fuel-tank

اشتراک گذاشته شده با :

لیست قیمت شوفاژکار

دیگ چدنی شوفاژکار


وقتی هوا سردتر می شود ، بیشتر خانه ها بیشتر به آن مخزن بزرگ آب که گرما را بیرون می کشد اعتماد می کنند: دیگ چدنی شوفاژکار شما.

 

شاید در یک کمد محکم فرو رفته باشد ، یا شاید همه در اتاق لباسشویی یا زیرزمین شما ببینند. در هر صورت ، بدون شک اکنون از کاربرد بیشتری برخوردار است ، بنابراین قبل از اینکه یک روز بدون آن نتوانید آن را بررسی کنید ، فکر بدی توسط یک تکنسین انجام نمی شود.

 

در حالی که دیگ چدنی شوفاژ  از بین می رود ، دقیقاً چه کاری انجام می دهد؟ در این مقاله ، ما در مورد قسمتهای مختلف سیستم دیگ بخار و چگونگی کار کردن همه آنها برای ایجاد راحتی در خانه ، دفتر کار یا ساختمان دیگر صحبت خواهیم کرد.

 

در حالی که ما این کار را انجام می دهیم ، چند نکته در مورد چگونگی افزایش بهره وری انرژی و صرفه جویی در هزینه زمستان ارائه خواهیم داد. شاید بتوانید از آن پول برای انجام آن پروژه بازسازی حمام که منتظر آن بوده اید استفاده کنید. یا شاید بتوانید یک کت زیبا بخرید و بیرون هم گرم باشید! همیشه تهیه هوای تازه خوب است ...


 

دیگ بخار چیست؟


در ابتدا ، بیایید یک توصیف ساده و در عین حال خاص از یک دیگ بخار شوفاژکار ارائه دهیم: دیگ بخار شوفاژکار مخزنی بسته است که در آن آب تحت فشار گرم می شود. این فشار فقط به دلیل بسته بودن کامل مخزن ایجاد می شود و برای کاهش پمپاژ و بالا بردن دما مفید است.

 

مخزن گرم آب تحت فشار چگونه به گرم شدن خانه های ما کمک می کند؟ برای پاسخ دادن به آن ، بیایید بررسی کنیم که قسمت های دیگر دیگ بخار چیست و چگونه با هم کار می کنند تا یک سیستم گرمایش کامل ایجاد کنند.

 سوخت دیگ بخار


برای گرم کردن آب ، ما به یک منبع سوخت نیاز داریم. جریان آن منبع سوخت به طور معمول توسط یک شیر کنترل می شود.

 

سپس سوخت توسط مشعل سوزانده می شود ، که مقدار هوای مخلوط شده با سوخت را کنترل می کند تا بازده احتراق به حداکثر برسد. گازهای داغ تولید شده از سوخت سوزانده شده سپس از طریق مبدل حرارتی ارسال می شوند ، که گرما را از گازها به آب مخزن منتقل می کند.

 

بسته به نوع دیگ بخار شوفاژکار ، ممکن است آن آب به بخار تبدیل شود یا فقط به عنوان آب داغ باقی بماند ، اما در عرض یک دقیقه به آن می رسیم. پس از گرم كردن آب ، گازهای احتراق با استفاده از دودكش یا سیستم تخلیه دیگر از خانه خارج می شوند. اگر سیستم تهویه به درستی طراحی ، نصب و نگهداری نشود ، ممکن است باعث تجمع مونوکسیدکربن در خانه شود یا خطر آتش سوزی داشته باشد.
توزیع گرما
در همین حال ، آب گرم یا بخار از طریق سیستم لوله کشی حرکت می کند تا گرما را به مکان مورد نیاز برساند و سپس راه خود را باز می کند تا فرآیند دوباره آغاز شود.

 

علاوه بر این قطعات ، هر دیگ بخار دارای کنترل های خارجی است که می تواند برای تنظیم دستی یا خودکار دما و به حداکثر رساندن بازده استفاده شود. به زودی درمورد اینکه چگونه این کنترل ها می تواند در هزینه های شما صرفه جویی کند ، به ویژه در مناطقی که دما دوست دارد نوسان داشته باشد ، صحبت خواهیم کرد.
بخار بخارهمانطور که در بالا ذکر شد ، دو روش وجود دارد که یک دیگ بخار می تواند گرما را تحویل دهد. یک راه این است که آب دیگ بخار را گرم کنید تا جوش بیاید و بخار داغ ایجاد شود.

 

 

از آنجا که بخار سبکتر از هوا است ، بدون هیچ گونه کمک مکانیکی به بالاترین نقطه سیستم ، معمولاً رادیاتور ، افزایش می یابد. رادیاتور به عنوان مبدل حرارتی عمل می کند و بخار گرمای خود را به هوای اطراف می دهد و دوباره به آب متراکم می شود (برای جزئیات بیشتر در مورد این فرآیند تبادل گرما به مقاله پمپ حرارتی ما مراجعه کنید).

 

از آنجا که این آب از بخار اطراف آن سنگین تر است ، از طریق سیستم لوله کشی دوباره به دیگ بخار می افتد و در آن گرم می شود تا اینکه به بخار تبدیل شود و دوباره شروع به بالا آمدن کند.

 

گرما Hydronic
یکی دیگر از راه های انتقال گرما گرم کردن آب تا دمای انتخاب شده زیر نقطه جوش آن و ارسال آب گرم خود به رادیاتورهای هیدرونیک اطراف ساختمان است.

