گرچه گرانتر است اما خوب است. انجام این کار با تغییر دمای سیال ، تغییرات فشار سیستم را کاهش می دهد.

 

6. برای پایین ترین درجه حرارت سیال برنامه ریزی کنید: در اکثر سیستم های گرمایش هیدرونیکی اندازه مخزن انبساط و فشار هوا در هوا این فرضیه است که مایع سرد استفاده شده برای پر کردن سیستم در محدوده دمایی 45F تا 60F است.

خوب است با این حال ، هنگامی که از منبع انبساطی در مدار جمع کننده خورشیدی یا سیستم ذوب برف استفاده می شود ، محلول ضد یخ ، گاهی اوقات ، بسیار سردتر ، شاید حتی زیر 0F نیز خواهد بود.

اگر دیافراگم منبع انبساط در برابر پوسته فولادی در دمای مایع 45 F کاملاً منبسط شود ، هرگونه خنک سازی بیشتر مایع می تواند باعث فشار منفی در سیستم و ورود احتمالی هوا از یک دریچه از نوع شناور شود.

مرجع 2 در زیر نحوه اصلاح این احتمال را توضیح می دهد. مفهوم این است که در حین فشار حلقه ، مایعات کافی به مخزن اضافه کنید تا دیافراگم در برابر داخل مخزن کاملاً منبسط نشود تا زمانی که تمام مایعات موجود در سیستم در پایین ترین دمای ممکن باشد.

7- محلول های ضد یخ را تنظیم کنید: محلول های پروپیلن یا اتیلن گلیکول ضریب انبساط بیشتری در مقایسه با آب دارند. هرچه غلظت ضد یخ بیشتر باشد ، حجم انبساط مورد نیاز نیز بیشتر است. افزایش حجم برای آب گرم شده از 60F به 180F حدود سه درصد است. افزایش حجم برای محلول 50 درصدی پروپیلن گلیکول که از 60F به 180F گرم می شود حدود 4.5 درصد است.

این باید هنگام اندازه گیری مخازن برای سیستم هایی مانند ذوب برف ، حرارت خورشیدی یا سایر کاربردهایی که محلول ضد یخ بر پایه گلیکول استفاده می شود ، محاسبه شود. باز هم ، روش های موجود در مرجع 1 می توانند این مورد را تنظیم کنند.

 

مشاهده لیست قیمت منبع انبساط ، منبع انبساط باز,منبع انبساط بسته در لینک روبرو : منبع انبساط

راهنمای گرم کردن منبع انبساط دیگ بخار


نصب منبع انبساط سیستم گرمایش آب گرم / مخزن فشرده سازی ، عیب یابی ، تعمیر:

 

نحوه شناسایی ، بازرسی ، نصب ، تعمیر و یا سرویس مخازن انبساط دیگ بخار گرمایش: در اینجا عملکرد مخازن انبساط بر روی سیستم های گرمایش آب گرم (هیدرونیک) را توضیح می دهیم.

ما در مورد اینکه چه اتفاقی می افتد اگر منبع انبساط غوطه ور شود ، چگونه می توان یک مخزن انبساطی غرقاب را تخلیه کرد و اینکه چه نوع مخازن انبساطی ، مانند منبع نشان داده شده در صفحه بالا ، هرگز نباید غرقاب شوند.

ما توضیح می دهیم که در آن منبع انبساط یافت می شود (بعضی اوقات در اتاق زیر شیروانی!) و انواع مختلف مخازن انبساطی را که در طول تاریخ گرمایش هیدرونیک در ساختمان ها استفاده شده است ، نشان می دهیم.

در این مقاله مقاله یک منبع انبساط سیستم گرمایش / مخزن فشرده سازی برای عیب یابی و راهنمای تعمیر ارائه می دهیم که تقریباً هر مشکلی را که در این جز system سیستم گرمایشی ردیابی شده است ، برطرف می کند.

ما همچنین یک MASTER INDEX برای این موضوع ارائه می دهیم ، یا شما می توانید صفحه جستجو یا جستجو در بالا را جستجو کنید به عنوان یک راه سریع برای یافتن اطلاعات مورد نیاز خود.

