fuel-tank

اشتراک گذاشته شده با :

انواع هیتر

هیتر برقی فن دار چیست؟


بخاری فن چیست و چگونه کار می کند؟


هیتر های فن دار گرمای لحظه ای را تأمین می کنند. برای استفاده در اتاق های کوچک و متوسط ایده آل هستند.

از بیشتر هیتر های فن نیز می توان برای هوای خنک در طول تابستان استفاده کرد.

جمع و جور ، سبک وزن و نگهداری آنها آسان است. برخی از مدل های ما دارای یک تایمر و یک پایه نوسانی برای توزیع گرمای گسترده تر هستند.

هیتر با تنظیم سطح دما کنترل می شود. هنگامی که اتاق به تنظیمات رسید ، هیتر تولید گرما را متوقف می کند اما با کاهش دمای اتاق دوباره روشن می شود.


هیتر برقی فن دار


گرم کردن
هیتر های فن دار (یا هیتر های برقی همرفت برقی ، بسته به مکانی که از آن تهیه می کنید) ارزان هستند اما کار با آنها بسیار گران است ، مخصوصاً برای مدت زمان طولانی یا برای گرم کردن مناطق وسیع. این نوع هیتر ها معمولاً یکی از دو شکل مختلف هستند - بلند و باریک و کوتاه و صاف. اگر از بین این دو گزینه را انتخاب می کنید ، نسخه بلند و باریک به طور معمول بهتر است ، زیرا با سرعت بیشتری هوای بیشتری را به گردش در می آورد.


هیتر برقی فن دار چگونه کار می کند؟


هیتر برقی فن دار


هیتر های برقی فن دار ارزان هستند ، اما برق زیادی مصرف می کنند.
هیتر برقی فن دار  با عبور جریان از طریق یک سیم پیچ حرارتی مقاومتی ، که انرژی الکتریکی را به انرژی گرمایی تبدیل می کند ، کار می کنند. هوا با استفاده از یک فن در جایی که به سرعت گرم می شود و به بیرون از اتاق رانده می شود ، از طریق این سیم پیچ حرارتی مقاوم در برابر هوا کشیده می شود. هیتر های برقی فن دار به دلیل نحوه کار ، هوا را نیز خشک کرده و می توانند گرد و غبار را به گردش درآورند ، که به نوبه خود می تواند باعث خشکی چشم و گلودرد شود ، یا مشکلاتی را برای مبتلایان به آلرژی یا تنفس ایجاد کند.

هیتر های فن دار برقی معمولاً از یک ترموستات بهره می برند که به شما امکان می دهد میزان گرمای تولید شده را کنترل کنید و اغلب دارای کنترل سرعت فن نیز هستند. اکثر هیتر های فن قابل حمل نیز دو برابر فن های قابل حمل معمولی هستند و به راحتی عنصر گرمایش را در صورت عدم نیاز غیرفعال می کنند.


از کجا می توان استفاده کرد؟

 

از آنجا که آنها هیتر های همرفتی هستند و هوای گرم را به گردش در می آورند ، هیتر های فن برای گرم کردن اتاق های کوچک مانند اتاق خواب و اتاق مطالعه موثر هستند. می توان از آنها در انواع مکان ها استفاده کرد ، اما چون لوازم برقی قابل حمل هستند ، نباید از آنها در مجاورت یا اطراف منابع آب استفاده شود. در حالت ایده آل ، این طرفداران باید روی زمین بنشینند. هوای گرم تولیدی آنها به طور حتم بالا می رود ، بنابراین قرار دادن آنها روی زمین به گرم شدن یکنواخت اتاق کمک می کند.

این نوع هیتر ها هرگز نباید پوشانده شوند - انجام این کار خیلی سریع می تواند آنها را به یک خطر آتش سوزی تبدیل کند.

