fuel-tank

اشتراک گذاشته شده با :

قیمت منبع انبساط

درک مخازن انبساط


یکی از اجزای قابل توجه در سیستم گرمایش هیدرونیک ، منبع انبساط است. هنگام طراحی سیستم گرمایش ، اتلاف حرارت و اندازه دیگ بخار معمولاً با دقت محاسبه می شود.

اندازه سیرکولاتور بر اساس طول و ظرفیت انتقال حرارت لوله کشی است. وقتی نوبت به منبع انبساط می رسد ، اکثر بچه ها فقط مخزنی با همان اندازه را که همیشه استفاده کرده اند نصب می کنند.

جمله ، "ما همیشه این کار را انجام داده ایم." به ذهن می آید به اندازه کافی عجیب ، بیشتر اوقات کار می کند. وقتی کار نمی کند مشکلات بوجود می آیند. متداول ترین علامت منبع انبساط با اندازه کم ، از بین رفتن سوپاپ تسکین دهنده است. برای جلوگیری از این امر ، نصب کننده باید عملکرد مخزن و اهمیت اندازه مناسب را درک کند.

بیایید با اصول شروع کنیم. همه ما می دانیم که همه چیز وقتی گرم می شوند منبسط می شوند و وقتی سرد می شوند منقبض می شوند. آب تفاوتی ندارد و این عامل اصلی در سیستم گرمایش هیدرونیک حلقه بسته می شود.

با نصب یک سیستم جدید ، لوله ها را با آب 40 تا 50 درجه پر می کنید و هوا را تصفیه می کنید. سپس وقتی دیگ آبگرم را آتش می زنید و آب را تا 180 درجه گرم می کنید ، آب منبسط می شود. با گرمتر شدن آب ، حجم آن بیشتر می شود. بدون جبران این انبساط آب ، فشار در سیستم افزایش می یابد و در 30 پوند ، دریچه تسکین باز می شود.

منبع انبساطی متناسب با این افزایش حجم آب در سیستم حلقه بسته طراحی شده است. آب قابل انعطاف نیست اما هوا قابل انعطاف است و مخزن انبساطی از بالشتک هوای فشرده شده برای پذیرفتن این افزایش حجم آب هنگام گرم شدن استفاده می کند.

مخازن انبساط به سبک قدیمی که در بین تیرچه های کف در سقف سرداب نصب شده بودند از فولاد ساخته شده اند و دارای پایه های آب ، ورودی هوا و یک سطح سنج آب هستند. وقتی سیستم پر شد ، آب وارد مخزن شد و هوای بالای آن را فشرده کرد. با گرم شدن آب ، سطح مخزن بالا رفته و هوا بیشتر فشرده می شود. در نهایت ، بالشتک هوا جذب آب می شود و مخزن غرقاب می شود. این البته باعث افزایش فشار می شود که سوپاپ تسکین دهنده را خاموش می کند و همیشه منجر به تماس سرویس می شود.

در اوایل دهه 60 مخزن دیافراگم مدرن ساخته شد. از دیافراگم لاستیکی برای جدا کردن دائمی آب سیستم از هوای فشرده در مخزن استفاده می کند ، بنابراین مشکل غرقاب را برطرف می کند. این مخازن به دلیل کوچک و جمع و جور بودن ، ارزان بودن و نیاز به لوله کشی بسیار کمتر محبوب شدند. این نوع مخزن ، اگر اندازه مناسب نداشته باشد ، هنوز هم می تواند مشکلات احتمالی ایجاد کند.

بیایید نگاهی بیندازیم به پنج نکته ای که برای اندازه گیری مناسب منبع انبساط دیافراگم باید بدانیم.

Fill Pressure --- در سیستم حلقه بسته ، ارتفاع ساکن لوله کشی فاکتور فقط هنگام پر کردن سیستم است. برای هر 2.31 فوت قد استاتیک ، یک پوند در هر اینچ مربع (PSI) فشار آب لازم است.

در یک خانه متوسط 2 طبقه با دیگ بخار در زیرزمین ، ما باید این آب را حدود 16 فوت بالا ببریم که حدود هفت PSI نیاز دارد. برای اطمینان از فشار مثبت و کمک به حذف هوا ، باید پنج PSI دیگر به این مورد اضافه کنیم.