مخازن انبساط شوفاژ گرمایش - عیب یابی ، درک ، رفع


عکس موجود در منبع انبساط دیگ بخار گرم در سمت چپ بالای سر مشتری ما یک منبع انبساط دیگ بخار گرمایش از جنس استیل براق مایل به قرمز (یا مخزن فشرده سازی در برخی از متن ها) قرار دارد.

در مقالات مفصل مندرج در انتهای این صفحه ، اطلاعات ما در مورد مخازن انبساط سیستم گرمایش آب گرم شامل موارد زیر است:

نحوه تخلیه منبع انبساط - راهنمای عیب یابی و تعمیرات: آزمایش های تشخیصی منبع انبساط دیگ بخار غرقاب - نحوه عیب یابی منبع انبساطی از نوع مثانه داخلی یا نحوه عیب یابی مخزن انبساطی بدون مثانه یا مخزن فشرده سازی.

نحوه تشخیص مشکل در مثانه داخلی مخازن انبساطی نوع Extrol - مشکلی که در مخازن انبساط بدون مثانه وجود دارد - غرقاب و دلایل آن


مخزن انبساط دیگ گرمایش چیست و مخازن انبساط چگونه کار می کنند


مخازن انبساط دیگ گرمایش مخازنی فلزی در اندازه های مختلف هستند که برای جذب افزایش فشار اولیه که هنگام گرم شدن سیستم دیگ بخار گرم ایجاد می شود ، نصب می شوند.

مولکول های هوا که درون آب درون دیگ بخار و همچنین در لوله کشی سیستم گرمایشی ، تخته های قرنیز یا رادیاتور فرورفته می شوند ، منبسط می شوند و بنابراین باعث افزایش فشار اولیه در سیستم گرمایشی می شوند.

این افزایش فشار با اجازه دادن به آب از سیستم گرمایشی برای له شدن یا فشرده سازی مخزن هوا در داخل منبع انبساط ، جذب می شود - به همین دلیل برخی از متخصصان گرمایش مخزن انبساط ما را "مخزن فشرده سازی" می نامند.

داخل یک منبع انبساط کار فضای ذخیره سازی هوا وجود دارد. در حقیقت ، هنگامی که دیگ بخار و سیستم خنک هستند ، منبع انبساط دیگ بخار بدون مثانه بیشتر حاوی هوا خواهد بود.
یا در مخازن انبساطی / فشاری مثانه داخلی کوچکتر ، مثانه لاستیکی داخلی هوا را از آب سیستم گرمایشی جدا می کند - از اتلاف سریع هوا توسط جذب در آب سیستم های گرمایشی جلوگیری می کند.

 

 

با گرم شدن سیستم گرمایش و افزایش فشار هوا در داخل هوا ، فشار افزایش یافته مقداری از آب سیستم گرمایشی را به منبع انبساط مجبور می کند و بار هوای آن را به حجم کمتری تبدیل می کند ، بنابراین به مخزن اجازه می دهد مقدار اولیه را جذب کند. افزایش فشار سیستم.

یادداشت فنی: آب و هوای داخل مخزن انبساط همیشه فشار یکسانی دارند ، اما از آنجا که آب (خیلی) فشرده نیست و هوا نیز افزایش می یابد ، افزایش فشار باعث فشار هوا به حجم کمتری می شود.

به همین دلیل مقداری آب از سیستم گرمایشی می تواند به منبع انبساط منتقل شود.

اگر فشارهای سیستم گرمایش و / یا دما بیش از حد نرمال باشد (برای دیگ بخار گرمایش مسکونی که ممکن است فشاری بالاتر از 30 psi یا دمایی بسیار بالاتر از 200 درجه فارنهایت باشد) ، منبع انبساط از کار خارج می شود و شیر تخلیه فشار / دما روی شیر دیگ بخار باز می شود تا امداد رسانی اضطراری ایجاد کند.

 

اگر منبع انبساط / فشرده سازی کار نکند چه اتفاقی می افتد؟


از بین رفتن بالشتک هوا در منبع انبساط / فشرده سازی به این معنی است که در هر چرخه گرمایش فشار سیستم می تواند خیلی زیاد باشد و باعث ریختن شیر تخلیه دما / فشار شود.

