fuel-tank

اشتراک گذاشته شده با :

انواع شوفاژکار

تفاوت بین دیگ چدنی شوفاژکار معمولی ، دمای پایین و چگالش چیست؟


دیگ چدنی شوفاژکار معمولی برای کار با گازهای خروجی خشک طراحی شده است. کمترین دمای آب جاری شده به دیگ بخار محدود به مقدار 60 درجه سانتی گراد است.

دمای گازهای خروجی معمولاً در محدوده 120 تا 180 درجه سانتی گراد است. همانطور که به سیستم گرمایشی متصل شده است ، دیگ چدنی شوفاژکار باید مجهز به دستگاهی باشد که از دمای آب کافی به دیگ چدنی شوفاژکار اطمینان حاصل کند (آب برگشتی) برای جلوگیری از تراکم رطوبت بخار آب موجود در گازهای خروجی و سپس خوردگی در دمای پایین از سطح تبادل حرارت در محل ورود آب به دیگ بخار. انرژی گاز طبیعی سوزانده شده در این دیگ های بخار حدود 80٪ مصرف می شود.

دیگ چدنی شوفاژکار با درجه حرارت پایین برای کار با گازهای خروجی خشک طراحی شده است و همچنین می تواند با دمای آب به دیگ بخار در محدوده 35 تا 40 درجه سانتیگراد کار کند.

تحت شرایط خاص ، در دیگ چدنی شوفاژکار تراکم وجود دارد و بنابراین سطح تبادل گرما باید از یک ماده مقاوم در برابر خوردگی ساخته شود. آنها بیشتر دیگهای مقطعی چدنی هستند.

دمای گازهای خروجی معمولاً از 90 تا 140 درجه سانتی گراد است. اتصال به سیستم گرمایش می تواند بدون اختلاط اتصالات با کنترل مستقیم عملکرد دیگ چدنی شوفاژکار با توجه به دمای خارج ، مستقیم باشد. استفاده از محتوای انرژی گاز طبیعی سوخته حدود 83٪ است.

دیگ چدنی شوفاژکار متراکم به طور هدفمند برای عملیات چگالش طراحی شده است - به طور مستقیم در دیگ بخار ، رطوبت متراکم از بخار آب موجود در گازهای خروجی وجود دارد. بنابراین سطح مبادله گرما باید از ماده ای ساخته شود که در برابر خوردگی مقاوم باشد. این از فولاد ضد زنگ یا آلیاژ آلومینیوم و منیزیم استفاده می شود.

میعانات گازی باید بطور دائم تخلیه شود. با استفاده از حرارت میعان ، میزان مصرف گاز کاهش می یابد و دمای آب ورودی به دیگ آبگرم محدود نمی شود. دمای گازهای خروجی بسته به دمای آب ورودی سیستم گرما و همچنین استفاده فوری از دیگ در محدوده 40 تا 90 درجه سانتی گراد است.

از آنجا که دمای گازهای خروجی پایین است و ایجاد تنش کافی در دودکش و در نتیجه حصول اطمینان از انتقال ایمن گازهای خروجی کافی نیست ، باید در دیگ چدنی شوفاژکار متراکم یک فن هوا یا گاز دودکش وجود داشته باشد.

گازهای خروجی وارد دودکش مرطوب هستند ، بنابراین دودکش باید ساختاری مقاوم در برابر رطوبت و همچنین فشار داخلی داشته باشد. دیگ های چدنی شوفاژکار متراکم به دلیل ساختاری که امکان استفاده از گرمای میعانات گازهای خروجی را فراهم می کند ، می توانند از انرژی سوختن گاز طبیعی تا 97٪ استفاده کنند.

 

مشاهده لیست قیمت محصولات شوفاژکار در لینک روبرو : شوفاژکار

دیگ های آبگرم شوفاژکار


اصل یک دیگ آبگرم شوفاژکار استفاده از یک آتش کنترل شده برای گرم کردن آب در یک ظرف است ، سپس آب گرم شده را به رادیاتورها ، رادیاتورهای پایه ، فن کوئل ها و گرمای تابشی پمپ کنید ، با این دستگاه ها گرما را به داخل اتاق یا فضا منتقل می کنند.