 

از آنجا که آب گرم فقط خیلی آهسته افزایش می یابد ، این نوع سیستم تحویل به پمپ نیاز دارد تا آب دیگ را به رادیاتور ها بچرخاند. همانطور که در دیگهای بخار تحویل داده می شود ، هنگامی که آب گرما را به هوا داد ، دوباره به دیگ برمی گردد تا دوباره گرم شود.

 

 مشاهده و خرید دیگ های آبگرم
 

حفظ کارایی
ترموستات هوشمند برای دیگ آبگرم شوفاژکار با درک اساسی و اساسی از نحوه کار سیستم دیگ آبگرم شوفاژکار ، بیایید در مورد چگونگی مدیریت کارایی دیگ بخار صحبت کنیم.

 

یک راه این است که اطمینان حاصل کنید که فقط مقدار گرمای مورد نیاز خود را تولید می کنید و نه بیشتر. بعضی از دیگ های بخار فقط یک مرحله دارند ، به این معنی که یا خاموش هستند یا با تمام توان شلیک می کنند.

 

گرچه سایر دیگ چدنی شوفاژکار دارای چندین مرحله پخت هستند که توسط ترموستات شما کنترل می شوند. هنگامی که ترموستات شما تشخیص دهد که برای رسیدن به دمای داخلی مطلوب به گرمای کمتری نیاز است ، دیگ بخار فقط با قدرت جزئی آتش می گیرد.

 

در صورت نیاز به گرمای بیشتر ، دیگ بخار سرعت شلیک خود را به مرحله بعدی افزایش می دهد و به همین ترتیب ادامه می دهید تا در نهایت دیگ بخار با 100٪ قدرت شلیک کند. در حالی که دیگ های بخار پله ای فقط چند سطح شلیک گسسته دارند ، بویلرهای تعدیل کننده امکان تنظیم سرعت پخت را در مقیاس مداوم برای بازده حتی بیشتر فراهم می کنند.

 

دامنه مقیاس از پیش تعیین شده است و به طور معمول شامل همه چیز نمی شود ، اما دیگ های بخار مدولاسیون به شما امکان می دهند تا خروجی دیگ بخار خود را با دقت بیشتری تنظیم کنید تا با نیازهای خانه شما مطابقت داشته باشد.

 

 مشاهده و خرید تمام ترموستات ها
 

تنظیم مجدد در فضای باز
کنترل بازنشانی در فضای باز یکی از راه های تطبیق بیشتر میزان خروجی دیگ بخار با شرایط واقعی و افزایش کارایی استفاده از کنترل تنظیم مجدد فضای باز است.

 

همانطور که در بالا توضیح داده شد ، هم دیگهای بخار مرحله ای و هم تعدیل کننده ، سرعت شلیک خود را بر اساس دمای داخلی و جریان تنظیم می کنند. کنترل های تنظیم مجدد در فضای باز ، اطلاعات مهم دیگری را به این معادله اضافه می کنند - دمای خارج.

 

در صورت گرم بودن فضای بیرون ، گرم کردن فضای با مقدار مشخصی انرژی کمتری خواهد داشت تا در خارج از فضای سرد. برای استفاده از این امر ، یک کنترل تنظیم مجدد در فضای باز کمترین دمای ممکن آب مورد نیاز را برای تأمین فقط مقدار گرمای مورد نیاز برای گرم کردن خانه انتخاب می کند و نه بیشتر.

 

هرچه آب ترک شده به دیگ بخار سردتر شود ، عملکرد آن با بازده بیشتری انجام می شود. در واقع ، کنترل های تنظیم مجدد فضای باز می توانند سالانه حدود 10٪ در هزینه های انرژی صرفه جویی کنند. با توجه به اینکه افزودن آنها به دیگهای بخار موجود ساده است ، هوشمندتر شدن دیگ بخار با کنترل تنظیم مجدد فضای باز تقریباً کار سختی نیست!

 

 مشاهده و خرید تمام کنترل های بازنشانی در فضای باز
 

دیگ های آبگرم شوفاژکار متراکم


اگر به دنبال تهیه دیگ آبگرم جدید هستید ، دیگ های آبگرم چگال اغلب بهترین انتخاب هستند. برخی حتی دارای کنترل تنظیم مجدد فضای باز به عنوان یک ویژگی استاندارد هستند که البته این یک مزیت بزرگ است.

 

هنگامی که دیگ های بخار شوفاژکار سوخت می سوزانند ، احتراق گازهایی از جمله بخار آب آزاد می کند. دیگهای متداول گازها و بخار را از طریق مبدل حرارتی عبور داده و سپس همه آن را از طریق دریچه آزاد می کنند.

 

دیگهای بخار متراکم بخار را قبل از خروج از آن گرفته ، مجدداً آن را به آب متراکم کرده و از گرمای نهان ناشی از تغییر فاز برای پشتیبانی از فرآیند گرمایش استفاده می کنند. گرچه ممکن است هزینه آنها از دیگهای معمولی بیشتر باشد ، اما دیگ های بخار  محصولات شوفاژکار متراکم می توانند هر سال 10٪ دیگر در مصرف انرژی صرفه جویی کنید.

