fuel-tank

اشتراک گذاشته شده با :

انواع پمپیران

موتور پمپ شناور پمپیران


پمپ های موتور شناور پمپیران پمپ هایی هستند که توسط موتور ناهمزمان رانده می شوند. اجزای هیدرولیکی آنها (پوشش پمپ ، پروانه ، عنصر پخش کننده) و موتور آنها توسط سیال کنترل شده غرق می شوند.

پمپ های موتور شناور پمپیران با پایین آمدن در مخزن پمپ در امتداد سیم راهنما یا آرایش ریل راهنما نصب می شوند. پنجه پمپ پمپیران با مهر و موم پروفیل لاستیکی وارد شده تقریباً بدون نشتی به لوله های نصب شده دائمی در مخزن پمپ متصل می شود ، بنابراین مجموعه پمپ پمپیران می تواند به طور کامل آبگرفتگی داشته باشد. گرمای موتور از طریق محفظه موتور به مایعات اطراف آن منتقل می شود.

موتور پمپ شناور پمپیران با موتورهای پر از مایع (مثلاً موتورهای زیر آب) برای کار در هر عمق نصب مناسب هستند. موتور پمپ شناور پمپیران همچنین می توانند دارای موتورهای زیر آب پر از هوا (یا کمتر پر روغن) باشند که برای عمق نصب کم تا متوسط (تا 80 متر) طراحی شده اند.

در موارد خاص ، این موتورها فقط باید گهگاه یا تا حدی در مایع مورد استفاده قرار بگیرند ، زیرا گرمای موتور از طریق انتقال گرما به سیال مورد استفاده و از طریق سطوح بزرگ محفظه موتور توسط همرفت یا هوای اجباری به جو منتقل می شود جریان می یابد

کاربردهای موتور پمپ های شناور پمپیران عمودی


موتور پمپ شناور پمپیران
مبارزه با سیل
انتقال فاضلا
زهکشی
آبیاری
خنک کننده
دفع آب


موتور پمپ شناور پمپیران: پمپ آب پسماند
موتور پمپ شناور پمپیران معمولاً به صورت پمپ های یک مرحله ای طراحی می شوند. آنها معمولاً به خط مکش احتیاج ندارند زیرا مایعات مورد استفاده از هر طرف به پمپ پمپیران نزدیک می شود. مجموعه های پمپ پمپیران کوچکتر قابل حمل هستند و معمولاً مجهز به سوئیچ کنترل شده سطح هستند که مجموعه پمپ را به طور خودکار شروع و متوقف می کند.

مواد موتور پمپ پمپیران باید به طور خاص برای سیال مورد استفاده و شن و ماسه یا آلودگی های موجود در آن انتخاب شوند. پمپ ها همچنین می توانند با محافظت در برابر انفجار طراحی شوند.

 

مشاهده لیست قیمت انواع محصولات پمپ پمپیران در لینک روبرو : پمپیران

پمپ شناور پمپیران : انواع و کاربردها


اولین پمپ شناور پمپیران توسط Armais Arutunoff در سال 1928 اختراع شد. او مهندس سیستم تحویل روغن ارمنستان است. نام پمپ پمپ روغن زیر آب است و این در یک میدان روغن نصب شده است. طراحی پمپ در سال 1929 توسط Pleuger Pumps تأسیس شد.

این وسیله ای است که با یک موتور کاملاً مهر و موم شده و مهر و موم شده به پمپ پمپیران همراه است. کل مجموعه را می توان در مایعات غوطه ور کرد تا تحت فشار قرار گیرد. این پمپ ها ی پمپیران عمدتا برای جلوگیری از حفره های پمپ استفاده می شوند.

عملکرد این پمپ پمپیران به پمپ های جت شباهت ندارد ، زیرا پمپ های شناور پمپیران مایع را به سمت سطح فشار می دهند ، در حالی که پمپ های جت مایع را می کشند. بنابراین این پمپ ها کارایی بیشتری نسبت به پمپ های جت دارند. این مقاله به بررسی اجمالی پمپ های زیر آب می پردازد.

پمپ شناور چیست؟


همانطور که از نام این پمپ ها بر می آید ، تعریف پمپ زیر آب به این دلیل طراحی شده است که در یک چاه ، مخزن ، در غیر این صورت ظرف غوطه ور شده اند. طراحان پمپ شناور پمپیران انواع مختلفی از پمپ ها را برای مناسب بودن در غوطه وری طراحی کرده اند. موتورهای پمپ شناور پمپیران در محفظه هایی محصور شده اند که با روغنی پر شده اند که با ماده ای که فشار می دهند تماس ندارند. نمودار پمپ شناور در زیر نشان داده شده است.