کارایی ها
کارایی دیگهای آبگرم شوفاژکار گاز طبیعی و پروپان از 80٪ تا 96٪ است.
بازده دیگهای آبگرم روغن از 80٪ تا 86٪ است.

ساخت دیگ آبگرم


یک دیگ آبگرم شوفاژکار معمولی ، از چدن ساخته شده و 20 تا 30 سال دوام خواهد داشت. بسیاری از تولیدکنندگان دیگ آبگرم ضمانت های محدودی را برای عمر این نوع دیگها صادر می کنند.

دیگ آبگرم شوفاژکار اقتصادی از جنس استیل ساخته شده اند و از این سبکتر هستند که از چدن سبکتر هستند و نصب آنها را بسیار آسان می کنند. اما این نوع دیگ آبگرم شوفاژکار دوام چندانی نخواهد داشت و دارای 10 سال ضمانت محدود است. مدل های گاز و پروپان با بازده بالا در فولاد ضد زنگ ساخته شده و دارای ضمانت 15 ساله محدود هستند.

قیمت Ballpark

بسته به شرایطی که تعداد آنها بدون مراجعه به خانه شما بسیار زیاد است ،

دیگ آبگرم فولادی شوفاژکار از 3500 دلار تا 6500 دلار با 80٪ بازده کارایی دارند
بازده چدن از 4500 تا 8500 با 80٪ کارایی است
فولاد ضد زنگ از $ 8،000 تا 12،000 95 ٪ کارآمد
 چگونه Calvert دیگ آبگرم نصب می کند که متفاوت از رقبای ما است

هوا در سیستم گردش آب گرم خوب نیست. باعث ایجاد صدا و کاهش کارایی می شود. کنفوسیوس می گوید ، "دو جسم نمی توانند فضای یکسانی را اشغال کنند." اگر می خواهید رادیاتور را با آب از دیگ بخار گرم کنید ، ابتدا هوا را حذف کنید.

1. رویکرد ما برای حذف هوا جایگزینی منبع انبساط فولاد قدیمی شما با یک مخزن دیافراگمی به سبک مدرن است. همه ما می دانیم وقتی جسمی گرم می شود منبسط می شود. آب در دیگ بخار نیز همین است.

منبع انبساط جایی را برای گسترش به آب می دهد. بدون مخزن انبساط ، با گرم شدن آب فشار بر دیگ افزایش می یابد و یک وضعیت ناامن و ناموزون ایجاد می کند.

ما از منبع انبساط دیافراگم استفاده می کنیم زیرا منبع انبساط فولادی به طور هدفمند هوا در مخزن دارند. این هوا می تواند به درون آب جذب شده و در سیستم پخش شود و در اینجا شما باید سالانه "سیستم را خونریزی کنید" مشکلی ایجاد می کند.

2. ما همچنین "دستگاه تصفیه هوا" نصب می کنیم ، دستگاهی که به طور دائمی در سیستم لوله کشی دیگ آبگرم شوفاژکار نصب شده است که به طور خاص برای جذب و دفع هوا از سیستم ساخته شده است.

3. هر تولید کننده دیگ آبگرم شوفاژکار موافق است که بعد از منبع انبساط ، بهترین مکان برای نصب سیرکولاتور در منبع تغذیه است. مشکل این است که ، کارخانه سیرکولاتور نصب شده در برگشت را حمل می کند زیرا متناسب است و بهتر روی پالت حمل می شود. از این طریق کار خواهد کرد ، اما نه به همان خوبی.

نصب دیگ آبگرم

برای پاک کردن وجدان کارخانه ، دیگ آبگرم امروزه اغلب با سیرکولاتور در یک جعبه ، جدا از دیگ آبگرم شوفاژکار حمل می شوند. آنچه که ما مشاهده می کنیم نصب پیمانکاران هنوز هم در عوض آن را نصب می کند ، زیرا محل قبلی است و آنها مزایای پمپاژ در منبع را کاملا درک نمی کنند.