 

بخاطر داشته باشید ، بعضی از دیگهای آبگرم متراکم دارای تنظیم مجدد تنظیم مجدد در فضای باز هستند که با این کار 10٪ دیگر صرفه جویی می کنید ، در مجموع 20٪ در مصرف انرژی صرفه جویی می کنید. چه کسی تغییر ایجاد نمی کند؟

 

پیشرفت در کارایی و پس انداز کاملاً ارزش آن را دارد. بنابراین دیگ چدنی شوفاژکار خود را توسط یک تکنسین بررسی کنید تا مطمئن شوید به اندازه کافی ایمن است و نمی توانید آن را در زمستان ایجاد کنید. اگر نیاز به تعویض آن دارید ، به سرمایه گذاری در دیگ بخار متراکم بپردازید تا تا 20٪ در قبض انرژی خود صرفه جویی کنید

 

مشاهده لیست قیمت محصولات شوفاژکار در لینک روبرو : شوفاژکار

دیگ چدنی شوفاژکار/قیمت شوفاژکار


دیگ چدنی شوفاژکار


اگر دیگ چدنی شوفاژکار خانگی شما دیگر کارآمد نیست و شما علاقه مند به جایگزینی آن هستید ، دیگهای چدنی گازی و روغن با کارایی بالا را از شرکت دیگ بخار ایالات متحده در نظر بگیرید.

شرکت بویلر شوفاژکار ایالات متحده راندمان انرژی را جدی می گیرد. ما تولید کننده پیشرو در تجهیزات گرمایش خانگی ، دیگهای بخار آب ، دیگهای بخار ، بخاری های آب گرم و رادیاتورها هستیم. این شرکت در طی چند سال گذشته نسبت به سایر شرکتها در تاریخ گرمایش هیدرونیک ، محصولات جدید و کارآمدتری را معرفی کرده است.

دیگهای چدنی شوفاژکار IQ Family از سطح زمین تا به منظور گرم نگه داشتن سیستم گرمایش طراحی شده اند. ویژگی هایی که آنها را منحصر به فرد می کند ، پیشرفته ترین مبدل های حرارتی چدن در این صنعت هستند که در Zanesville ، اوهایو با استانداردهای دقیق با کیفیت ، مهندسی محصول برتر و سیستم کنترل اختصاصی IQ کنترل می شوند ، که توسط شرکت بویلر ایالات متحده و هونول ساخته شده است. رهبر در کنترل راحتی خانه.


دیگ بخار گازی چدن شوفاژکار


عملکرد بی نظیر دیگ چدنی شوفاژکار  چدن ES2 the دیگهای بخار جایگزین بهینه برای خانه هایی با دودکش های موجود است.

آنها برای گاز طبیعی یا LP در دسترس هستند و می توانند به بسته های صرفه جویی در مصرف انرژی مجهز شوند تا طبق اکثر مطالعات ، میزان مصرف سوخت تا 15-20٪ کاهش یابد. ES2 AF 85٪ AFUE را بدست می آورد و سری 3 AFUE 84٪ را به دست می آورد.


اگر دیگ چدنی دودکش گزینه ای نباشد ، دیگ بخار گازی با گاز چدن ESC the تعادل مناسب دوام ، عملی و کارایی است. سیستم کنترل ضریب هوشی عملکرد دیگ شوفاژکار را کنترل می کند و ویژگی های اضافی صرفه جویی در انرژی را اضافه می کند.

این گاز با گاز طبیعی یا LP کار می کند ، 85٪ AFUE را به دست می آورد ، و دارای گشودگی مستقیم (افقی یا عمودی) و گزینه های منبع تغذیه است.
سری 2 ™ - این دیگ شوفاژکار پرفروش ترین دیگ چدنی شوفاژکار گازی چدن در آمریکا است.

این گاز با گاز طبیعی یا LP کار می کند ، دارای یک ژاکت استیل با دوام و دارای یک سیستم کنترل دیگ بخار به روز شده است. سری 2 AF 82٪ AFUE را کسب می کند.


این دیگ بخار گازی چدنی شوفاژکار است که برای خانه هایی با سیستم گرمایش بخار طراحی شده است. می توان آن را در خانه هایی با دودکش یا بدون آن نصب کرد.


دیگ بخار روغن چدن شوفاژکار


برنده جایزه ما 3 دیگ بخار آب چدن شوفاژکار با بهره وری بالا با استفاده از چربی می تواند صاحبان خانه را تا 49٪ در هزینه انرژی صرفه جویی کند. این یک دیگ جایگزین بهینه برای خانه هایی با دودکش های موجود است.

بالاترین بازده متوسط را در کلاس خود دارد و دارای رتبه ای 87٪ AFUE است.  با طرحی که 85 درصد آن را جایگزین قطره ای با هزینه های نصب پایین تر می کند ، 85 درصد درجه بندی می شود.

این در دسترس برای کاربردهای آب یا بخار است و معیار صنعت برای دیگهای بخار روغن چدن بوده است.
برای مالکان خانه که به دیگ بخار روغن چدن چدن شوفاژکار احتیاج دارند ، یک دیگ چدنی شوفاژکار ایالات متحده است که با یک مبدل حرارتی چدن 3 چربی - دارای بهره وری بی نظیر 86٪ AFUE است.


شرکت بویلر شوفاژکار ایالات متحده ، برند برتر در زمینه گرمایش هیدرولیک ، بهترین قابلیت های مهندسی موجود در هر نقطه و خط گسترده ای از محصولات ساخت آمریکا را ارائه می دهد. برای اطلاعات در مورد دیگهای بخار شوفاژکار آب و چدن و یا یافتن یک پیمانکار گرمایش حرفه ای در منطقه خود با ما تماس بگیرید.