دریچه های کاهش فشار (PRV) در کارخانه 12 PSI تنظیم شده و مخازن انبساط از قبل با همان 12 PSI شارژ می شوند. بیشتر اوقات 12 بار شارژ قبلی PSI کافی است اما اگر ارتفاع سیستم از 16 فوت بیشتر باشد باید شیر کاهش فشار را بیشتر تنظیم کرده و بار هوا را نیز در مخزن افزایش داد.

اندازه گیری لاستیک و پمپ دوچرخه همه ابزارهایی هستند که شما برای رسیدن به این هدف نیاز دارید. همیشه بخاطر داشته باشید هنگام بررسی فشار باید مخزن از سیستم جدا شود. هنگام بررسی فشار مخزن انبساط ، ابتدا باید فشار سیستم به صفر رسیده و مخزن با استفاده از شیر عایق جدا شود. اگر این روش را دنبال نکنید ، فشار مخزن را نمی خوانید. شما دارید فشار سیستم را می خوانید.

برای اندازه گیری مخزن باید این را بدانیم. بیشتر شیرهای امدادی مسکونی با 30 PSI تنظیم می شوند.

دما را پر کنید --- وقتی سیستم را با آب لوله کشی پر می کنید ، دما معمولاً در حدود 50 درجه است.

دمای متوسط آب --- این دمای حد بالا و نرمال دیگ است. هرچه آب را بیشتر گرم کنیم ، گسترش می یابد.

محتوای کل آب --- این برای اندازه گیری مخزن بسیار مهم است. سیستم های ثقلی قدیمی که به گردش اجباری تبدیل شده اند ، آب بسیار بیشتری نسبت به سیستم قرنیز جدید خواهند داشت.

لوله مس سه چهارم اینچی حاوی 025 گالن آب در هر فوت خطی است در حالی که لوله فولادی اینچ و نیم 106/0 را در خود نگه می دارد. کل فیلم را اندازه بگیرید و در مقدار مناسب ضرب کنید. سپس محتوای آب دیگ آبگرم را اضافه کرده و به مقدار دو گالن اضافی برای فاکتور فاجار اجازه دهید.

فاکتورهای زیادی در تعیین اندازه منبع انبساط وجود دارد و تغییرات غیر معمول در هر یک از این مناطق می تواند به طور چشمگیری بر اندازه مخزن تأثیر بگذارد. تولیدکنندگان در این زمینه تجربه زیادی دارند و نمودارهای راهنما را بر اساس سیستم های متوسط تهیه کرده اند. با نگاهی به نمودار ، می بینید که سیستم هایی با محتوای آب بیشتر مانند رادیاتورها و تخته های چدنی به مخزن بزرگتری نسبت به سیستم تخته مسی مسی نیاز دارند.

 

مشاهده لیست قیمت منبع انبساط در لینک روبرو : منبع انبساط

چه چیزایی باید درباره منبع انبساط بدانیم؟


شاید یکی از کمترین مناطق عملکردی سیستم گرمایش هیدرونیک حلقه بسته ، منبع انبساط باشد. این یک مورد کمترین توجه را از کلیه اجزای سیستم گرمایشی دارد. بیشتر این بی توجهی به دلیل کمبود دانش عمومی است. برخی از اطلاعات برای کمک به شما در درک بهتر عملکرد مخازن انبساطی است. همانطور که همه ما می دانیم ، آب منبسط می شود
شاید یکی از کمترین مناطق عملیاتی سیستم گرمایش هیدرونیک حلقه بسته ، منبع انبساط باشد. این یک مورد کمترین توجه را از کلیه اجزای سیستم گرمایشی دارد.

بیشتر این بی توجهی به دلیل کمبود دانش عمومی است. در اینجا برخی از اطلاعات برای کمک به شما در درک بهتر عملکرد مخازن انبساط وجود دارد.

همانطور که همه ما می دانیم آب هنگام گرم شدن منبسط می شود. برعکس ، وقتی سرد می شود منقبض می شود. اگر وسیله ای برای جبران این همه انبساط و انقباض نداشته باشیم ، فشار سیال در سیستم های ما به شدت در حال نوسان است.