واژه نامه فوری
تأمین آبی است که از دیگ آبگرم شوفاژکار خارج می شود.
بازگشت آبی است که وارد دیگ آبگرم شوفاژکار می شود
سیرکولاتور پمپ سیستم است
دریچه های کاهش فشار ، فشار آب را از خیابان به پایین به دیگ آبگرم کاهش می دهد.

گزینه های موجود برای شما
شماره 1 بازنشانی در فضای باز
دیگ آبگرم شوفاژکار به گونه ای طراحی شده اند که با گرم کردن آب تا دمای 180 درجه کار می کنند. سپس این آب گرم شده را به رادیاتورها پمپ کنید. دیگ و پمپ توسط ترموستات روشن و خاموش می شود.

این 180 درجه توسط کارخانه انتخاب شد تا در سردترین روز سال گرمای کافی برای خانه فراهم کند. هر زمان گرمتر باشد ، دمای آب دیگ آبگرم شوفاژکار ممکن است پایین باشد. هرچه بیرون گرمتر باشد ، کمتر مجبور خواهید شد آب خود را گرم کنید - و انرژی بیشتری می توانید صرفه جویی کنید.

 

مشاهده لیست قیمت محصولات شوفاژکار در لینک روبرو : شوفاژکار

دیگ چدنی شوفاژکار


وقتی هوا سردتر می شود ، بیشتر خانه ها بیشتر به آن مخزن بزرگ آب که گرما را بیرون می کشد اعتماد می کنند: دیگ چدنی شوفاژکار شما.

 

شاید در یک کمد محکم فرو رفته باشد ، یا شاید همه در اتاق لباسشویی یا زیرزمین شما ببینند. در هر صورت ، بدون شک اکنون از کاربرد بیشتری برخوردار است ، بنابراین قبل از اینکه یک روز بدون آن نتوانید آن را بررسی کنید ، فکر بدی توسط یک تکنسین انجام نمی شود.

 

در حالی که دیگ چدنی شوفاژ  از بین می رود ، دقیقاً چه کاری انجام می دهد؟ در این مقاله ، ما در مورد قسمتهای مختلف سیستم دیگ بخار و چگونگی کار کردن همه آنها برای ایجاد راحتی در خانه ، دفتر کار یا ساختمان دیگر صحبت خواهیم کرد.

 

در حالی که ما این کار را انجام می دهیم ، چند نکته در مورد چگونگی افزایش بهره وری انرژی و صرفه جویی در هزینه زمستان ارائه خواهیم داد. شاید بتوانید از آن پول برای انجام آن پروژه بازسازی حمام که منتظر آن بوده اید استفاده کنید. یا شاید بتوانید یک کت زیبا بخرید و بیرون هم گرم باشید! همیشه تهیه هوای تازه خوب است ...


 

دیگ بخار چیست؟


در ابتدا ، بیایید یک توصیف ساده و در عین حال خاص از یک دیگ بخار شوفاژکار ارائه دهیم: دیگ بخار شوفاژکار مخزنی بسته است که در آن آب تحت فشار گرم می شود. این فشار فقط به دلیل بسته بودن کامل مخزن ایجاد می شود و برای کاهش پمپاژ و بالا بردن دما مفید است.

 

مخزن گرم آب تحت فشار چگونه به گرم شدن خانه های ما کمک می کند؟ برای پاسخ دادن به آن ، بیایید بررسی کنیم که قسمت های دیگر دیگ بخار چیست و چگونه با هم کار می کنند تا یک سیستم گرمایش کامل ایجاد کنند.

 سوخت دیگ بخار


برای گرم کردن آب ، ما به یک منبع سوخت نیاز داریم. جریان آن منبع سوخت به طور معمول توسط یک شیر کنترل می شود.

 

سپس سوخت توسط مشعل سوزانده می شود ، که مقدار هوای مخلوط شده با سوخت را کنترل می کند تا بازده احتراق به حداکثر برسد. گازهای داغ تولید شده از سوخت سوزانده شده سپس از طریق مبدل حرارتی ارسال می شوند ، که گرما را از گازها به آب مخزن منتقل می کند.