مراقب باشید: اگر می بینید که آب از دریچه تسکین دهنده دما / فشار در هر قطره مانند دیگ گرمایش هیدرونیکی چکه می کند یا از آن خارج می شود ، وضعیت ناامن است. دریچه ممکن است وظیفه خود را در کاهش فشار یا دما بیش از حد انجام دهد ، اما این خطر وجود دارد که سوپاپ در اثر رسوبات معدنی یا خام باقی مانده در اثر آب خارج شود. یک شیر TPR مسدود شده دیگر از سیستم در برابر انفجار محافظت نمی کند

 

مشکل دوم در مخازن انبساط / فشرده سازی قدیمی - آنهایی که از مثانه داخلی برای جدا نگه داشتن آب و هوا استفاده نمی کنند ، از بین رفتن هوا از مخزن فشرده سازی و وارد شدن به سیستم سیستم گرمایش است. ما نتیجه را دوست نداریم

 

چرا ما به نگه داشتن هوا از آب سیستم گرمایش اهمیت می دهیم؟

 

هوای موجود در سیستم گرمایش آب گرم می تواند باعث از بین رفتن گرما شود: هوای موجود در رادیاتور های تخته ای آب گرم را از بین می برد - آنها گرم نمی شوند. و هوای موجود در لوله کشی سیستم گرمایش آب گرم می تواند آب گرم را به رادیاتورها یا تخته های قرنیز نرساند.

 

اگر در مورد فیزیک مربوط به افزایش فشار هنگام گرم کردن آب کنجکاو هستید ، به قیمت منبع انبساط فشار آب گرم مراجعه کنید ،

 

چگونه و چرا مخازن انبساط غرقاب می شوند؟


از بین رفتن شارژ هوا در منبع انبساط سیستم گرمایش سنتی فولاد بدون مثانه در مخازن انبساطی دیگ بخار آب گرم که دارای مثانه داخلی نیستند تا هوا و آب را جدا نگه دارند ، با گذشت زمان ممکن است هوا در منبع انبساط جذب آب گرم شود.

هوا همچنین ممکن است از طریق آب گرم کننده به سایر دستگاه های تخلیه هوا یا دریچه های سیستم راه پیدا کند.

وقتی هوا از بین می رود و آب فقط در مخزن انبساط می ماند ، بالشتک فضا و فشار تأمین شده توسط هوا در منبع انبساط خیلی کوچک می شود یا کاملاً از بین می رود.

دیگر کوسن هوا برای جذب افزایش فشار اولیه در سیستم گرمایشی در طول هر چرخ دیگ بخار گرم وجود ندارد.
از بین رفتن شارژ هوا در منبع انبساط سیستم گرمایش از نوع مثانه
در یک نوع منبع انبساط نوع مثانه داخلی در سیستم های گرمایشی ، معمولاً نیازی به افزودن هوا و تغییر فشار مخزن نیست. با این وجود چندین منبع از دست دادن بار هوا و دلایل ورود آب در یک منبع انبساطی از نوع مثانه داخلی وجود دارد:

پارگی مثانه منبع انبساطی: گاهی اوقات مثانه داخلی این مخازن پاره می شود ، و سریعاً ، شاید در کمتر از یک فصل گرم شدن ، به یک مخزن مخزن انبساطی با آب منجر می شود. در این حالت ممکن است این علامت مشاهده شود که شیر تخلیه فشار سیستم گرمایشی ممکن است نریزد و یا آب در شیر تنظیم فشار هوا مخزن انبساط خارج شود.


نشت سوراخ سوراخ منبع انبساط: گاهی اوقات نشت سوراخ در مثانه داخلی منبع انبساط ایجاد می شود. ما در ابتدا گزارش هایی از این خرابی ظریف را از خوانندگان گزارش دهنده مخازن فشار سیستم آبرسانی غرقاب دریافت کردیم.

مشاهده نشت سوراخ سوراخ تقریباً غیرممکن است حتی اگر منبع را جدا کرده و مثانه یا دیافراگم مخزن لاستیک را بازرسی و بازرسی کنید.