اولین مخازن انبساطی موجود در سیستم های جاذبه قدیمی چیزی بیشتر از منبع روباز مس و مسطح در بالای بالاترین قسمت سیستم گرمایشی نبودند. با انبساط آب ، مخزن موجود در اتاق زیر شیروانی را از مایع منبسط کننده پر کرد. اگر منبع به دلیل پر شدن زیاد سرریز شود ، آب اضافی به ناودان اتاق زیر شیروانی می ریزد. مسئله بزرگی نیست

وقتی آب سرد شد ، حجم مخزن کاهش یافت اما همچنان سیستم گرمایش کامل حفظ شد. پر کردن سیستم از طریق پر کردن دستی انجام می شد و اندازه گیری در اتاق مکانیکی نشان می داد که چند فوت آب بالای دیگ آبگرم وجود دارد. یک علامت روی گیج معمولاً سطح پر شدن سرد را نشان می داد.

با گذشت زمان و تکامل سیستم ها ، نیازی به درجه حرارت بالاتر کار شد. برای دستیابی به این هدف ، باید یک سیستم تحت فشار "بسته" ایجاد شود. از این رو ، منبع انبساط باز راهی دایناسورها شد.

مردم از همان اوایل می دانستند که باید درون مخزن دارای بار هوایی باشند زیرا آب قابل تراکم نیست. مخازن اولیه در واقع یک مخزن استوانه ای استیل است ، دقیقاً مانند ظرفی که در یک آبگرمکن گازی وجود دارد. آنها به دیگ بخار متصل شدند زیرا در اینجاست که تصور می شد هوای معلق در آب بیشترین پتانسیل خروج از محلول را دارد.

هوا از آب بازیابی شده و به مخزن انبساط فرستاده شد تا "بالشتکی" را که هنگام گسترش حجم مایع سیستم فشرده می شود ، حفظ کند.

این نوع سیستم را سیستم "air in" می نامند. به غیر از تصفیه اولیه ، تمام هوای موجود در سیستم در سیستم باقی خواهد ماند و قرار است در دیگ بخار بازیابی شود و دوباره به مخزن ارسال شود. اتصالات زیادی برای اطمینان از اتفاقی که افتاده و عدم خنک شدن هوا از مخزن ، هنگام خنک شدن سیستم ، ساخته شده اند.

در این نوع سیستم ها هرگز نباید دریچه اتوماتیک در هر نقطه از سیستم نصب شود. اگر یکی دارد ، آن را بردارید. این اجازه می دهد هوایی که قرار است بازیابی شود و به فرار بالشتک برگردانده شود. در نتیجه ، منبع انبساط وارد آب می شود ، و سپس شیر تسکین شروع به بیرون آمدن می کند.

 

برعکس ، سیستمی با نوع مخزن انبساط مثانه هوا دربند "یک سیستم خارج کردن هوا" محسوب می شود و باید دستگاه حذف هوا نصب شود. این دستگاه باید در محلی نصب شود که سرعت آب کمترین و پتانسیل خروج هوا از سیستم تعلیق بیشتر باشد.

این روش "هوا کردن" نوع "جدید" سیستم است. عملکرد آن بسیار آرامتر از سیستمهای قدیمی "در هوا" است و پتانسیل خوردگی داخلی اجزای آهنی به حداقل می رسد. به یاد داشته باشید ، زنگ زدگی هرگز نمی خوابد.

برای دومین قسمت از مخازن انبساط 101 ماه آینده دیدار می کنیم. تا آن زمان ، کلاه خود را خشک و خوشحال نگه دارید!

 

مشاهده لیست قیمت منبع انبساط در لینک روبرو : منبع انبساط

راهنمای گرم کردن منبع انبساط دیگ بخار


نصب منبع انبساط سیستم گرمایش آب گرم / مخزن فشرده سازی ، عیب یابی ، تعمیر:

 

نحوه شناسایی ، بازرسی ، نصب ، تعمیر و یا سرویس مخازن انبساط دیگ بخار گرمایش: در اینجا عملکرد مخازن انبساط بر روی سیستم های گرمایش آب گرم (هیدرونیک) را توضیح می دهیم.