انواع پمپ های شناور پمپیران


انواع مختلفی از پمپ های شناور پمپیران در چاه ها ، مخازن و غیره وجود دارد که در زیر به پمپ های مورد استفاده در چاه ها پرداخته می شود.
پمپ های چاه عمیق
پمپ های چاه عمیق پمپ های قابل استفاده در زیر آب هستند. از این پمپ ها می توان برای شهرداری نیز استفاده کرد. بدنه این پمپ ها را می توان برای کار در زیر آب به موتور متصل کرد. طرح ضربه ، ساده سازی و نوسازی آن را ساده می کند. وقتی این پمپ ها شروع به کار می کنند ، باید کاملاً در آب غوطه ور شوند. آب اسیدی یا شیرین سبک به طور مکرر قابل انتقال است.
پمپ های استیل
پمپ های استیل ضد زنگ از پمپ های چدنی بهتر به نظر می رسند. آنها با فولاد ضد زنگ کاملاً پوشانده می شوند و مقاومت بسیار اسیدی دارند. در این نوع پمپ ها ، آب گرم در غیر این صورت آب اسیدی سبک غالباً جابجا می شود. منبع آب مانند چاه می تواند توسط بازیگران منحصر به فرد خود تا مقدار زیادی محافظت شود ، همچنین آب شیرین نیز می تواند به طور مکرر حرکت کند. کل پمپ را می توان در هنگام کار در آب غوطه ور کرد.

مشاهده لیست قیمت انواع محصولات پمپیران در لینک روبرو : پمپیران

پمپ های مکش پایین
از پمپ های مکش پایین به طور گسترده ای برای دریاچه ، آبگیری معدن ، استخر و رودخانه استفاده می شود. آنها با یک آستین راهنما در زیر پمپ طراحی شده اند. این پمپ ها از آب پایه استفاده می کنند و به طور کارآمد ویژگی خنک کننده با کیفیت بالا موتور الکتریکی را تضمین می کنند. این نوع پمپ ها پمپ های اعزامی و اضطراری هستند. نصب این پمپ ها با انواع دیگر پمپ ها به راحتی ارزیابی می شود و آنها دارای سر بلند هستند.

پمپ های پر روغن
پمپ های زیر آب پر از روغن از موتورهای غوطه وری پر از روغن استفاده می کنند. این پمپ ها به طور گسترده ای در بلند کردن آب در چاه ها ، آبیاری زمین های کشاورزی ، تپه ها ، سیستم های زهکشی تأمین آب صنعتی و مسکونی ، تأمین آب مناطق کوهستانی و غیره مورد استفاده قرار می گیرند تا روغن برای خنک کردن موتورهای گرم شده پر شود. از این موارد می توان در مناطق خنک استفاده کرد زیرا روغن را نمی توان منجمد کرد. نصب و بازسازی اینها بسیار ساده و همچنین مفید است. این پمپ ها آب تمیز را مانند آب دریاچه ، استخر یا رودخانه حرکت می دهند.

پمپ های کولر آبی
پمپ های شناور پمپیران خنک کننده آب معمولاً در زمینه هایی مانند صنعتی ، آبیاری زمین های کشاورزی ، استفاده از آب مسکونی و غیره استفاده می شوند. همچنین می توانند مانند پمپ های پر روغن در زیر آب استفاده شوند.

یک موتور یعنی آبسردکن می تواند برای کار در زیر آب ثابت شود. برای خنک سازی موتور هیجان زده می توان آب شیرین را پر کرد. این پمپ ها درصورت استفاده از کیفیت بالای آب قابل استفاده هستند.
پمپ های پمپیران جریان مخلوط و محوری به طور گسترده ای در تخلیه ، تخلیه رودخانه ، تخلیه فاضلاب ، تصفیه آب در ایستگاه پمپ و کنترل سرریز دفع خاک استفاده می شود. جریان زیاد و غیر مسدود شدن باعث بهبود وضعیت مداوم کار می شود. عمر لوله ها در اثر نشت می تواند توسط سیستم سه درزبندی طولانی شود.

انتخاب پمپ شناور پمپیران


انتخاب پمپ شناور پمپیران بر اساس چندین مشخصات قابل انجام است. انتخاب اولین و پیشروترین پمپ های شناور عمدتا به نوع ، کاربرد بستگی دارد و پس از آن ، باید در مورد حداکثر جریان تخلیه تصمیم گیری شود. حداکثر جریان پمپ های زیر آب را می توان با فشار فشار پمپ تعیین کرد.