 

مشاهده لیست قیمت محصولات شرکت شوفاژکار در لینک روبرو : شوفاژکار

دیگ های چدنی شوفاژکار


دیگ های چدنی شوفاژکار ممکن است در گرمایش بخار یا کاربردهای گرمایش آب گرم در محدوده و محدودیت های خدمات ASME BPV Code بخش IV استفاده شود. محدودیت های سرویس ASME BPV Code IV محدودیت های دیگ بخار را در فشارهایی که بیش از 15 psi و دیگ های آب گرم ندارند تا فشارهایی که بیش از 160 psi و / یا دمای بیش از 250 درجه فارنهایت نیست ، محدود می کند.

دیگ های چدنی شوفاژکار را می توان در پیکربندی های مختلف ساخت. سه طرح معمول موجود در استفاده عبارتند از:

بخش عمودی - ساخته شده از قطعات چدن جداگانه و مونتاژ شده ، به طوری که این بخش ها به برش های یک تکه نان شبیه هستند. این احتمالاً رایج ترین پیکربندی است.
بخش افقی - ساخته شده از بخش های چدنی جداگانه و مونتاژ شده به طوری که این بخش ها شبیه یک پشته پنکیک هستند.
One Piece - ریخته گری منفرد و بدون اتصالات مونتاژ. اصطلاح دیگری که برای توصیف این طرح به کار رفته است monobloc است. این نوع دیگ چدن معمولاً از نظر اندازه کوچک است.
دیگ های بخار شوفاژکار سگمنتال معمولاً با اتصالات مخروطی بنام نوک سینه های فشار یا واشرهای نوع الاستومر بین قسمتها مونتاژ می شوند تا محفظه های حاوی آب را آب بندی کنند. نوع دیگری از مونتاژ از هدرهای خارجی برای اتصال آبهای حاوی آب استفاده می کند.

دیگ های چدنی شوفاژکار تقریباً در هر کاربردی که از دیگهای گرمایش استفاده می شود یافت می شود. آنها جایگزین های محبوب دیگهای بخار فلزی جوش خورده بزرگ هستند که ممکن است در هنگام ساخت ساختمان نصب شده باشند.

دیگ های بخار مقطع چدنی معمولاً با جابجایی بخشهای جداگانه از طریق درها یا دهانه های پنجره ، در اتاقهای موجود قابل نصب می باشند. یک دیگ بخار بسیار بزرگ را می توان با این روش و بدون تغییر در ساختار ساختمان مونتاژ کرد.

دو قطعه اطلاعات از نام جدول دیگ بخار چدن شوفاژکار وجود دارد: شماره ثبت هیئت ملی و سال ساخته شده. دیگ های چدنی شوفاژکار در هیئت ملی ثبت نشده است ، و کد ASME BPV بخش IV هیچ مقرراتی را برای یک سال ساخت در پلاک نام نشان نمی دهد. از آنجا که بیشتر فرم های بازرسی یک سال ساخت را درخواست می کنند ، بازرس مجبور است تخمین بزند. اگر دیگ بخار اصلی ساختمان باشد ، سن ساختمان مستقیماً با سن دیگ مطابقت دارد. در صورت تعویض دیگ بخار ، بازرس برای تعیین سن آن باید از مالک سؤال کند.

دیگ های چدنی شوفاژکار ممکن است در گرمایش بخار یا کاربردهای گرمایش آب گرم در محدوده و محدودیت های خدمات ASME BPV Code بخش IV استفاده شود. محدودیت های سرویس ASME BPV Code IV محدودیت های دیگ بخار را در فشارهایی که بیش از 15 psi و دیگهای آب گرم ندارند تا فشارهایی که بیش از 160 psi و / یا دمای بیش از 250 درجه فارنهایت نیست ، محدود می کند.

دیگهای بخار باید حداقل دارای یک شیر ایمنی با فشار تنظیم شده از 15 psi نباشند. ورودی شیر ایمنی نباید کوچکتر از NPS 1/2 باشد و از NPS 4-1 / 2 بزرگتر نباشد.

دیگ های آب گرم شوفاژکار باید حداقل دارای یک دریچه تسکین دهنده ایمنی با فشار تنظیم شده در حداکثر فشار کار مجاز (MAWP) باشند که روی دیگ مشخص شده است.

ورودی شیر تسکین دهنده ایمنی نباید کوچکتر از NPS 3/4 باشد و از NPS 4-1 / 2 بزرگتر نباشد. حداقل ظرفیت تسکین دهنده شیرهای ایمنی یا ایمنی باید حداکثر خروجی دیگ بخار باشد. دیگهای چدنی که از سال 1943 ساخته شده اند ، اطلاعاتی درمورد پلاک نام دارند که حداقل ظرفیت مورد نیاز ایمنی یا ایمنی مورد نیاز را نشان می دهد.

دیگ های چدنی شوفاژکار ساخته شده قبل از سال 1943 ممکن است این اطلاعات را نداشته باشند. در چنین شرایطی ، بازرس باید حداکثر خروجی دیگ را تخمین بزند. مشعل های گازی یا روغن معمولاً دارای پلاک یا برچسب امتیاز هستند که حاوی خروجی Btu مشعل است. یک راهنما که بطور کلی برای دیگهای قدیمی استفاده می شود ، استفاده از 80٪ حداکثر خروجی مشعل به عنوان حداکثر خروجی دیگ است.