ما در مورد اینکه چه اتفاقی می افتد اگر منبع انبساط غوطه ور شود ، چگونه می توان یک مخزن انبساطی غرقاب را تخلیه کرد و اینکه چه نوع مخازن انبساطی ، مانند منبع نشان داده شده در صفحه بالا ، هرگز نباید غرقاب شوند.

ما توضیح می دهیم که در آن منبع انبساط یافت می شود (بعضی اوقات در اتاق زیر شیروانی!) و انواع مختلف مخازن انبساطی را که در طول تاریخ گرمایش هیدرونیک در ساختمان ها استفاده شده است ، نشان می دهیم.

در این مقاله مقاله یک منبع انبساط سیستم گرمایش / مخزن فشرده سازی برای عیب یابی و راهنمای تعمیر ارائه می دهیم که تقریباً هر مشکلی را که در این جز system سیستم گرمایشی ردیابی شده است ، برطرف می کند.

ما همچنین یک MASTER INDEX برای این موضوع ارائه می دهیم ، یا شما می توانید صفحه جستجو یا جستجو در بالا را جستجو کنید به عنوان یک راه سریع برای یافتن اطلاعات مورد نیاز خود.

مخازن انبساط شوفاژ گرمایش - عیب یابی ، درک ، رفع


عکس موجود در منبع انبساط دیگ بخار گرم در سمت چپ بالای سر مشتری ما یک منبع انبساط دیگ بخار گرمایش از جنس استیل براق مایل به قرمز (یا مخزن فشرده سازی در برخی از متن ها) قرار دارد.

در مقالات مفصل مندرج در انتهای این صفحه ، اطلاعات ما در مورد مخازن انبساط سیستم گرمایش آب گرم شامل موارد زیر است:

نحوه تخلیه منبع انبساط - راهنمای عیب یابی و تعمیرات: آزمایش های تشخیصی منبع انبساط دیگ بخار غرقاب - نحوه عیب یابی منبع انبساطی از نوع مثانه داخلی یا نحوه عیب یابی مخزن انبساطی بدون مثانه یا مخزن فشرده سازی.

نحوه تشخیص مشکل در مثانه داخلی مخازن انبساطی نوع Extrol - مشکلی که در مخازن انبساط بدون مثانه وجود دارد - غرقاب و دلایل آن


مخزن انبساط دیگ گرمایش چیست و مخازن انبساط چگونه کار می کنند


مخازن انبساط دیگ گرمایش مخازنی فلزی در اندازه های مختلف هستند که برای جذب افزایش فشار اولیه که هنگام گرم شدن سیستم دیگ بخار گرم ایجاد می شود ، نصب می شوند.

مولکول های هوا که درون آب درون دیگ بخار و همچنین در لوله کشی سیستم گرمایشی ، تخته های قرنیز یا رادیاتور فرورفته می شوند ، منبسط می شوند و بنابراین باعث افزایش فشار اولیه در سیستم گرمایشی می شوند.

این افزایش فشار با اجازه دادن به آب از سیستم گرمایشی برای له شدن یا فشرده سازی مخزن هوا در داخل منبع انبساط ، جذب می شود - به همین دلیل برخی از متخصصان گرمایش مخزن انبساط ما را "مخزن فشرده سازی" می نامند.

داخل یک منبع انبساط کار فضای ذخیره سازی هوا وجود دارد. در حقیقت ، هنگامی که دیگ بخار و سیستم خنک هستند ، منبع انبساط دیگ بخار بدون مثانه بیشتر حاوی هوا خواهد بود.
یا در مخازن انبساطی / فشاری مثانه داخلی کوچکتر ، مثانه لاستیکی داخلی هوا را از آب سیستم گرمایشی جدا می کند - از اتلاف سریع هوا توسط جذب در آب سیستم های گرمایشی جلوگیری می کند.

 

 

با گرم شدن سیستم گرمایش و افزایش فشار هوا در داخل هوا ، فشار افزایش یافته مقداری از آب سیستم گرمایشی را به منبع انبساط مجبور می کند و بار هوای آن را به حجم کمتری تبدیل می کند ، بنابراین به مخزن اجازه می دهد مقدار اولیه را جذب کند. افزایش فشار سیستم.