این مربوط به حداکثر نیرویی است که پمپ پمپیران می تواند داشته باشد. این پمپ ها در اسب بخار تخمین زده می شوند. این کاری است که با سرعت 550 فوت پوند برای هر ثانیه تولید می شود و معادل 745.7 وات انرژی است. در آخر ، باید اندازه تخلیه تخمین زده شود. این مقدار محاسبه شده جهت گیری به سمت پیوندهای خروجی پمپ های زیر آب است.

مزایا و معایب پمپ شناور


از مزایای پمپ شناور پمپیران می توان به موارد زیر اشاره کرد.

این پمپ هرگز لازم نیست که بتونه کاری شود
این پمپ ها نیز بسیار کارآمد هستند
فشار آب ، آب را به داخل پمپ هدایت می کند ، بنابراین انرژی زیادی را صرفه جویی می کند.
این پمپ ها از مواد جامد و همچنین مایعات استفاده می کنند.
این پمپ ها در آب ساکت هستند


از معایب پمپ شناور می توان به موارد زیر اشاره کرد.

اگر یک واشر پمپ پمپیران یکپارچگی خود را از دست دهد در نتیجه باعث نشتی از پمپ می شود ، در نهایت قطعات داخلی آسیب می بینند.
خرابی پمپ به دلیل غوطه ور شدن در آب نمی تواند به سرعت متوجه شود.
هزینه این پمپ ها در مقایسه با پمپ های غیر شناور زیاد است.
یک پمپ برای همه موارد استفاده نمی شود ، در حالی که پمپ های یک مرحله ای در برنامه های مختلف مانند پمپاژ تولید نور و خانه استفاده می شود که شامل پمپاژ فاضلاب ، پمپ های مخزن در زهکشی و فیلترهای آکواریوم است.
چندین پمپ مرحله ای برای چاه ها ، مانند آب استفاده می شود.


کاربردهای پمپ شناور


کاربردهای پمپ شناور پمپیران شامل موارد زیر است.

از این پمپ ها در آبیاری ، تأمین آب آشامیدنی ، تولید روغن و آبگیری استفاده می شود.
این پمپ ها در چاله ها ، جمع ها ، چاه های مرطوب کار می کنند ، در غیر این صورت ، به طور کلی حوضچه ها برای پمپاژ فاضلاب هایی که به خانه ها و همچنین سایر ساختمان ها ، زمین و تخلیه دنده در داخل ساختمان نشت می کنند ، استفاده می شود ،
این نوع پمپ در استخرها و گیاهان نیز استفاده می شود.

 

مشاهده لیست قیمت انواع محصولات پمپیران در لینک روبرو : پمپیران

9 مرحله برای نصب مناسب پمپ شناور پمپیران


ممکن است یک پمپ شناور پمپیران به درستی انتخاب و نصب شده در چاه آب درست ساخته شده برای سالها بدون مشکل باشد. در اینجا نحوه نصب صحیح پمپ شناور پمپیران به روش صحیح آورده شده است.

چاه را بازرسی کنید ، به دنبال نشانه هایی از آسیب خارجی در پوشش ، عمق و سطح آب ایستاده را بررسی کنید
عمق کل چاه را بررسی کنید - فاصله از سطح زمین تا ته چاه. سر - فاصله عمودی از پمپ تا سطح زمین که آب در آن تخلیه شده یا درون مخزن فشار قرار دارد. GPM - مقدار آب موجود در GPM که پمپ تولید می کند

اجزای تهیه شده را بازرسی کنید
جزئیات موتور زیر آب را که به دنبال رتبه بندی منبع تغذیه است ، بررسی کنید و مشخص کنید که آیا این یک فاز 2 سیم ، یک فاز 3 سیم است یا به جعبه استارت پمپ پمپیران یا پیکربندی 3 فاز نیاز دارد. بررسی کنید که کابل ریزش پمپ پمپیران در زیر کابل و موتور مناسب باشد و از نظر صحیح برای غوطه وری در آب امتیاز دارد. بررسی کنید که اتصالات با پریز ، پریز اصلی و درپوش مته سوراخ شده مطابقت داشته باشد.

 

موتور مناسب برای پمپ پمپیران


از گریس عرضه شده برای روغن کاری و درزگیری شافت خمیده در مونتاژ استفاده کنید. لوله نوار پلی استر یا اتصالات صاف را با نوار نخ ببندید و به داخل پمپ پیچ کنید.