هیترهای فن دار برقی چقدر از نظر انرژی کارایی دارند؟


هیتر برقی فن دار بسیار ناکارآمد هستند ، و در مقایسه با اکثر انواع دیگر هیتر ها ، کارکرد آنها بسیار گران است - و این شرم آور است که اگر بخواهید قیمت خرید آنها را ارزان ارزیابی کنید! برق به خودی خود از نظر میزان انتشار CO2 مرتبط با تولید ، یک منبع سوخت بسیار ناکارآمد است. یک هیتر برقی فن دار می تواند بیش از سه برابر هیتر کولر گازی با چرخش معکوس 4 تا 6 ستاره برق مصرف کند و این امر را به یکی از ناکارآمدترین گزینه های گرمایش موجود تبدیل می کند.

 

مشاهده لیست قیمت هیتر و اطلاعات فنی و موجودی در لینک روبرو : هیتر

هیتر برقی صنعتی


گرمایش الکتریکی به زبان ساده به فرایندی تبدیل می شود که جریان الکتریکی به گرما تبدیل می شود. این بر اساس اصل حرارت ژول است ، همچنین به عنوان "گرمایش اهمی" نیز شناخته می شود ، جایی که با عبور جریان الکتریکی از یک رسانا گرما آزاد می شود.
این شکل از گرمایش کاربردهای مختلفی پیدا کرده است ، مانند روشن کردن لامپ های رشته ای ، سوزاندن اجاق های برقی و آهن های لحیم کاری. تمرکز ما در این مقاله استفاده از بخاری برقی در صنایع پتروشیمی است.


انواع هیتر برقی


هیتر های فلنج دار:


هیتر برقی صنعتی فلنجی از عناصر لوله ای خمیده سنجاق مو  ساخته می شوند که به صورت فلنج جوش داده شده یا لحیم می شوند. اتصالات برق از طریق جعبه های سیم کشی به این عناصر ارائه می شود.

این هیتر ها بیشتر برای گرم کردن آب ، روغن ، محلول های خورنده و مایعات انتقال گرما استفاده می شوند. آنها از فلنج لوله استاندارد در بازه 3-14 اینچ برای پشتیبانی از فشار زیاد مخزن در مایعات استفاده می کنند و از طریق فلنج همراه منطبق بر دیواره مخزن نصب می شوند.

از آنجا که هیتر های برقی فلنجی در اندازه های مختلف ، درجه بندی کیلووات ، ولتاژ ، محفظه های ترمینال و مواد غلاف در دسترس هستند ، برای برنامه های گرمایش خانگی و صنعتی مناسب هستند.


هیتر های غوطه وری:


این بخاری ها با محصور کردن سیم گرم کننده مقاومت در برابر نیکروم در یک ژاکت سرامیکی ساخته می شوند. یک غلاف اینکونل (نوعی از فولاد ضد زنگ که بسیار مقاوم در برابر خوردگی و حرارت است) کت را پوشانده است. همانطور که جریان برق از طریق سیم نیکروم جریان می یابد ، گرمای آن شروع می شود ، در نهایت شروع به درخشش می کند و سپس گرما را از طریق سرامیک و سپس غلاف آزاد می کند تا درجه حرارت بسیار بالا برود.

از آنجا که در آب غوطه ور است ، پس از گرم شدن غلاف ، آب شروع به گرم شدن می کند. با عبور آب از زیر عنصر گرمایشی و بالا آمدن به بالای رگ ، جریان همرفت ایجاد می شود. همانطور که لایه داغ به سمت بالا می رود ، در اطراف طرف رگ منحنی می شود و به سمت پایین حرکت می کند ، و از آن عبور می کند تا دوباره زیر رگ بالا بیاید. با گذشت زمان ، جریان های همرفت باعث می شوند تا گرما به طور مساوی در سراسر رگ پخش شود.