یادداشت فنی: آب و هوای داخل مخزن انبساط همیشه فشار یکسانی دارند ، اما از آنجا که آب (خیلی) فشرده نیست و هوا نیز افزایش می یابد ، افزایش فشار باعث فشار هوا به حجم کمتری می شود.

به همین دلیل مقداری آب از سیستم گرمایشی می تواند به منبع انبساط منتقل شود.

اگر فشارهای سیستم گرمایش و / یا دما بیش از حد نرمال باشد (برای دیگ بخار گرمایش مسکونی که ممکن است فشاری بالاتر از 30 psi یا دمایی بسیار بالاتر از 200 درجه فارنهایت باشد) ، منبع انبساط از کار خارج می شود و شیر تخلیه فشار / دما روی شیر دیگ بخار باز می شود تا امداد رسانی اضطراری ایجاد کند.

 

اگر منبع انبساط / فشرده سازی کار نکند چه اتفاقی می افتد؟


از بین رفتن بالشتک هوا در منبع انبساط / فشرده سازی به این معنی است که در هر چرخه گرمایش فشار سیستم می تواند خیلی زیاد باشد و باعث ریختن شیر تخلیه دما / فشار شود.

مراقب باشید: اگر می بینید که آب از دریچه تسکین دهنده دما / فشار در هر قطره مانند دیگ گرمایش هیدرونیکی چکه می کند یا از آن خارج می شود ، وضعیت ناامن است. دریچه ممکن است وظیفه خود را در کاهش فشار یا دما بیش از حد انجام دهد ، اما این خطر وجود دارد که سوپاپ در اثر رسوبات معدنی یا خام باقی مانده در اثر آب خارج شود. یک شیر TPR مسدود شده دیگر از سیستم در برابر انفجار محافظت نمی کند

 

مشکل دوم در مخازن انبساط / فشرده سازی قدیمی - آنهایی که از مثانه داخلی برای جدا نگه داشتن آب و هوا استفاده نمی کنند ، از بین رفتن هوا از مخزن فشرده سازی و وارد شدن به سیستم سیستم گرمایش است. ما نتیجه را دوست نداریم

 

چرا ما به نگه داشتن هوا از آب سیستم گرمایش اهمیت می دهیم؟

 

هوای موجود در سیستم گرمایش آب گرم می تواند باعث از بین رفتن گرما شود: هوای موجود در رادیاتور های تخته ای آب گرم را از بین می برد - آنها گرم نمی شوند. و هوای موجود در لوله کشی سیستم گرمایش آب گرم می تواند آب گرم را به رادیاتورها یا تخته های قرنیز نرساند.

 

اگر در مورد فیزیک مربوط به افزایش فشار هنگام گرم کردن آب کنجکاو هستید ، به قیمت منبع انبساط فشار آب گرم مراجعه کنید ،

 

چگونه و چرا مخازن انبساط غرقاب می شوند؟


از بین رفتن شارژ هوا در منبع انبساط سیستم گرمایش سنتی فولاد بدون مثانه در مخازن انبساطی دیگ بخار آب گرم که دارای مثانه داخلی نیستند تا هوا و آب را جدا نگه دارند ، با گذشت زمان ممکن است هوا در منبع انبساط جذب آب گرم شود.

هوا همچنین ممکن است از طریق آب گرم کننده به سایر دستگاه های تخلیه هوا یا دریچه های سیستم راه پیدا کند.

وقتی هوا از بین می رود و آب فقط در مخزن انبساط می ماند ، بالشتک فضا و فشار تأمین شده توسط هوا در منبع انبساط خیلی کوچک می شود یا کاملاً از بین می رود.

دیگر کوسن هوا برای جذب افزایش فشار اولیه در سیستم گرمایشی در طول هر چرخ دیگ بخار گرم وجود ندارد.
از بین رفتن شارژ هوا در منبع انبساط سیستم گرمایش از نوع مثانه
در یک نوع منبع انبساط نوع مثانه داخلی در سیستم های گرمایشی ، معمولاً نیازی به افزودن هوا و تغییر فشار مخزن نیست. با این وجود چندین منبع از دست دادن بار هوا و دلایل ورود آب در یک منبع انبساطی از نوع مثانه داخلی وجود دارد:

پارگی مثانه منبع انبساطی: گاهی اوقات مثانه داخلی این مخازن پاره می شود ، و سریعاً ، شاید در کمتر از یک فصل گرم شدن ، به یک مخزن مخزن انبساطی با آب منجر می شود. در این حالت ممکن است این علامت مشاهده شود که شیر تخلیه فشار سیستم گرمایشی ممکن است نریزد و یا آب در شیر تنظیم فشار هوا مخزن انبساط خارج شود.