 

بسته به نوع دیگ بخار شوفاژکار ، ممکن است آن آب به بخار تبدیل شود یا فقط به عنوان آب داغ باقی بماند ، اما در عرض یک دقیقه به آن می رسیم. پس از گرم كردن آب ، گازهای احتراق با استفاده از دودكش یا سیستم تخلیه دیگر از خانه خارج می شوند. اگر سیستم تهویه به درستی طراحی ، نصب و نگهداری نشود ، ممکن است باعث تجمع مونوکسیدکربن در خانه شود یا خطر آتش سوزی داشته باشد.
توزیع گرما
در همین حال ، آب گرم یا بخار از طریق سیستم لوله کشی حرکت می کند تا گرما را به مکان مورد نیاز برساند و سپس راه خود را باز می کند تا فرآیند دوباره آغاز شود.

 

علاوه بر این قطعات ، هر دیگ بخار دارای کنترل های خارجی است که می تواند برای تنظیم دستی یا خودکار دما و به حداکثر رساندن بازده استفاده شود. به زودی درمورد اینکه چگونه این کنترل ها می تواند در هزینه های شما صرفه جویی کند ، به ویژه در مناطقی که دما دوست دارد نوسان داشته باشد ، صحبت خواهیم کرد.
بخار بخارهمانطور که در بالا ذکر شد ، دو روش وجود دارد که یک دیگ بخار می تواند گرما را تحویل دهد. یک راه این است که آب دیگ بخار را گرم کنید تا جوش بیاید و بخار داغ ایجاد شود.

 

 

از آنجا که بخار سبکتر از هوا است ، بدون هیچ گونه کمک مکانیکی به بالاترین نقطه سیستم ، معمولاً رادیاتور ، افزایش می یابد. رادیاتور به عنوان مبدل حرارتی عمل می کند و بخار گرمای خود را به هوای اطراف می دهد و دوباره به آب متراکم می شود (برای جزئیات بیشتر در مورد این فرآیند تبادل گرما به مقاله پمپ حرارتی ما مراجعه کنید).

 

از آنجا که این آب از بخار اطراف آن سنگین تر است ، از طریق سیستم لوله کشی دوباره به دیگ بخار می افتد و در آن گرم می شود تا اینکه به بخار تبدیل شود و دوباره شروع به بالا آمدن کند.

 

گرما Hydronic
یکی دیگر از راه های انتقال گرما گرم کردن آب تا دمای انتخاب شده زیر نقطه جوش آن و ارسال آب گرم خود به رادیاتورهای هیدرونیک اطراف ساختمان است.

 

از آنجا که آب گرم فقط خیلی آهسته افزایش می یابد ، این نوع سیستم تحویل به پمپ نیاز دارد تا آب دیگ را به رادیاتور ها بچرخاند. همانطور که در دیگهای بخار تحویل داده می شود ، هنگامی که آب گرما را به هوا داد ، دوباره به دیگ برمی گردد تا دوباره گرم شود.

 

 مشاهده و خرید دیگ های آبگرم
 

حفظ کارایی
ترموستات هوشمند برای دیگ آبگرم شوفاژکار با درک اساسی و اساسی از نحوه کار سیستم دیگ آبگرم شوفاژکار ، بیایید در مورد چگونگی مدیریت کارایی دیگ بخار صحبت کنیم.

 

یک راه این است که اطمینان حاصل کنید که فقط مقدار گرمای مورد نیاز خود را تولید می کنید و نه بیشتر. بعضی از دیگ های بخار فقط یک مرحله دارند ، به این معنی که یا خاموش هستند یا با تمام توان شلیک می کنند.

 

گرچه سایر دیگ چدنی شوفاژکار دارای چندین مرحله پخت هستند که توسط ترموستات شما کنترل می شوند. هنگامی که ترموستات شما تشخیص دهد که برای رسیدن به دمای داخلی مطلوب به گرمای کمتری نیاز است ، دیگ بخار فقط با قدرت جزئی آتش می گیرد.