کابل قطره قطعه قطعه شده را به کابل موتور با کیت اسپلای کابل تأمین شده تقسیم کنید
هنگامی که کابل قطره باید بهم متصل شود یا به سیم موتور متصل شود ، لازم است که اسپلیس از آب محکم باشد. شکاف را می توان با کیت های خرد شدن گلدان تجاری و یا کوچک شدن گرما تهیه کرد. دستورالعمل های کیت را با دقت دنبال کنید.

پمپ پمپیران دراز را کنار چاه آب مونتاژ کنید
برای پمپ پمپیران کردن و چرخاندن از قسمت اصلی در حال افزایش است. درپوش مته سوراخ شده را به انتهای دیگر در حال افزایش اصلی قرار دهید.

کابل رها را در کنار بالا آمدن اصلی خاموش کنید
کابل ایمنی از فولاد ضد زنگ را به پمپ وصل کنید و با بالا آمدن کابل اصلی و رها کنید. انتهای کابل ایمنی را به درپوش متصل وصل کنید که امکان کشش اصلی را دارد.

کابل ریزش را به قسمت اصلی در حال ظهور با 4-6 چرخش نوار مجرای خاکستری متصل کنید 4-6 متر (13.1-19.7 فوت) از هم جدا
همچنین می توانید از پیوندهای زیپ استفاده کنید.

اجازه دهید مقداری شیب برای کشش اصلی وجود داشته باشد. می توانید برای محافظت از آن ، تمام طول انشعاب کابل را به قسمت اصلی در حال نوار کاست. بگذارید چند متر کابل قطره اضافی دو برابر شود و به قسمت اصلی در زیر سرپوش متصل شود. این ممکن است در صورت نیاز به انشعاب کابل یا موتور در تاریخ بعد نیاز به تعویض داشته باشد.

بررسی کنید که اتصالات محکم باشد ، بررسی کنید که کابلها ایمن و خشن باشند تا کشیدگی ایجاد شود.
اگر وزن مونتاژ به اندازه کافی برای رسیدگی کافی نباشد ، به آرامی انتهای پمپ پمپیران را به همراه یک دستیار در چاه بکشید تا انتهای درپوش مته سوراخ شود. مونتاژ را از زیر سوراخ تغذیه کنید ، توجه خاصی به جلوگیری از آسیب رسیدن به کابل افت الکتریکی کنید. مونتاژ باید توسط درپوش مته سوراخ شده در بالای درب معلق باشد.

در صورت عدم اطمینان از وزن مونتاژ می توان از غلتکی ساخته شده از چرخ خودرو استفاده كرد
درپوش مته سوراخ شده را به وسیله نقلیه زنجیر و "D" وصل کنید. غلتک موقعیت به خوبی. وسیله نقلیه را قرار دهید تا پمپ به خوبی فرو رود. وسیله نقلیه را به سمت چاه سوار کنید. در صورت امکان آخرین متر را با دست پایین بیاورید و بگذارید درپوش چاه روی غلتک بچرخد و در جایگاه قرار گیرد.

استارت خرید پمپ پمپیران ، کنترل کننده پمپ و دستگاه محافظت از پمپ شناور پمپیران را به منبع تغذیه و پمپ تست وصل کنید. چند لحظه اجازه دهید تا آب به سطح آن برسد.

پس از اتمام آزمایش اولیه ، اتصال لوله مورد نیاز را به درپوش مته متصل کنید. سرانجام تست پمپ و بهره برداری از دستگاه ها و کنترل های پمپ پمپیران.

 

مشاهده لیست قیمت پمپ های پمپیران در لینک روبرو: پمپیران

دانلود کاتالوگ محصولات پمپیران

پمپیران شرکتی ایرانی است که در سال 1354 هجری شمسی راه اندازی شده و در زمینه ساخت و تولید انواع پمپ ها تحت لیسانس شرکت KBS آلمان فعالیت می کند.

شرکت پمپیران در شعر بزرگ، صنعتی و تاریخی تبریز که در مسافت 600 کیلومتری نسبت به شمال غرب تهران قرار دارد واقع شده است.

مساحت شرکت پمپیران 87500 متر مربع است و همچنین آزمایشگاه ها و کارگاه های خط تولید پمپیران دارای مساحتی به اندازه 4000 متر مربع می باشند.

شرکت پمپ ایران تبریز برای 400 نفر اشتغال زایی کرده و آنها را به عنوان کارکنان شرکت استخدام نموده است.