تخمین دیگهای بخار شرکت شوفاژکار با سوخت جامد مانند زغال سنگ یا چوب بسیار دشوار خواهد بود زیرا هیچ راهی برای محقق محاسبه سطح گرمایش دیگ چدن وجود ندارد. در این موارد ، بازرس باید از صاحب دیگ بخار / کاربر بخواهد آزمایش انباشت را مطابق با HG-512 (a) یا حداکثر ارزیابی سوخت سوخته مطابق با HG-512 (b) و پیوست B. انجام دهد. در صورت شک و تردید از ظرفیت شیر ایمنی یا ایمنی استفاده می شود.

 

مشاهده لیست قیمت محصولات شوفاژکار در لینک  روبرو : شوفاژکار

 

دریچه های ایمنی یا ایمنی باید نصب شوند تا اسپیندل در حالت عمودی قرار گیرد.

 

اطلاعات بیشتر در مورد الزامات شیر ایمنی یا ایمنی را می توان در بخش های ASME BPV بخش IV ، HG-400 و HG-701 یافت.

هر دیگ بخار باید دارای موارد زیر باشد:

یک فشار سنج با یک سیفون داخلی یا یک سیفون در لوله انتقال آب (HG-602)؛
یک لیوان آب سنج یا برای دیگهای مخصوص ، شیشه گاو از نوع Bull's-Eye (HG-603).
دو کنترل فشار (اگر بویلر بطور خودکار آتش گرفته شود)؛ یکی کنترل عملیاتی و دیگری کنترل محدود (High-حد کنترل) در نظر گرفته می شود (توجه: برخی از حوزه های قضایی نیاز دارند که کنترل با محدودیت بالا به یک سوئیچ تنظیم مجدد دستی مجهز باشد) (HG-605)؛
قطع سوخت خودکار کم مصرف آب - اگر بویلر بطور خودکار اخراج شود (توجه: برخی از حوزه های قضایی نیاز به قطع سوخت اضافی کم آب با سوئیچ تنظیم مجدد دستی دارند) (HG-606).
هر دیگ آب گرم باید دارای موارد زیر باشد:

فشار یا ارتفاع سنج (HG-611)؛
دماسنج (HG-612)؛
دو کنترل دما (اگر بویلر بطور خودکار آتش گرفته شود)؛ یکی کنترل عملیاتی و دیگری کنترل محدود استفاده می شود (توجه: در بعضی از حوزه های قضایی نیاز به کنترل حد بالا به یک سوئیچ تنظیم مجدد دستی مجهز است) (HG-613)؛
قطع سوخت خودکار کم مصرف آب - اگر دیگ بخار به طور خودکار شلیک شود و ورودی گرمای بیشتری از 400000 Btu / hr داشته باشد (توجه: برخی از حوزه های قضایی نیاز به قطع سوخت کم آب اضافی با سوئیچ تنظیم مجدد دستی دارند) (HG-614)
مقررات برای گسترش حرارتی (HG-709).
ترخیص در جلو ، عقب ، درها و بالای همه دیگهای چدنی برای بهره برداری ، نگهداری و بازرسی باید الزامات قضایی را برآورده کند. در صورت عدم وجود شرایط قضایی ، الزامات سازنده دیگ بخار باید برآورده شود.

تمام دیگ های چدنی باید روی پایه ها نصب شوند یا تکیه گاههایی مناسب برای وزن دیگ و محتوای آن باشد. پایه یا پایه نیز نباید از گرمای دیگ بخار عامل بی تأثیر باشد.

اگرچه در بسیاری از حوزه های قضایی نیازی به بازرسی از لوله کشی های مرتبط با دیگ بخار ASME BPV Code IV نیست ، اما برخی از الزامات نصب در ASME BPV Code Code IV بخش وجود دارد که بازرس باید بررسی کند. لطفاً HG-703 و HG-705 را ببینید.

دیگهای بخار باید حداقل دارای یک شیر ایمنی با فشار تنظیم شده از 15 psi نباشند. ورودی شیر ایمنی نباید کوچکتر از NPS 1/2 باشد و از NPS 4-1 / 2 بزرگتر نباشد.

 

مشاهدات و مشکلات مشترک شوفاژکار


دیگ های چدنی شوفاژکار به طور معمول چند مشکل ذاتی دارند. بازرس باید همیشه به دنبال نشت آب در اتصالات اتصال دیگهای بخار مقطعی باشد. بازرس باید هر زمان که شواهدی از نشت وجود داشته باشد ، درخواست حذف ورق فلزی را بدهد و نشتی را نمی توان در یک منبع خارجی ردیابی کرد.

شایع ترین مشکل مرتبط با دیگهای چدنی شوفاژکار ترک خوردگی در اثر گرمای بیش از حد یا شوک حرارتی است. گرمای بیش از حد زمانی اتفاق می افتد که دیگ بخار با شرایط کم آب یا گردش ضعیف ناشی از لجن متمرکز در معابر آب پایین دیگ بخار کار کند.

شوک حرارتی می تواند هنگام گرم شدن دیگ بخار ایجاد شود و در تلاش برای افزایش سطح آب ، آب سرد اضافه شود. در چنین شرایطی ، ترک خوردن معمولاً کمترین کاری است که می تواند اتفاق بیفتد. بدترین چیزی که می تواند رخ دهد انفجاری است که دیگ چدن را به قطعات زیادی خرد می کند و باعث تخریب و جراحت می شود.