 

در صورت نیاز به گرمای بیشتر ، دیگ بخار سرعت شلیک خود را به مرحله بعدی افزایش می دهد و به همین ترتیب ادامه می دهید تا در نهایت دیگ بخار با 100٪ قدرت شلیک کند. در حالی که دیگ های بخار پله ای فقط چند سطح شلیک گسسته دارند ، بویلرهای تعدیل کننده امکان تنظیم سرعت پخت را در مقیاس مداوم برای بازده حتی بیشتر فراهم می کنند.

 

دامنه مقیاس از پیش تعیین شده است و به طور معمول شامل همه چیز نمی شود ، اما دیگ های بخار مدولاسیون به شما امکان می دهند تا خروجی دیگ بخار خود را با دقت بیشتری تنظیم کنید تا با نیازهای خانه شما مطابقت داشته باشد.

 

 مشاهده و خرید تمام ترموستات ها
 

تنظیم مجدد در فضای باز
کنترل بازنشانی در فضای باز یکی از راه های تطبیق بیشتر میزان خروجی دیگ بخار با شرایط واقعی و افزایش کارایی استفاده از کنترل تنظیم مجدد فضای باز است.

 

همانطور که در بالا توضیح داده شد ، هم دیگهای بخار مرحله ای و هم تعدیل کننده ، سرعت شلیک خود را بر اساس دمای داخلی و جریان تنظیم می کنند. کنترل های تنظیم مجدد در فضای باز ، اطلاعات مهم دیگری را به این معادله اضافه می کنند - دمای خارج.

 

در صورت گرم بودن فضای بیرون ، گرم کردن فضای با مقدار مشخصی انرژی کمتری خواهد داشت تا در خارج از فضای سرد. برای استفاده از این امر ، یک کنترل تنظیم مجدد در فضای باز کمترین دمای ممکن آب مورد نیاز را برای تأمین فقط مقدار گرمای مورد نیاز برای گرم کردن خانه انتخاب می کند و نه بیشتر.

 

هرچه آب ترک شده به دیگ بخار سردتر شود ، عملکرد آن با بازده بیشتری انجام می شود. در واقع ، کنترل های تنظیم مجدد فضای باز می توانند سالانه حدود 10٪ در هزینه های انرژی صرفه جویی کنند. با توجه به اینکه افزودن آنها به دیگهای بخار موجود ساده است ، هوشمندتر شدن دیگ بخار با کنترل تنظیم مجدد فضای باز تقریباً کار سختی نیست!

 

 مشاهده و خرید تمام کنترل های بازنشانی در فضای باز
 

دیگ های آبگرم شوفاژکار متراکم


اگر به دنبال تهیه دیگ آبگرم جدید هستید ، دیگ های آبگرم چگال اغلب بهترین انتخاب هستند. برخی حتی دارای کنترل تنظیم مجدد فضای باز به عنوان یک ویژگی استاندارد هستند که البته این یک مزیت بزرگ است.

 

هنگامی که دیگ های بخار شوفاژکار سوخت می سوزانند ، احتراق گازهایی از جمله بخار آب آزاد می کند. دیگهای متداول گازها و بخار را از طریق مبدل حرارتی عبور داده و سپس همه آن را از طریق دریچه آزاد می کنند.

 

دیگهای بخار متراکم بخار را قبل از خروج از آن گرفته ، مجدداً آن را به آب متراکم کرده و از گرمای نهان ناشی از تغییر فاز برای پشتیبانی از فرآیند گرمایش استفاده می کنند. گرچه ممکن است هزینه آنها از دیگهای معمولی بیشتر باشد ، اما دیگ های بخار  محصولات شوفاژکار متراکم می توانند هر سال 10٪ دیگر در مصرف انرژی صرفه جویی کنید.