 

مشاهده لیست قیمت هیتر و اطلاعات فنی و موجودی در لینک روبرو : هیتر

 


مزایای هیتر برقی


از مزایای کلی هیتر های برقی ، اولاً ، انعطاف پذیری و انعطاف پذیری است. زیرا استفاده از سیستم گرمایش برقی ، نیاز به دودکش و لوله را برطرف می کند. این همچنین بدان معنی است که هیتر های برقی می توانند تقریباً در هر صنعتی بدون در نظر گرفتن ساخت و ساز مورد استفاده قرار گیرند.
هیتر های برقی نیز نصب کم هزینه را ارائه می دهند زیرا تنظیم این ماشین ها چندان پیچیده نیست. همانطور که در بالا ذکر شد ، هیچ لوله کشی مورد نیاز نیست ، بنابراین شما فقط نیاز به اتصال به یک مدار الکتریکی دارید. این امر به ویژه در هنگام سیم کشی مجدد و نوسازی کمک می کند.

از همه مهمتر هیتر های برقی ایمن و قابل اطمینان هستند. همانطور که قبلاً گفته شد ، در این سیستم گرمایشی نیازی به سوختن داخلی نیست ، که خطراتی مانند انفجار و مسمومیت با مونوکسید کربن را از بین می برد. علاوه بر این ، از آنجا که رادیاتور وجود ندارد ، از مشکلات نشت یا ترکیدن نه تنها جلوگیری می شود ، بلکه خطر آسیب به خواص نیز کمتر است. همه این عوامل همچنین باعث می شوند هیتر های برقی صنعتی سازگار با محیط زیست باشند و از سلامتی نیروی کار و همچنین مناطق اطراف کارخانه / گیاه محافظت می کنند.

هزینه ها بدیهی است که یک ملاحظه است. هزینه های گرمایش برق بیشتر از مصرف مستقیم سوخت است. علاوه بر این ، سرمایه و هزینه های زیرساخت نیز زیاد است. با این حال ، این واقعیت را در نظر بگیرید که هیتر های برقی صنعتی نیازی به سوخت گیری ندارند و عدم وجود سوختن داخلی نیز قسمت عمده ای از مشکلات نگهداری استفاده از این ماشین ها را برطرف می کند.

در چند سال گذشته مشاهده شده است که با کاهش ذخایر نفت و گاز ، تقاضا برای گاز طبیعی روند صعودی را تجربه می کند. در این تنظیمات ، می توان از هیتر برقی صنعتی در میادین نفتی برای گرم كردن مایعات تولید شده استفاده كرد. از دیگر مزایای آن می توان به مقاومت در برابر رطوبت ، عدم آلودگی صوتی ، قابلیت حمل ، دقت ، دوام ، کنترل دما و توزیع انرژی گرمایی اشاره کرد.

 

استفاده از فولاد و فولاد ضد زنگ در برنامه های گرمایش الکتریکی
در پایان ، به طور خلاصه یادآوری خواهیم کرد که چرا موادی مانند فولاد و فولاد ضد زنگ برای عملیات گرمایش الکتریکی در صنایع پتروشیمی ایده آل هستند.
در سطح کلی ، فولاد با استفاده از هیتر های جانبی مقاومت بسیار خوبی در برابر سایش ، آلودگی و شرایط آب و هوایی ایجاد می کند.

علاوه بر این ، در برابر زنگ زدگی یا خوردگی آسیب پذیر نیست ، و همچنین آتش نمی گیرد. فولاد همچنین با دوام و محکم است ، به همین دلیل هنوز هم بالاترین انتخاب در صنعت ساخت و ساز است. فولاد حتی سازگار با محیط زیست است زیرا در نهایت بازیافت و استفاده مجدد می شود.

وقتی صحبت از گرمایش الکتریکی می شود ، فولاد نه تنها دوام و مقاومت در برابر خوردگی را ایجاد می کند ، بلکه احتمال حذف گرما نیز به حداقل می رسد و بنابراین بازده بیشتری حاصل می شود. از طرف دیگر فولاد ضد زنگ برای مشاغلی که شامل راه حل های خورنده هستند ایده آل است.

نتیجه
با تأکید بیشتر بر ایمنی و کارایی محیط زیست در صنایع پتروشیمی ، هیتر های برقی راه حل م provideثری ارائه می دهند. به دلیل طراحی متنوع و قابلیت کاربر پسند ، بیشتر از اشکال معمولی گرمایش برای یک محیط تجاری مناسب هستند.
 