دیگ های بخار چوبی مقطعی از میله های دراز استفاده می کنند که در هر دو انتهای آن پیچیده شده است و به آن پیچ های قرعه کشی گفته می شود. عجیب نیست که این پیچ های قرعه کشی در هنگام سرد بودن دیگ شل به نظر برسند.

هنگام کار دیگ بخار ، گرما باعث انبساط دیگ می شود که پیچ های قرعه کشی را محکم می کند. پیچ و مهره قرعه کشی بر روی دیگ داغ باید توسط یک شرکت صالح / خدمات تعمیر دیگ چدن مورد بررسی قرار گیرد.

دیگ های چدنی به طور معمول چند مشکل ذاتی دارند. بازرس باید همیشه به دنبال نشت آب در اتصالات اتصال دیگهای بخار مقطعی باشد. بازرس باید هر زمان که شواهدی از نشت وجود داشته باشد ، درخواست حذف ورق فلزی را بدهد و نشتی را نمی توان در یک منبع خارجی ردیابی کرد.

بازرسی

خارجی - در حالی که در حال کار است

پس از ورود به اتاق دیگ ، بازرس باید ارزیابی کلی از دیگ ، لوله کشی ، کنترل ، سیستم سوخت و تأمین هوای احتراق را انجام دهد. بازرس سپس باید:

گواهی عامل فعلی را بررسی کنید (اگر در گذشته یکی از آنها صادر شده بود) و اطلاعات را با دیگ مربوط به آن و صفحه نام آن مقایسه کنید.
داده های پلاک ایمنی یا ایمنی شیر اطمینان (تنظیم فشار و ظرفیت تسکین) را با صفحه دیگ بخار مقایسه کنید تا اطمینان حاصل شود که شیر ایمنی یا ایمنی برای این نصب کافی است.
عملکرد دریچه ایمنی یا ایمنی را مطابق دستورالعمل بازرس هیئت مدیره ملی دستگاههای کاهش فشار بازرسی کنید.
قطع سوخت سوخت کم آب و دستگاه تغذیه آب (در صورت وجود) مطابق با راهنمای بازرس هیئت مدیره ملی کنترل و کنترل سطح آب ، بررسی کنید.
کنترل فشار و دما را مطابق شرح در راهنمای بازرس هیئت مدیره ملی کنترل های عملیاتی بررسی کنید.
خواندن فشار یا ارتفاع سنج را بررسی کنید (اگر دلیلی برای زیر سوال بردن صحت دما وجود دارد ، باید آن را تعویض یا مجدد ارزیابی کرد).
خواندن دماسنج را روی دیگهای آب گرم بررسی کنید (اگر دلیلی وجود دارد که دقت دماسنج را زیر سوال ببرد ، باید آن را تعویض یا مجدداً ارزیابی کرد).
شیشه آب سنج را بررسی کنید تا از روشن بودن سطح آب در دیگ بخار شوفاژکار اطمینان حاصل کنید. (لطفاً به راهنمای بازرس هیئت مدیره ملی برای کنترل و کنترل سطح آب مراجعه کنید)؛
به دنبال نشت در تمام اتصالات لوله مربوط به دیگ بخار باشید.
به دنبال نشتی از دیگ بخار و اتصالات بین بخش های چدن شوفاژکار باشید.
به نماینده مالک یا نماینده مالک دستور دهید هر نشتی را که ممکن است کشف شده باشد ترمیم کنند (اگر در اثر ترک خوردگی در چدن نشتی تشخیص داده شود ، تعمیر دیگری جز جایگزینی قسمت ترک خورده وجود ندارد).
به دنبال شواهدی از گرمای بیش از حد باشید (تشخیص این ممکن است بر روی دیگ چدنی مشکل باشد ؛ ضخامت ورق های فلزی خارجی با رنگ سوخته معمولاً یک شاخص قابل اعتماد است).
شاهد هرگونه تست فشار مورد نیاز حوزه قضایی باشید؛ و
دستگاههای سوزش سوخت را مطابق با صلاحیت مورد نظر بررسی كنید (به عنوان مثال ، بعضی از حوزه های قضایی پیروی از دستورالعمل ASME استاندارد CSD-1 ، كنترل و دستگاه های ایمنی برای دیگهای بخار اتوماتیک).

 

درونی؛ داخلی

بازرسی داخلی دیگهای چدن می تواند دشوار یا تقریبا غیرممکن باشد. شاخه های نخ شده روی دیگ چدنی می توانند از بین بروند ، اما بازرس در نزدیکی فوری در بسیاری از طرح های بویلر چدن از گذشته بسیار کمی را می بیند. علاوه بر این ، شاخه های نخ گاهی اوقات به شدت خورده شده اند که عملاً آنها را به چدن "جوش" می دهند. از بین بردن شاخه های رشته ای در این شرایط ممکن است به چدن غیرقابل جبران آسیب برساند. برخی از دیگهای بخار ممکن است شیرهایی را در پایین ترین دهانه های دیگ بخار نصب کنند تا تخلیه و / یا شستشوی دیگ بخار تسهیل شود. در صورت وجود دریچه ها ، بازرس می تواند برای رعایت شرایط آب بخواهد به طور خلاصه باز شود. اگر در هنگام باز شدن دریچه ها آب موجود نباشد ، این می تواند نشانه ای از کمترین قسمت دیگ بخار با لجن باشد. به بازرس توصیه می شود الزامات صلاحیت صلاحیت رسیدگی داخلی دیگهای چدنی را رعایت کند.