نشت سوراخ سوراخ منبع انبساط: گاهی اوقات نشت سوراخ در مثانه داخلی منبع انبساط ایجاد می شود. ما در ابتدا گزارش هایی از این خرابی ظریف را از خوانندگان گزارش دهنده مخازن فشار سیستم آبرسانی غرقاب دریافت کردیم.

مشاهده نشت سوراخ سوراخ تقریباً غیرممکن است حتی اگر منبع را جدا کرده و مثانه یا دیافراگم مخزن لاستیک را بازرسی و بازرسی کنید.

در عوض ، این علامت به عنوان کاهش آرام حجم مخزن نشان داده می شود که می تواند منجر به نشت چرخشی در شیر TPR سیستم های گرمایشی شود. از آنجا که سایر مشکلات سیستم گرمایشی مانند چکش آب نیز می تواند باعث نشتی شیر پراکنده TPR یا چکه شود ، پیگیری این نقص دشوار است.

در مخازن سیستم آبرسانی ممکن است افزایش فشار هوا مخزن را بیش از شارژ اولیه آن مشاهده کنیم ، اندازه گیری شده در شیر فشار آن ، حتی در صورت عدم فشار آب بر روی سیستم.

این بدان دلیل است که آب به فضای هوا نشت کرده است ، حجم موجود برای هوا را کاهش می دهد و بنابراین فشار آن را برای همیشه افزایش می دهد. از قوانین بنزین خود به خاطر دارید که P1V1 = P2V2؟ اگر حجم هوا را کاهش دهیم فشار باید افزایش یابد.

 

نفوذ پذیری غشای منبع انبساط: Reader NJT ، Holohan و چندین منبع دیگر که در منابع ذکر شده است ، یادداشت می کنند که یک منبع انبساط گرمایی هیدرونیک از نوع مثانه ممکن است با عبور هوا از غشای مخزن و گرم شدن سیستم گرمایش ، فشار هوا را در حدود 1 psi در سال از دست بدهد. اب.

با توجه به اینکه فشارها و دمای سیستم گرمایش در طول فصل گرما به طور مداوم در حال دوچرخه سواری است ، می توان حدس زد که حرکت فشار یک طرفه هوا از مخزن از طریق مثانه آن و داخل آب گرم کننده باید در بیشترین فشارهای سیستم رخ دهد.

 

مشاهده لیست قیمت منبع انبساط در لینک روبرو : منبع انبساط

منبع انبساط: چه چیزهایی هستند و چرا مهم هستند؟


وقتی آب گرم می شود ، منبسط می شود و باعث افزایش فشار در سیستم های گرمایش بسته می شود. با گذشت زمان ، این نوسانات فشار می تواند به اجزای سیستم آسیب برساند.

یک منبع انبساط برای کاهش این فشار و افزایش عمر سیستم شما طراحی شده است. در اینجا نحوه کار آن آورده شده است.

ممکن است صاحبان خانه بخواهند بهره وری و امید به زندگی در سیستم های گرمایشی و سرمایشی خود را به حداکثر برسانند ، نصب منبع انبساط را به عنوان وسیله ای آسان و ارزان برای تنظیم فشار آب و جلوگیری از آسیب دیدگی زیاد به اجزای دیگر از جمله لوله ها در نظر بگیرند.

یک منبع انبساط برای کاهش فشار در آب آشامیدنی و سیستم های گرمایش هیدرونیک بسته طراحی شده است. این اطمینان حاصل می کند که فشار ثابت در داخل لوله ها حفظ می شود تا از فشار اضافی آسیب نبینند.

Daniel O’Brian ، یک کارشناس فنی از خرده فروش آنلاین ، اظهار می دارد: "یک منبع انبساط در یک سیستم گرمایش یک جز inv بسیار ارزشمند است که از کل سیستم در برابر فشار و حجم افزایش یافته ناشی از گرمایش محافظت می کند."