مجموعه شرکت پمپ ایران به خوبی از نقش موثر و کارآمد مشتریان و رضایت آنها در صنایع پمپ سازی مطلع است بنابراین می کوشد برای اینکه میزان بهره وری از پمپ ها افزایش یابد و همچنین کارایی و راندمان محصولات پمپیران به سطح کیفی بالایی برسد،خدماتی از قبیل ضمانت نامه یا گارانتی ، تعمیر و سرویس محصولات و پشتیبانی را تحت عنوان خدمات پس از فروش به مشتریان خود ارائه نماید. 

 

دانلود کاتالوگ پمپیران

 

در این جا برخی از کاتالوگ های محصولات پمپیران را برای شما عزیزان قرار داده ایم

 لیست کاتالوگ های محصولات پمپیران

راهنمای انتخاب پمپ پمپیران

جهت انتخاب یک پمپ آب خانگی پمپیران مناسب شما باید به میزان هد و دبی پمپ توجه داشته باشید. بدین منظور توجه داشتن به موارد زیر از ضروری می باشد.

انتخاب پمپ پمپیران برحسب کارکرد آن (1450دور یا 2900دور در دقیقه)، پمپ های 1450 دور دائم کار می باشند در حالیکه پمپ های 2900 دور حداکثرمی توانند 7 ساعت به صورت مداوم کار کنند و نیاز به یک ساعت استراحت برای شروع مجدد دارند
تعیین قطر پروانه
راندمان پمپ
انتخاب الکتروموتور مناسب چهت کوپله کردن با پمپ مدنظر
جهت دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان بامین تهویه تماس بگیرید.

 

راهنمای انتخاب پمپ شناور پمپیران

 

 1. تعیین میزان دبی
 2. تعیین ارتفاع پمپاژ
 3. تهیه منحنی همپوشانی پمپ های شناور پمپیران
 4. تعیین مدل پمپ شناور پمپیران
 5. مشخص کردن میزان افت سوپاپ پمپ
 6. تعداد طبقات پمپ شناور
 7. تراش پروانه پمپ شناور
 8. الکتروموتور شناور را انتخاب کنید

 

راهنمای انتخاب پمپ فشار قوی پمپیران
 

 1. تعیین هد و دبی پمپ
 2. مدل پمپ فشار قوی wkl را مشخص کنید.
 3. قطر پروانه و تعداد طبقات پمپ فشاری قوی WKL را تعیین کنید.
 4. الکتروموتور پمپ فشار قوی wkl را انتخاب کنید.

 

راهنمای انتخاب پمپ گریز از مرکز پمپیران

 

 1. پمپ گریز از مرکز پمپیران خود را انتخاب کنید.
 2. تراش پروانه پمپ گریز از مرکز را انتخاب کنید.
 3. الکتروموتور پمپ گریز از مرکز را مشخص کنید.

 

 

جهت مشاهده قیمت پمپ های پمپیران روی لینک روبرو کلیک کنید.www.bamintahvie.com

پمپیران

شرکت تولیدی پمپ ایران (پمپیران) در سال 1975 با هدف تولید انواع مختلف پمپ های مصارف عمرانی ، کشاورزی و صنعتی تأسیس شد. از زمان آغاز فعالیت ، پمپیران برای انتقال دانش فنی با شرکت KSB آلمان قرارداد بست و محصول خود را تحت مجوز KSB گذراند.


پمپیران به استقرار و توسعه فناوری پمپ در ایران كمك كرده است. پمپیران در شهر تاریخی و صنعتی تبریز در 600 کیلومتری شمال غربی تهران تأسیس شده است. این شرکت در زمینی به مساحت 87.500 متر مربع آغاز به کار کرد.


مساحت کل برای کارگاه های تولیدی ، آزمایشگاه ها و مدیریت حدود 40،000 متر مربع با 400 پرسنل است. پمپیران در سال 1981 به شرکت های دولتی تبدیل شد و در حال حاضر بیش از 3000 سهامدار دارد. سهام موجود در بورس اوراق بهادار ایران است.

 

ساخت و تولید الکتروموتورهای صنعتی و خانگی پمپیران،الکتروپمپ‌های سیرکولاتور آبگرد، الکتروپمپ‌های زمینی سیرکولاتور و آبرسانی ورق‌های لامینیشن برای سایر سازندگان الکتروموتور اتابلوک،خدمات وایرکات با ماشین CNC جهت برش فولاد، آلومینیم، مس، تنگستن و کارباید، ساخت قالب‌های برشی پروگرسیو، ماشین‌کاری تمام اتوماتیک قطعات با ماشین‌های پیشرفته، طراحی و ساخت انواع قالب‌های دایکست و تزریق پلاستیک و تولید.

 

جهت مشاهده قیمت پمپ های پمپیران روی لینک روبرو کلیک کنید.www.bamintahvie.com