در عوض ، این علامت به عنوان کاهش آرام حجم مخزن نشان داده می شود که می تواند منجر به نشت چرخشی در شیر TPR سیستم های گرمایشی شود. از آنجا که سایر مشکلات سیستم گرمایشی مانند چکش آب نیز می تواند باعث نشتی شیر پراکنده TPR یا چکه شود ، پیگیری این نقص دشوار است.

در مخازن سیستم آبرسانی ممکن است افزایش فشار هوا مخزن را بیش از شارژ اولیه آن مشاهده کنیم ، اندازه گیری شده در شیر فشار آن ، حتی در صورت عدم فشار آب بر روی سیستم.

این بدان دلیل است که آب به فضای هوا نشت کرده است ، حجم موجود برای هوا را کاهش می دهد و بنابراین فشار آن را برای همیشه افزایش می دهد. از قوانین بنزین خود به خاطر دارید که P1V1 = P2V2؟ اگر حجم هوا را کاهش دهیم فشار باید افزایش یابد.

 

نفوذ پذیری غشای منبع انبساط: Reader NJT ، Holohan و چندین منبع دیگر که در منابع ذکر شده است ، یادداشت می کنند که یک منبع انبساط گرمایی هیدرونیک از نوع مثانه ممکن است با عبور هوا از غشای مخزن و گرم شدن سیستم گرمایش ، فشار هوا را در حدود 1 psi در سال از دست بدهد. اب.

با توجه به اینکه فشارها و دمای سیستم گرمایش در طول فصل گرما به طور مداوم در حال دوچرخه سواری است ، می توان حدس زد که حرکت فشار یک طرفه هوا از مخزن از طریق مثانه آن و داخل آب گرم کننده باید در بیشترین فشارهای سیستم رخ دهد.

 

مشاهده لیست قیمت منبع انبساط در لینک روبرو : منبع انبساط

نحوه شارژ منبع انبساط در دیگ بخار آبگرم


در بسیاری از خانه ها ، گرمایش نه از طریق کوره هوای اجباری ، بلکه از طریق دیگ بخار گرم می شود تا آب آن را از طریق لوله کشی به رادیاتور در سراسر خانه پخش کند.

یکی از اجزای اصلی سیستم دیگ بخار آب گرم ، منبع انبساطی متصل به دیگ بخار یا لوله های گرمایش مجاور است. منبع انبساط به منظور ایجاد فضای کافی برای آب و هوا در داخل سیستم دیگ بخار جهت انبساط و انقباض بدون آسیب رساندن به لوله ها یا دریچه ها است.

اگر منبع انبساط از بین رفته باشد یا به درستی کار نکند ، فشار در سیستم ممکن است باعث تخلیه آب شیر فشار فشار دیگ شود. یا ممکن است حباب های هوا که توسط آب گرم کننده آزاد می شوند در جای دیگری از سیستم جمع شوند و باعث انسداد جریان آب گرم شود.


توجه: در سیستم های دیگ بخار منبع انبساط یافت نمی شود که با گردش بخار داغ و نه آب گرم از طریق لوله ها و رادیاتورها ، گرما ایجاد کند. دیگ های بخار سیستم های ساده تری هستند که فاقد چندین جز components موجود در سیستم های دیگ بخار آب گرم هستند - مانند پمپ گردش خون ، منبع انبساط و تنظیم کننده های فشار و دما آب. اگر سیستم شما فاقد منبع انبساط و پمپ گردش خون است ، احتمالاً سیستم دیگ بخار دارید.


عملکرد منبع انبساط


هوای داخل سیستم گرمایش دیگ بخار آب گرم (هیدرونیک) هم ضروری است و هم اجتناب ناپذیر. وجود هوا در جریان آب گرم از طریق لوله کشی به رادیاتورها کمک می کند.

آب به طور طبیعی با گرم شدن و خنک شدن منبسط و منقبض می شود و هوای داخل سیستم بالشتکی را فراهم می کند که امکان انبساط بدون آسیب رساندن به لوله ها یا اجازه دادن به شیر تسکین فشار (PRV) را فراهم می کند تا آب را از سیستم خارج کند. اما این هوا باید در مکان مناسب درون سیستم قرار گیرد.