 

بخاطر داشته باشید ، بعضی از دیگهای آبگرم متراکم دارای تنظیم مجدد تنظیم مجدد در فضای باز هستند که با این کار 10٪ دیگر صرفه جویی می کنید ، در مجموع 20٪ در مصرف انرژی صرفه جویی می کنید. چه کسی تغییر ایجاد نمی کند؟

 

پیشرفت در کارایی و پس انداز کاملاً ارزش آن را دارد. بنابراین دیگ چدنی شوفاژکار خود را توسط یک تکنسین بررسی کنید تا مطمئن شوید به اندازه کافی ایمن است و نمی توانید آن را در زمستان ایجاد کنید. اگر نیاز به تعویض آن دارید ، به سرمایه گذاری در دیگ بخار متراکم بپردازید تا تا 20٪ در قبض انرژی خود صرفه جویی کنید

 

مشاهده لیست قیمت محصولات شوفاژکار در لینک روبرو : شوفاژکار

سیر تحول دیگ های چدنی شوفاژکار


دیگ های چدنی شوفاژکار آزمایش زمان را تحمل کرده و تکامل یافته اند - و همانطور که لیام المور توضیح می دهد ، دیگ های چدنی شوفاژکار به آزمایشاتی ادامه می دهند که می توانند در سیستم های گرمایش موجود ادغام شوند.

چدن ماده ای اثبات شده است که با گذشت زمان مقاومت کرده و قابلیت اطمینان آن را در طی سالهای طولانی نشان داده است. از اواخر قرن نوزدهم که اولین دیگ های چدنی شوفاژکار با زغال سنگ تولید شد ، برای ساخت دیگ های بخار استفاده می شود.

در انگلستان در این زمان کارخانه های ریخته گری بسیاری وجود داشت که می توانستند اجزای بزرگ مورد نیاز را ارزان و راحت تولید کنند. چدن همچنین برای تحمل آن در برابر گازهای دودکش دار گوگردی انتخاب شده است - یک محصول جانبی که در نتیجه سوزاندن زغال سنگ که دارای گوگرد زیاد است ، آزاد می شود.

در سال 1956 ، هنگامی که قانون هوای پاک ارائه شد ، ما شاهد حرکت سوخت جامد به گاز و روغن های شهری و ورود فولاد به عنوان ماده ای مناسب برای مبدل های حرارتی دیگ بخار بودیم.

هنگامی که گاز طبیعی به راحتی در دسترس قرار گرفت ، این راه را برای انواع فلزات و فرآیندهای تصفیه شده بیشتر باز کرد. امروزه شاهد دیگ های بخار ساخته شده در طیف وسیعی از فلزات ، از فولاد ، فولاد ضد زنگ و آلومینیوم ، تا مس و چدن هستیم.

در طول تاریخ ، مبدل های حرارتی چدن با استفاده از طرح های مقطعی ساخته شده اند که امروزه همچنان استفاده می شوند. در طراحی های اولیه از مقاطعی استفاده می شد که به صورت عمودی مانند یک نان قطعه قطعه شده نان قرار می گرفتند ، و سیستم در قسمت پایین قسمت عقب وارد می شد. جریان در کل مجامع مقطعی همیشه یکنواخت نبود و برخی دیگ های بخار برای کمک به جریان مستقیم به قسمتهای جلوی مبدل حرارتی به استفاده از لوله های توزیع جریان متکی بودند.

 

مشاهده لیست قیمت محصولات شوفاژکار در لینک روبرو : شوفاژکار

 


دیگ چدنی شوفاژکار مدرن ، مانند Hamworth’s Purewell VariHeat بسیار کارآمدتر از طرحهای سنتی هستند - و در صورت استفاده در چندین نصب ، بازده بیشتری نیز دارند.
در اواخر دهه 1960 ، هاموریت با استفاده از بخشهای افقی روی هم چیده شده ، طراحی مبدل حرارتی را ارائه داد. آب برگشتی سیستم وارد قسمت پایین شده و به سمت جلو جریان می یابد ، جایی که به قسمت بالا می رود و به سمت عقب جریان می یابد ، و دوباره به قسمت بعدی بالا می رود. استفاده از این ترتیب جریان - جریان منجر به ایجاد یک مسیر جریان متعادل به طور طبیعی در سراسر دیگ بخار می شود.

این طرح همچنین در صورت لزوم امکان جایگزینی ساده یک بخش را فراهم می کند. بعلاوه اگر دسترسی به اتاق کارخانه محدود شود ، یک مشکل خاص در اتاقهای کارخانه موجود که نیاز به نوسازی دارند ، دیگ بخار و مبدل حرارتی می تواند به سرعت به بخشهای قابل کنترل تجزیه شده و در محل دوباره جمع شود.