اوبران توضیح می دهد: "وقتی آب گرم می شود ، منبسط می شود." "در یک سیستم گرمایش بسته ، فضای زیادی در لوله ها و دیگ بخار وجود دارد. اگر آب فضای بیشتری را اشغال کند و جایی برای رفتن ندارد ، فشار افزایش می یابد و احتمالاً به سیستم آسیب می زند ، به طور کلی در ضعیف ترین نقاط خود ، تا زمانی که نشت یا حتی ترکیدگی لوله به وجود آید. یک منبع انبساط برای کاهش استرس طراحی شده است و بدین ترتیب باعث افزایش عمر اجزای سازنده در کل سیستم گرمایشی شما می شود.

 

 

مخازن انبساط با یکسان سازی فشار در کل سیستم کار می کنند. منبع انبساط مخزنی کوچک است که توسط دیافراگم لاستیکی در دو قسمت تقسیم می شود. یک طرف آن به لوله های سیستم گرمایشی متصل است و حاوی آب است.

طرف دیگر خشک است و حاوی هوای تحت فشار است که تقریباً در psi 12 تنظیم شده است. با ورود آب گرم به سیستم گرمایش ، فشار در سیستم افزایش می یابد. با افزایش فشار ، دیافراگم در مخزن انبساط به پایین رانده می شود.

با این کار هوای مخزن فشرده می شود و فضای بیشتری برای ورود آب اضافی ایجاد می شود. این کار فشار اضافی موجود در سیستم را برطرف کرده و از آسیب رسیدن لوله های موجود در سیستم جلوگیری می کند.

نصب منبع انبساط یک فرآیند نسبتاً ساده است که به طور معمول در کمتر از یک ساعت توسط یک کار مفید انجام می شود. برخی از کدهای ساختمانی محلی ممکن است نیاز به نصب توسط یک لوله کش مجاز داشته باشند ، بنابراین قبل از شروع به کار نصب ، باید با بخش ساختمان شهرداری خود مشورت کنید.

ظرفیت مخازن انبساط متفاوت است ، از مخازنی که کمتر از دو گالن دارند تا مخازن بزرگی که چند صد گالن را در خود جای می دهند. برای تعیین اندازه مورد نیاز سیستم شما ، از آن برای تعیین اندازه و مدل منبع انبساط مناسب برای سیستم خود استفاده کنید.

 

قیمت منبع انبساط برای مخازن کوچک مسکونی از 30 دلار شروع می شود و برای مخازن بزرگتر و تجاری تا 800 تا 1000 دلار افزایش می یابد. مارک های برجسته شامل مخازن انبساطی Extrol ، ساخت Amtrol هستند ، که برای سیستم های گرمایش هیدرونیک استفاده می شوند.

مخازن انبساط سری Watts ET و Bell & Gossett HFT ، هر دو برای استفاده در سیستم های گرمایش هیدرونیک بسته طراحی شده اند. و مخازن انبساط Therm-X-trol ، برای استفاده در سیستم های باز آب آشامیدنی.

اگر خانه شما از قبل یک مخزن انبساطی نصب کرده است ، ممکن است بخواهید آن را به صورت دوره ای چک کنید تا از عملکرد مخزن اطمینان حاصل کنید. برای بررسی عملکرد صحیح منبع انبساط ، کافیست دست خود را بر روی مخزن قرار داده و درجه حرارت آن را احساس کنید.

قسمت بالای مخزن باید در هنگام لمس گرم شود و قسمت پایین منبع باید دمای اتاق باشد. اگر کل مخزن گرم باشد ، احتمال دارد که مخزن کاملاً با آب گرم پر شده باشد ، که فقط در صورت خرابی دیافراگم اتفاق می افتد. در صورت بروز چنین اتفاقی باید سریعاً مخزن تعویض شود.

خرده فروش آنلاینگزینه بزرگی از مخازن انبساط و لوازم جانبی از برترین تولیدکنندگان صنعت را ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر ، فیلم زیر را تماشا کنید یا به bamintahvie.com مراجعه کنید

 

مشاهده لیست قیمت منبع انبساط در لینک روبرو : منبع انبساط