اگر هوا در مکانهای نامطلوب جمع شود ، ممکن است شرایطی به نام قفل هوایی هیدرونیک ایجاد شود ، که اساساً جریان همرفت آب گرم را متوقف می کند و تمام یا بخشی از سیستم رادیاتور شما را از کار می اندازد.
منبع انبساط مکانی مشخص برای ساکن شدن هوا در سیستم فراهم می کند. این مخزن یا یک منبع استوانه ای استیل ساده است که در بالای دیگ بخار قرار دارد یا در سیستم های جدیدتر ، یک مخزن گرد صاف با عملکرد پیچیده تر است. هر دو نوع در حالت عادی دستگاه های بدون دردسری هستند ، اما اگر مخزن با آب زیادی پر شود یا فشار هوا را از دست بدهد ، می توانند سرویس کنند.


دو نوع منبع انبساط


بسته به سن و سبک دیگ آب گرم شما مخزن انبساط می تواند یکی از دو شکل باشد.


مخازن استیل
یک منبع انبساطی استوانه ای ساده در بسیاری از تأسیسات قدیمی یافت می شود. این یک منبع استیل خاکستری بسیار اساسی است که در جایی بالای دیگ بخار قرار دارد و جهت آن سیلندر به صورت افقی است.

به طور معمول ، آن را در نزدیکی بویلر ، بالای سر پیدا می کنیم. در چند مورد ، ممکن است واقعاً در یک اتاق زیر شیروانی پیدا شود. هر کجا که قرار داشته باشد ، یک لوله از پایین مخزن به دیگ بخار یا شبکه لوله های گرمایش می رود.

این لوله معمولاً دارای یک شیر جدا کننده است که می تواند هنگام خاموش کردن مخزن از سیستم بسته شود. مخزن معمولاً دارای یک شیر اضافی برای تخلیه آب است (این شیر در قسمت زیر مخزن قرار دارد).


در این نوع منبع انبساط ، محفظه هوا در داخل با آب در تماس مستقیم است. برای کارایی کارآمد ، این مخازن باید حدود یک سوم از فضای داخلی خود را با آب پر کنند ، و دو سوم بالایی آن را با هوا پر کنید. از آنجا که آب می تواند هوا را جذب کند ، ممکن است مخازن استیل نسبت آب / هوا مناسب را از دست بدهند و وقتی این اتفاق می افتد ، برای بازیابی نسبت مناسب باید "دوباره شارژ شود". شارژ مجدد این نوع مخزن شامل بستن شیر انزوا بین مخزن انبساط و دیگ بخار ، تخلیه آب از منبع انبساط ، سپس باز کردن اتصال دیگ بخار و مخزن است تا بتواند کمی با آب دوباره پر شود.


تعیین اینکه آیا مخزن فولادی نیاز به تخلیه دارد ممکن است مشکل باشد زیرا شما نمی توانید به داخل مخزن نگاه کنید. اگر شیر تخلیه فشار دیگ شما در حال تخلیه آب است ، این نشانه خوبی است که منبع انبساط به درستی کار نمی کند. شاید بتوانید روی مخزن کمی بلند شوید تا وزن آن را قضاوت کنید. اگر به نظر می رسد بسیار سنگین باشد ، احتمالاً حاوی مقدار زیادی آب است. برعکس ، اگر کف مخزن در لمس کمی گرم نباشد ، این نشان می دهد که آب در مخزن اصلاً وجود ندارد.

 

 

مخازن نوع دیافراگم


در تاسیسات جدید ، منبع انبساط از طرح دیافراگم یا مثانه استفاده می کند. این مخازن معمولاً تا حدی کوچکتر از مخزن استیل ، دارای انتهای گرد و سطوح میناکاری هستند.

در این مخازن ، دیافراگم یا مثانه لایه هوا را از لایه آب جدا می کند ، بنابراین شما هرگز شرایطی را ندارید که آب هوای مخزن را جذب کند. در بیشتر طراحی ها ، آب درون مثانه انعطاف پذیر قرار دارد و توسط یک بالش هوا احاطه شده است.