آبراهه های مبدل حرارتی چدنی بزرگتر از دیگ های سبک نصب شده دیواری است ، و باعث می شود در برابر شرایط سیستم که اغلب در سیستم های گرمایشی موجود وجود دارد و مخصوصاً برای پروژه هایی که دیگ بخار کار می کند و نه کل سیستم جایگزین می شود ، تحمل بیشتری داشته باشد. .

برخی دیگ های چدنی شوفاژکار را ناکارآمد و چدن را به عنوان یک فن آوری قدیمی قلمداد می کنند. این برداشت ها تا حدی به دلیل سیستم های کنترل کم کارایی است که در بسیاری از دیگ های چدنی شوفاژکار قدیمی که هنوز هم در این زمینه وجود ندارند ، نصب شده است و همچنین به این دلیل که آن دیگها عملکرد چگالشی بسیاری از دیگ های مدرن را ندارند.

بهبود کارایی بین دیگ های بخار چدنی شرکت شوفاژکار جوی قدیمی و مدلهای جدید چدنی متراکم بسیار گسترده است. با استفاده از کنترل های هوشمند ، بهره وری در سیستم های مختلف دیگ بخار حتی بیشتر مشهود است.

سیستمی را در نظر بگیرید که برای حداکثر تقاضای 280 کیلووات با استفاده از چهار دیگ 70 کیلووات طراحی شده است (شکل 1). با دیگهای بخار قدیمی روشن / خاموش ، حداکثر نسبت توراندون گیاه 4: 1 است - به این معنی که نیروگاه می تواند از 280 کیلووات به 70 کیلووات کاهش یابد ، اما فقط در مراحل 70 کیلووات.

اگر یک دوره تقاضای کم مصرف به طور ایده آل به 95 کیلووات خروجی ثابت برای حفظ مدار گرمایش در دمای تنظیم شده نیاز داشته باشد ، برای تأمین این تقاضا لازم است دو دیگ بخار با هم کار کنند. سپس این نیروگاه 140 کیلووات تولید خواهد کرد که 45 کیلووات بیشتر از حد لازم است.

 

با رسیدن به دمای مورد نیاز ، یک دیگ خاموش می شود و دیگری با فشار 70 کیلووات به تنهایی ادامه می یابد تا دمای مدار به نقطه ای برسد که باعث می شود تا دیگ بخار دوم دوباره روشن شود.

با استفاده از دیگ های بخار شوفاژکار متراکم 70 کیلوواتی کاملاً تعدیل شده امروز ، نسبت دنده کارخانه به حدود 13: 1 افزایش می یابد. علاوه بر این ، کنترل سرعت بی نهایت مشعل سرعت فن مشعل ، تنظیمات افزایشی توان خروجی هر دیگ را بین قسمت و بار کامل امکان پذیر می کند تا بسیار دقیق تر باشد.

با استفاده از یک کنترل کننده قابل برنامه ریزی چند دیگ بخار شوفاژکار می توان تعداد مناسب دیگهای بخار شوفاژکار را تنظیم کرده و با هم تعدیل کرد تا به تغییرات موثر در تقاضا به روش کارآمدتر پاسخ دقیق دهند - افزایش بازده کلی کارخانه با تطابق بار کل کل دیگ بخار با ساختمان مشخصات بار گرمایش.

بهبود نسبت های توراندون و به طور معمول خروجی های بالاتر دیگهای چدنی چگالشی مدرن نسبت به نمونه های قبلی و همچنین ساختمانهای با عایق بندی بهتر ، به این معنی است که هنگام بازسازی اتاق گیاه اغلب فرصت کاهش تعداد دیگ های بخار استفاده شده و پس انداز وجود دارد در هزینه کلی خرید و نصب

چدن شوفاژکار هنوز در ساخت ، و به ویژه طراحی دیگ بخار تجاری ، جایگاه خود را دارد تا محصولی با بازده بالا ، ضد آینده و با دوام را فراهم کند که به راحتی می تواند در سیستم گرمایش موجود ادغام شود.