 
مقدار گرمای آزاد شده متناسب با مربع جریان است به طوری که این رابطه به عنوان اولین قانون ژول شناخته می شود.
 

یک عنصر گرمایی لوله ای اساسی از سیم نیکل کروم (Ni-Cr) (80-20٪ یا 70-30٪) تشکیل شده است که مقاومت در برابر گرمای تولید برق را فراهم می کند. اکسید منیزیم فشرده (MgO) و یک غلاف فلزی سیم Ni-Cr را احاطه کرده است. از پین های سرد (هادی های فلزی) برای ایجاد اتصالات الکتریکی به سیم مقاومت استفاده می شود. خاتمه الکتریکی می تواند به اشکال مختلف انجام شود. از آنجا که MgO بسیار هیدروسکوپی است ، برای جلوگیری از ورود رطوبت آب بندی می شود.

 

مشاهده لیست قیمت هیتر و اطلاعات فنی و موجودی در لینک روبرو : هیتر

عناصر گرمایش در هیتر برقی چگونه کار می کنند؟


عناصر گرمایش سیم پیچهای محکم پیچیده شده در داخل کابینت هیتر برقی هستند. عناصر گرمایشی در کوره بسیار شبیه عناصر موجود در توستر یا صفحه داغ هستند و آنها تحت همان اصل اساسی مقاومت الکتریکی کار می کنند. عملکرد آنها با درک برخی از مبانی تئوری برق روشن تر می شود.
مقاومت
مقاومت اصلی ترین اصل الکتریکی است که نحوه عملکرد عناصر گرمایشی را توضیح می دهد. الکتریسیته جریان ذرات باردار الکتریکی (معروف به جریان) از طریق ماده رسانا ، در این مورد الکترون ها از طریق سیم های فلزی است.

مواد مختلف دارای خصوصیات مختلفی هستند که جریان الکتریکی را مهار می کنند. اندازه مقطع مواد نیز بر مقاومت آن تأثیر می گذارد. سیم نازک بلند مقاومت بیشتری نسبت به سیم ضخیم کوتاه دارد. گرما یک محصول جانبی از مقاومت الکتریکی است و رابطه بین گرما و مقاومت مستقیماً متناسب است. مقاومت بیشتر به معنای گرمای بیشتر است.

ساخت عناصر گرمایش هیتر برقی


عناصر گرمایش کوره هوای گرم اساساً سیمهای بلندی هستند که به سیم پیچهای محکم نصب شده در داخل کابینت هیتر برقی پیچیده می شوند. مقاومت سیم باعث ایجاد گرما به عنوان محصول جانبی می شود. سیم مورد استفاده در عناصر گرمایش الکتریکی به طور معمول نیکروم 80 است ، آلیاژ 80 درصد نیکل و 20 درصد کروم است. با مقاومت بالا و حساسیت کم به اکسیداسیون مشخص می شود. این عناصر گرمایشی می توانند در دمای بسیار بالا و بیش از 2000 درجه فارنهایت کار کنند.


عملکرد هیتر برقی


عنصر گرمایش تنها یک قسمت کوچک از سیستم گرمایش هیتر برقی خانگی است. گرمایش با ترموستات شروع می شود ، که سیگنال الکتریکی را به رله های داخل هیتر می فرستد. این رله ها به عناصر گرمایشی ولتاژ می دهند و باعث می شوند تا آنها گرما ایجاد کنند. در مرحله بعدی ، دمنده های هوای اجباری به طور خودکار شروع به انتقال هوای گرم از طریق کابینت می کنند تا در نهایت مناطق زندگی خانه گرم شود.