این مخازن به گونه ای طراحی شده اند که هوای تحت فشار را همیشه نگه دارند ، بنابراین به روشی طراحی شده اند که برای این کار طراحی شده اند. این مخازن علاوه بر اتصال لوله ای که به دیگ بخار منتهی می شود ، دارای یک شیر نوک پستانک کوچک هستند که می توان از آن برای اتصال هوا سنج یا کمپرسور هوا برای افزودن هوای بیشتر استفاده کرد. همچنین مخازن دارای یک شاخه تخلیه برای دفع آب از مخزن خواهند بود.

مشکلات این مخازن معمولاً شامل از دست دادن فشار هوا است و فرآیند "شارژ مجدد" دقیقاً به همین صورت است - پمپاژ هوای اضافی به مخزن تا زمان بازیابی فشار مطلوب هوا.

آنچه شما نیاز دارید
تجهیزات / ابزارها
برای مخازن انبساط فولادی
سطل برای گرفتن آب
شیلنگ باغ (اختیاری)
برای مخازن به سبک دیافراگم
فشار سنج
کمپرسور هوا یا پمپ تایر دوچرخه
سطل
شیلنگ باغچه
دستورالعمل ها
نحوه شارژ مجدد مخزن گسترش فولاد سنتی
دیگ را خاموش کنید


بهتر است هنگامی که روی منبع انبساط کار می کنید سیستم گرمایشی خاموش باشد. این کار را می توان با چرخاندن ساده ترموستات به یک تنظیم بسیار کم انجام داد ، که از آتش گرفتن مشعل های دیگ بخار در هنگام انجام این تعمیر و نگهداری جلوگیری می کند.

یا ممکن است دیگ بخار شما برای خاموش کردن مشعل ها روی آن سوئیچ خاموش نصب شده باشد. فقط چند دقیقه طول می کشد که یک منبع انبساط فولادی سنتی تعمیر شود ، بنابراین دیگ بخار شما برای مدت طولانی نیازی به خاموش شدن نخواهد داشت.

با خاموش کردن دیگ ، شیر عایق جدا کننده منبع انبساط را از خود لوله کشی دیگ آبگرم ببندید. گاهی اوقات این یک لوله است که مستقیماً به دیگ بخار می رود ، یا ممکن است یک لوله باشد که به شبکه لوله های گرمایشی که به رادیاتورها منتقل می شوند ، متصل است. در هر صورت ، این تنها لوله ای خواهد بود که مستقیماً به منبع انبساط راه می یابد.

منبع انبساط را تخلیه کنید
یک سطل را زیر شیر تخلیه آب روی مخزن انبساط نگه دارید. یا یک شلنگ باغ را به اتصالات رزوه دار وصل کنید و انتهای دیگر شیلنگ را به سطل یا تخلیه کف گسترش دهید.

شیر تخلیه را باز کنید و اجازه دهید تمام آب از مخزن انبساط خارج شود. پس از خالی شدن مخزن ، دریچه تخلیه را محکم ببندید و شیلنگ را جدا کنید.

شیر عایق را باز کنید
اکنون دریچه جدا کننده دیگ از مخزن انبساط را باز کنید. مقداری آب باید به طور طبیعی از سیستم دیگ بخار در منبع انبساط بالا رود. منبع انبساط شما اکنون به عملکرد مناسب بازسازی شده است.

نکته
مخازن فولادی استاندارد باید هر چند ماه یکبار مورد بازرسی قرار گرفته و هر زمان که غرقاب می شوند تخلیه شوند.

 

نحوه شارژ منبع انبساط به سبک دیافراگم


مخازن انبساطی از نوع دیافراگم به طور فزاینده ای جای مخازن فولادی ساده سنتی را می گیرند. کمتر به شارژ مجدد احتیاج دارند اما سرویس دهی آنها کمی پیچیده تر است. آنها همچنین عمر محدودی دارند. ده سال یا بیشتر تقریباً متوسط است ، اما شناخته شده است که برخی از آنها 25 سال یا بیشتر دوام دارند.