قطع سوخت سوخت کم آب و دستگاههای تغذیه کننده آب (در صورت وجود) باید از هم جدا شوند تا بازرس بتواند وضعیت شناور ، مکانیزم شناور و محفظه شناور را مشاهده کند.

شاخه های نخ دار در لوله کشی که به یک لیوان آب ، ستون آب و قطع سوخت کم آب به یک دیگ بخار متصل می شوند باید برداشته شوند تا در بازرسی از لوله کشی اطمینان حاصل شود که هیچگونه انسداد وجود ندارد.

اطلاعات متفرقه
اطلاعات اضافی برای کمک به بازرسی از دیگهای چدن را می توان در انتشارات و منابع زیر یافت:

کد بازرسی هیئت ملی
ASME BPV کد بخش IV
ASME BPV کد بخش VI
ASME استاندارد CSD-1
مستندات نصب ، بهره برداری و تعمیر کارخانه سازنده
قوانین ، قوانین و دستورالعمل های قضایی

 

مشاهده لیست قیمت محصولات شوفاژکار در لینک  روبرو : شوفاژکار

پکیج زمینی شوفاژکار


پکیج زمینی شوفاژکار را به لحاظ ظرفیت،با توجه به شرایط آب و هوایی و نوع کاربری و سازه و متراژ ساختمان می توان،تعیین نمود. اما به طور سرانگشتی در مناطق معتدل به ازای هر مترمربع از فضای ساختمان (که دارای ارتفاع سقف نرمال 3 متر هستند) .

می توان ظرفیتی معادل 150 کیلوکالری بر ساعت را جهت تأمین گرمایش و تأمین آبگرم مصرفی در نظر گرفت. در تمامی مدل های پکیج زمینی شوفاژکار، استفاده از سختی گیردر مسیر ورودی آب به دستگاه الزامی می باشد،چرا که نصب سختی گیر جهت طول عمر و جلوگیری از رسوب زدایی زود هنگام مبدل های حرارتی پکیج زمینی شوفاژکار امری حیاتی است.

پکیج های زمینی شوفاژکار با داشتن 10 سال گارانتی دیگ چدنی و یک سال خدمات پس از فروش در سه نوع مدل و با کارکرد های متفاوت تولید شده و به بازار عرضه می شود که عبارتند از پکیج های سری P ، پکیج آذرخش و پکیج هورخش که در اینجا به طور خلاصه به معرفی آن ها می پردازیم.

 

پکیج زمینی شوفاژکار سری P


این سری از پکیج های شوفاژکار قابلیت تامین همزمان گرمایش و همچنین آبگرم مصرفی ساختمان را دارند و با داشتن نشان استاندارد ملی ایران و همچنین استفاده از قطعات معتبر اروپایی مانند پمپ گراندفوس دانمارک ، شیر SIT ایتالیا و ... به محصولی با کیفیت تبدیل شده اند.

این دسته از محصولات در ظرفیت های 27000 تا 45000 کیلوکالری بر ساعت تولید می شوند و به طور کلی به دو دسته پکیج های بلند و کوتاه تقسیم بندی می شوند.

 

پکیج زمینی بلند شوفاژکار سری p


اگر بخواهیم به صورت کلی تفاوت اصلی این دستگاه را با پکیج زمینی کوتاه شرکت شوفاژکار بیان کنیم می توان به داشتن منبع ذخیره آبگرم در این پکیج ها اشاره کرد که این قابلیت باعث تغییر شکل ظاهری این دستگاه و ارتفاع بلند نسبت به پکیج زمینی کوتاه می باشد.

معمولا مخزن استفاده شده در این مدل ها، مخزن کویلی 20 تا 30 لیتری می باشد که به راحتی می تواند پاسخگوی نیاز مشتریان برای تامین آبگرم مصرفی باشد.

 

ویژگی پکیج زمینی شوفاژکار


تمامی مدل های پکیج زمینی شوفاژکار دارای پنل کنترل شامل ترمومتر ، مانومتر ، ترموستات و کلیدهای کنترلی می باشند که به صورت نصب شده روی دستگاه عرضه می شوند. 

همه مدل های پکیج زمینی شوفاژکار دارای دو نوع کوتاه و بلند هستند. نوع بلند آنها دارای منبع تولید و ذخیره آبگرم مصرفی از نوع کویل دار می باشد و دارای ارتفاع بیشتری نسبت به نوع کوتاه آن که دارای مبدل صفحه ای برای تولید آبگرم مصرفی است می باشد. 

دمای کارکرد پکیج زمینی شوفاژکار سری P ، نود درجه سانتی گراد است که نسبت به انواع دیگر آذرخش و هورخش حدود 15 درجه سانتی گراد پایین تر است. پکیج زمینی شوفاژکار دارای ظرفیت حرارتی حداقل 27000 و حداکثر 83000 می باشد که بنا به نیاز به پروژه در انواع مختلف تولید می شود.

 

مشاهده لیست قیمت محصولات شوفاژکار در لینک زیر

شوفاژکار

شرکت شوفاژکار


شرکت شوفاژکار از دهه 1350 فعالیت خود را در زمینه تولید تجهیزات تأسیسات در ایران آغاز نمود و امروزه توانسته است بسیاری از نیازهای بازار ایران را در زمینه دیگ آبگرم و بویلرهای چدنی ، رفع نماید.