 

عیب یابی عناصر گرمایش هیتر برقی


عناصر گرمایش هیتر برقی خانگی اجزای نسبتاً ساده ای هستند. آنها یا کار می کنند یا نمی کنند. یا عنصر گرما ایجاد می کند یا هیچ کاری نمی کند. گذشت زمان ، سو abuse استفاده مکانیکی و ساخت و سازهای فرومایه از دلایل مکرر عناصر گرمایشی خراب است. عناصر  کوره هوای گرم معمولاً قابل ترمیم نیستند ، اما قابل تعویض هستند. آزمایش پیوستگی که با یک مولتی متر دیجیتال انجام می شود آسانترین راه برای تعیین نیاز یک عنصر به جایگزینی است.

 

مشاهده لیست قیمت هیتر برقی و کوره هوای گرم  در لینک روبرو : هیتر

هیتر پرتابل ( هیتر قابل حمل )


هیتر پرتابل معمولاً در صورت ناکافی بودن سیستم گرمایش اصلی یا گرمایش مرکزی برای نصب و راه اندازی ، بسیار گران هستند. در بعضی موارد ، اگر بخواهید فقط یک اتاق را گرم کنید یا گرمایش ناکافی را در یک اتاق تکمیل کنید ، استفاده از بخاری های کوچک می توانند هزینه کمتری داشته باشند.

آنها همچنین می توانند دمای اتاق های مورد استفاده توسط افرادی را که به سرما حساس هستند ، به ویژه افراد مسن ، بدون گرم شدن بیش از حد در خانه ، افزایش دهند.

ظرفیت هیتر پرتابل معمولاً بین 10،000 Btu و 40،000 Btu در ساعت است و معمولاً با برق ، پروپان ، گاز طبیعی و نفت سفید کار می کنند (برای اطلاعات در مورد اجاق های چوب و گلوله به گرم کردن چوب و گلوله مراجعه کنید).

اگرچه بیشتر هیتر پرتابل از طریق همرفت (گردش هوا در یک اتاق) کار می کنند ، اما برخی از آنها به گرمایش تابشی اعتماد می کنند. هیتر های تابشی از اشعه مادون قرمز ساطع می شوند که مستقیماً اجسام و افراد را در بینایی آنها گرم می کند و هنگامی که فقط چند ساعت در یک اتاق خواهید بود و می توانید در خط دید هیتر بمانید ، انتخاب کارآمدتری است.

همچنین وقتی برای مدت کوتاهی از اتاق استفاده می کنید می توانند کارآیی بیشتری داشته باشند زیرا با گرمایش مستقیم ساکن اتاق و محیط اطراف ساکن و نه کل اتاق ، در مصرف انرژی صرفه جویی می کنند.

هنگام استفاده از هیتر قابل حمل ، ایمنی یک نکته مهم است. کمیسیون ایمنی کالاهای مصرفی ایالات متحده تخمین می زند که بیش از 25000 آتش سوزی مسکونی هر ساله با استفاده از هیترهای برقی مرتبط است و منجر به مرگ بیش از 300 نفر می شود. علاوه بر این ، حدود 6000 نفر تحت مراقبت های اورژانس بیمارستان برای جراحات ناشی از سوختگی مرتبط با تماس با سطوح گرم بخاری های اتاق ، بیشتر در شرایط غیر آتش سوزی ، قرار می گیرند.

 

 

هنگام خرید و نصب هیتر پرتابل ، این دستورالعمل ها را دنبال کنید:

 

فقط هیتر های مدل جدید را خریداری کنید که تمام ویژگی های ایمنی فعلی را دارند. اطمینان حاصل کنید که بخاری برچسب Underwriter's Laboratory (UL) را به همراه دارد.
هیتر کنترل شده با ترموستات انتخاب کنید ، زیرا آنها از اتلاف انرژی ناشی از گرم شدن بیش از حد اتاق جلوگیری می کنند.
هیتر با اندازه مناسب برای اتاقی که می خواهید گرم کنید انتخاب کنید. بخاری های بزرگ خریداری نکنید. اکثر بخاری ها دارای یک جدول اندازه بندی کلی هستند.
هیتر را در سطح یک سطح و دور از ترافیک پا قرار دهید. به خصوص مراقب باشید کودکان و حیوانات خانگی را از بخاری دور نگه دارید.