دیگ را خاموش کنید
بهتر است هنگامی که روی منبع انبساط کار می کنید سیستم گرمایشی خاموش باشد. این کار را می توان با چرخاندن ساده ترموستات به یک تنظیم بسیار کم انجام داد ، که از آتش گرفتن مشعل های دیگ بخار در هنگام انجام این تعمیر و نگهداری جلوگیری می کند. ممکن است در بعضی از دیگهای بخار سوئیچ نصب شده باشد که مشعل دیگ را خاموش کند.

با خاموش شدن دیگ ، شیر عایق جدا کننده مخزن انبساط را از دیگ بخار یا لوله های آب ببندید.

اجازه دهید آب درون مخزن انبساط کاملاً خنک شود. ادامه ندهید تا اینکه مخزن کاملاً لمس شود.

مخزن را تخلیه کنید
یک سطل را زیر شیر تخلیه مخزن قرار دهید ، یا یک شیلنگ باغچه را به شیر متصل کنید و انتهای دیگر شیلنگ را به یک تخلیه کف یا سطل هدایت کنید.

شیر تخلیه را کاملاً باز کنید و اجازه دهید آب از منبع انبساط کاملاً تمام شود. مثانه یا دیافراگم داخل مخزن اکنون باید خالی از آب باشد و فقط بالشتک هوا در اطراف آن باقی بماند.

یکبار دیگر شیر تخلیه را ببندید و دیگر آب از مخزن خارج نمی شود.

فشار را بررسی کنید
فشار سنج تایر را به اتصال هوا بر روی منبع انبساط وصل کنید. مکان این اتصالات ممکن است از سازنده به سازنده دیگر متفاوت باشد. برای شناسایی آن ممکن است لازم باشد کتابچه راهنمای مخزن را بررسی کنید.

تنظیم فشار را بخوانید. بیشتر مخازن انبساط نیاز به قرائت PSI حدود 12 PSI دارند. کتابچه راهنمای خود را برای ارزیابی دقیق منبع انبساط باز خود بررسی کنید. اگر فشار کمتر از 12 PSI باشد ، باید مقداری air.s اضافه کنید

هوا اضافه کنید
اگر تنظیم فشار کمتر از 12 PSI باشد (احتمالاً از زمانی که آب را از مخزن تخلیه کرده اید) ، کمپرسور هوا یا پمپ هوا دستی را به اتصال هوا وصل کنید و هوا را به منبع انبساط پمپ کنید.

اگر پمپ شما دارای فشار سنج است ، هوا را اضافه کنید تا فشار 12 PSI باشد. اگر پمپ شما فاقد گیج باشد ، باید پریود شوید

 

مشاهده لیست قیمت منبع انبساط و اطلاعات بیشتر در لینک روبرو : منبع انبساط

منبع انبساط: چه چیزهایی هستند و چرا مهم هستند؟


وقتی آب گرم می شود ، منبسط می شود و باعث افزایش فشار در سیستم های گرمایش بسته می شود. با گذشت زمان ، این نوسانات فشار می تواند به اجزای سیستم آسیب برساند.

یک منبع انبساط برای کاهش این فشار و افزایش عمر سیستم شما طراحی شده است. در اینجا نحوه کار آن آورده شده است.

ممکن است صاحبان خانه بخواهند بهره وری و امید به زندگی در سیستم های گرمایشی و سرمایشی خود را به حداکثر برسانند ، نصب منبع انبساط را به عنوان وسیله ای آسان و ارزان برای تنظیم فشار آب و جلوگیری از آسیب دیدگی زیاد به اجزای دیگر از جمله لوله ها در نظر بگیرند.

یک منبع انبساط برای کاهش فشار در آب آشامیدنی و سیستم های گرمایش هیدرونیک بسته طراحی شده است. این اطمینان حاصل می کند که فشار ثابت در داخل لوله ها حفظ می شود تا از فشار اضافی آسیب نبینند.

Daniel O’Brian ، یک کارشناس فنی از خرده فروش آنلاین ، اظهار می دارد: "یک منبع انبساط در یک سیستم گرمایش یک جز inv بسیار ارزشمند است که از کل سیستم در برابر فشار و حجم افزایش یافته ناشی از گرمایش محافظت می کند."