البته شرکت شوفاژکار در سال های اخیر، به تولید پکیج های گرمایشی و شومینه های چدنی نیز پرداخته است، ولی عمدتا شهرت این شرکت که از نیروهای متخصص بومی و دانش روز دنیا بهره می گیرد ، به دلیل تولید دیگ های آبگرم شوفاژ چدنی است.

 

دیگ چدنی

دیگ عبارتست از یک مخزن تحت فشار که برای انتقال حرارت به یک سیال طراحی شده است که در اکثر دیگ ها سیال مورد نظر معمولا آب است. آتشدان (Fire box) یا فضای احتراق را کوره نیز می گویند.

همچنین سطح گرمایش (heating surface) یک دیگ عبارتست از مساحت سطحی که در معرض محصولات احتراق قرار دارد.(سطح سمت آتش Fire side).دیگ آبگرم دستگاهی است که انرژی گرمایی حاصل از احتراق مشعل را به آب درون خود انتقال می دهد.

این آب گرم از طریق پمپ در مدار گرمایش به گردش در می آید و پس از انتقال حرارت از طریق سیستم های گرمایش ، آب با دمای پایین تر به داخل دیگ بر می گردد و این چرخه دوباره تکرار می شود. 

 

درباره دیگ های چدنی شوفاژکار

 

بویلر ها و دیگ شوفاژکار به عبارت ساده فضای بسته ای هستند که در آن به یک سیال گرما داده می شود و از این سیال گرم شده در مصارف مختلف می توان استفاده کرد.

دیگ ها انواع مختلفی در جنس بدنه همچون چدن، فولاد و یا استیل دارند. دیگ ها در انواع مختلف ازسوخت هایی همچون گاز شهری، گاز مایع، گازوئیل و سایر سوخت های استفاده شده توسط مشعل، برای ایجاد حرارت استفاده می کنند.

دیگ ها انواع مختلفی دارند که قدیمی ترین نوع آنها دیگ های کتری مانند بوده که در آن آب توسط شعله مستقیم زیر دیگ گرم میشود، استفاده از این نوع امروزه منسوخ شده است.

دیگ های چدنی چند تکه انواع دیگری از دیگ ها هستند که آب درون پنل های چدنی جریان پیدا می کند و گرم می شود. دیگ های چدنی عموما جهت گرمایش ساختمان های مسکونی استفاده میشون و آب گرم تولید شده توسط دیگ های چدنی در یک سیکل بسته بوسیله واحد های رادیاتور، فن کوئل، یونیت هیتر و ... به محیط انتقال پیدا می کند.

کلیه دیگ چدنی شوفاژکار در وب سایت تخصصی بامین تهویخ، تنها با گارانتی و خدمات پس از فروش نمایندگان رسمی و اصلی عرضه می شوند و دارای گارانتی  طبق دستورالعمل شرکت اصلی می باشند.

 

مشاهده لیست قیمت محصولات شوفاژکار در لینک زیر

شوفاژکار

شوفاژکار

شرکت صنعتي شوفاژکار در سال 1350 با هدف توليد ديگهاي چدني حرارت مرکزي تاسيس گرديده و ظرف اين مدت علاوه بر افزايش تنوع مدلهاي ديگ چدني، پکيج هاي حرارتي را نيز به توليدات خود افزوده است. 

ديگ هاي چدني و پکيج هاي حرارتي شرکت شوفاژکار داراي بيش از 10 مدل و ظرفيت 000ر22 تا 000ر300ر1 کيلوکالري در ساعت مي باشند. اين ديگ ها با دو نوع سوخت گاز و گازوئيل کار مي کنند و ظرفيت تحمل فشار تا 6 اتمسفر را دارند. جنس اين ديگ ها از چدن آتشخوار است که مانع از خوردگي و پوسيدگي چدن در اثر تماس با آب و شعله مي شود.

 

دیگ های چدنی شوفاژکار برای استفاده با مشعل های گاز سوز، گازوئیل سوز و یا دوگانه سوز مناسب می باشند. این دیگ ها از نوع پره ای می باشند و در صورت شکستگی یا آسیب دیدگی هر یک از پره ها به راحتی قابلیت تعویض و جایگزینی دارند.

همچنین به دلیل تفکیک پره ها از یکدیگر دارای حمل و نقل آسان می باشند و به همین دلیل می توان در مرحله اتمام ساخت و ساز بنای ساختمانی دیگ را تهیه کرد و در محل موتورخانه نصب کرد و از صدمه رسیدن به دیگ در مراحل ساخت و ساز جلوگیری کرد.

 

انواع دیگ های چدنی شوفاژکار

 


دیگ های چدنی شوفاژکار در 7 مدل مختف در ظرفیت های مختلف طراحی و ساخته می شوند که عبارتند از:

دیگ شوفاژکار مدل سولار 300
دیگ شوفاژکار مدل سولار 400
دیگ شوفاژکار مدل سوپر 300
دیگ شوفاژکار مدل سوپر 400
دیگ شوفاژکار مدل توربو
دیگ شوفاژکار 1300 مدل سوپر هیت
دیگ شوفاژکار مدل استار

 

جهت مشاهده لیست قیمت شوفاژکار روی لینک روبرو کلیک کنید.www.bamintahvie.com