هیترهای پرتابل احتراق تهویه و منجمد


هیترهای پرتابل به عنوان منفذ و منفجره یا "بدون تخلیه" طبقه بندی می شوند. واحدهای احتراق اختراعی برای استفاده در داخل خانه توصیه نمی شوند ، زیرا آنها محصولات احتراق ناخواسته را به فضای زندگی وارد می کنند - از جمله اکسیدهای نیتروژن ، مونوکسیدکربن و بخار آب - و هوای فضا را تخلیه می کنند. اکثر ایالت ها هیتر های نفت سفید اختراعی را برای استفاده در منازل و حداقل پنج کشور استفاده از هیتر های گاز طبیعی بدون سقف را ممنوع کرده اند.

واحدهای تهویه ای به گونه ای طراحی شده اند که به طور دائمی در کنار یک دیوار خارجی قرار بگیرند ، بنابراین دریچه گاز دودکش می تواند از طریق سقف یا مستقیم از طریق دیوار به خارج نصب شود.

به دنبال احتراق مهر و موم شده یا واحدهای "100٪ هوای بیرونی" باشید که مجاری برای بیرون آوردن در محفظه احتراق دارند. عملکرد هیتر های احتراق مهر و موم شده نسبت به انواع دیگر هیتر پرتابل بسیار ایمن تر هستند و با کارایی بیشتری کار می کنند زیرا هوای گرم شده از اتاق را جذب نمی کنند و آن را به بیرون نمی رسانند. همچنین احتمال ایجاد پس زمینه کمتر بوده و بر کیفیت هوای داخلی تأثیر منفی می گذارد.

واحدهای کم هزینه (و کارایی کم) از هوای اتاق برای احتراق استفاده می کنند. آنها جلوی شیشه ای مهر و موم شده ندارند تا هوای اتاق را از آتش دور کند و نباید آنها را با بخاری احتراق مهر و موم شده اشتباه گرفت.

علاوه بر دستورالعمل های نصب و راه اندازی کارخانه ، شما باید این دستورالعمل های کلی ایمنی را برای کار با هر هیتر پرتابل احتراق دنبال کنید:

برای هیتر های سوخت مایع فقط از سوخت تأیید شده استفاده کنید. هرگز از بنزین استفاده نکنید! دستورالعمل های سوخت سازنده را دنبال کنید. هرگز بخاری را که هنوز گرم است پر نکنید. هیتر را بیش از حد پر نکنید - باید اجازه انبساط مایع را بدهید. فقط از ظروف تأیید شده که برای آن سوخت خاص مشخص شده اند استفاده کنید و آنها را در فضای باز ذخیره کنید.
هر سال هیتر های پرتابل خالی را بصورت حرفه ای بررسی کنید. اگر هیتر به درستی تخلیه نشود ، به هیچ وجه تخلیه نشود ، یا اگر دریچه مسدود ، جدا ، زنگ زده یا خورده شود ، سطح خطرناکی مونوکسیدکربن (CO) می تواند به خانه وارد شود و باعث بیماری و مرگ شود. اگر هیتر به درستی تنظیم نشده و برای نوع گاز مصرفی و ارتفاعی که در آن نصب شده باشد ، CO نیز تولید می شود.


هیترهای برقی قابل حمل


عملکرد هیتر های برقی به طور کلی گرانتر از هیتر های محفظه احتراق است ، اما آنها تنها بخاری های فضای باز نشده هستند که برای کار در داخل خانه شما ایمن هستند. گرچه هیتر های برقی پرتابل از نگرانی در مورد کیفیت هوای داخل خانه جلوگیری می کنند ، اما هنوز هم خطرات سوختگی و آتش سوزی وجود دارد و باید با احتیاط استفاده شود.

برای هیتر های قابل حمل همرفت (غیر تابشی) ، بهترین نوع شامل مایع انتقال حرارت مانند روغن است که گرم می شود.

 

مشاهده لیست قیمت انواع هیتر در لینک روبرو : هیتر