اوبران توضیح می دهد: "وقتی آب گرم می شود ، منبسط می شود." "در یک سیستم گرمایش بسته ، فضای زیادی در لوله ها و دیگ بخار وجود دارد. اگر آب فضای بیشتری را اشغال کند و جایی برای رفتن ندارد ، فشار افزایش می یابد و احتمالاً به سیستم آسیب می زند ، به طور کلی در ضعیف ترین نقاط خود ، تا زمانی که نشت یا حتی ترکیدگی لوله به وجود آید. یک منبع انبساط برای کاهش استرس طراحی شده است و بدین ترتیب باعث افزایش عمر اجزای سازنده در کل سیستم گرمایشی شما می شود.

 

 

مخازن انبساط با یکسان سازی فشار در کل سیستم کار می کنند. منبع انبساط مخزنی کوچک است که توسط دیافراگم لاستیکی در دو قسمت تقسیم می شود. یک طرف آن به لوله های سیستم گرمایشی متصل است و حاوی آب است.

طرف دیگر خشک است و حاوی هوای تحت فشار است که تقریباً در psi 12 تنظیم شده است. با ورود آب گرم به سیستم گرمایش ، فشار در سیستم افزایش می یابد. با افزایش فشار ، دیافراگم در مخزن انبساط به پایین رانده می شود.

با این کار هوای مخزن فشرده می شود و فضای بیشتری برای ورود آب اضافی ایجاد می شود. این کار فشار اضافی موجود در سیستم را برطرف کرده و از آسیب رسیدن لوله های موجود در سیستم جلوگیری می کند.

نصب منبع انبساط یک فرآیند نسبتاً ساده است که به طور معمول در کمتر از یک ساعت توسط یک کار مفید انجام می شود. برخی از کدهای ساختمانی محلی ممکن است نیاز به نصب توسط یک لوله کش مجاز داشته باشند ، بنابراین قبل از شروع به کار نصب ، باید با بخش ساختمان شهرداری خود مشورت کنید.

ظرفیت مخازن انبساط متفاوت است ، از مخازنی که کمتر از دو گالن دارند تا مخازن بزرگی که چند صد گالن را در خود جای می دهند. برای تعیین اندازه مورد نیاز سیستم شما ، از آن برای تعیین اندازه و مدل منبع انبساط مناسب برای سیستم خود استفاده کنید.

 

قیمت منبع انبساط برای مخازن کوچک مسکونی از 30 دلار شروع می شود و برای مخازن بزرگتر و تجاری تا 800 تا 1000 دلار افزایش می یابد. مارک های برجسته شامل مخازن انبساطی Extrol ، ساخت Amtrol هستند ، که برای سیستم های گرمایش هیدرونیک استفاده می شوند.

مخازن انبساط سری Watts ET و Bell & Gossett HFT ، هر دو برای استفاده در سیستم های گرمایش هیدرونیک بسته طراحی شده اند. و مخازن انبساط Therm-X-trol ، برای استفاده در سیستم های باز آب آشامیدنی.

اگر خانه شما از قبل یک مخزن انبساطی نصب کرده است ، ممکن است بخواهید آن را به صورت دوره ای چک کنید تا از عملکرد مخزن اطمینان حاصل کنید. برای بررسی عملکرد صحیح منبع انبساط ، کافیست دست خود را بر روی مخزن قرار داده و درجه حرارت آن را احساس کنید.

قسمت بالای مخزن باید در هنگام لمس گرم شود و قسمت پایین منبع باید دمای اتاق باشد. اگر کل مخزن گرم باشد ، احتمال دارد که مخزن کاملاً با آب گرم پر شده باشد ، که فقط در صورت خرابی دیافراگم اتفاق می افتد. در صورت بروز چنین اتفاقی باید سریعاً مخزن تعویض شود.

خرده فروش آنلاینگزینه بزرگی از مخازن انبساط و لوازم جانبی از برترین تولیدکنندگان صنعت را ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر ، فیلم زیر را تماشا کنید یا به bamintahvie.com مراجعه کنید

 

مشاهده لیست قیمت منبع انبساط در لینک روبرو : منبع انبساط