 

مشاهده لیست قیمت محصولات شوفاژکار در لینک روبرو : شوفاژکار

تکامل دیگ های چدنی شوفاژکار


اولین بار از مبدل های حرارتی چدنی شوفاژکار استفاده شد؟


چدن از دیرباز انتخاب مواد برای تولید دیگ های بخار شوفاژکار بوده و قدمت آن به اواخر قرن نوزدهم برمی گردد که اولین دیگ های چدنیشوفاژکار با ذغال سنگ تولید می شد.

در بریتانیا در این زمان بسیاری از ریخته گری ها وجود داشتند که می توانند به راحتی و به راحتی اجزای بزرگ مورد نیاز را تهیه کنند.
چدن نیز به دلیل تحمل آن در برابر گازهای دودکش سولفوری انتخاب شد - یک محصول جانبی که در اثر سوختن ذغال سنگ که دارای گوگرد زیاد است ، منتشر شد.
در سال 1956 ، هنگامی که عمل هوای پاک انجام شد ، ما حرکت از سوخت جامد به بنزین و روغن های شهری و با ورود آن فولاد را به عنوان ماده ای مناسب برای مبدل های حرارتی بویلر دیدیم.

هنگامی که گاز طبیعی به راحتی در دسترس قرار گرفت ، این درها را به روی انواع فلزات و فرآیندهای تولید پالایش یافته باز کرد. امروزه ما دیگ های بخار تولید شده در طیف وسیعی از فلزات از فولاد ، فولاد ضد زنگ و آلومینیوم گرفته تا مس و چدن را مشاهده می کنیم.

 

مقایسه دیگ های بخار قدیمی و جدید چدن شوفاژکار

 

طراحی مبدل حرارتی چدن چگونه بهبود یافته است؟


راندمان دیگ های چدنی شوفاژکار طی 40 سال گذشته بسیار بهبود یافته است. چدن یک ماده اثبات شده است که در تست زمان ایستاده است ، و قابلیت اطمینان آن را نشان می دهد. با گذشت سالها ، مبدلهای حرارتی چدن ، بطور مداوم بهبود یافته و تصفیه شده اند ، و مرزهای فرآیند ریخته گری را فشار می دهند ، در حالی که هنوز از خواص یک فلز مقاوم و مستحکم که به راحتی خوردگی نمی کند ، سود می برند.

از لحاظ تاریخی ، مبدلهای حرارتی چدن شوفاژکار با استفاده از طرح های مقطعی ساخته شده اند که امروزه همچنان در دست استفاده است.

در طرح های اولیه از بخش هایی استفاده می شد که به صورت عمودی ایستاده اند ، مانند یک نان خرد شده نان ، با بازگشت سیستم در انتهای قسمت عقب. جریان در تمام مجامع مقطعی همیشه یکنواخت نبوده و بعضی از دیگ های بخار برای استفاده مستقیم از لوله های توزیع جریان متکی به کمک به جریان مستقیم به قسمتهای جلوی مبدلهای حرارتی بودند.

در اواخر دهه 1960 ، Hamworthy طراحی یک مبدل حرارتی را با استفاده از بخش های افقی که یکی بالاتر از دیگری انباشته شده بود ، معرفی کرد. آب برگشتی سیستم وارد قسمت زیرین شده و به سمت جلو حرکت می کند که از آنجا به قسمت فوقانی بالا می رود و به سمت پشت حرکت می کند ، مجدداً به قسمت بعدی بالا می رسد. استفاده از این چیدمان جریان سری منجر به یک مسیر طبیعی متعادل جریان در سراسر دیگ می شود.

 

ویژه ای در مورد Purewell VariHeat ما چیست؟


مبدل حرارتی چدن شوفاژکار قوی در دیگ بخار Purewell VariHeat باعث تحمل سیستم های گرمایشی قدیمی می شود. در این طرح همچنین در صورت لزوم امکان جایگزینی ساده یک قسمت واحد فراهم می شود.

در صورت محدود بودن دسترسی به اتاق کارخانه ، دیگ بخار و مبدل حرارتی می توانند به سرعت در بخش های قابل کنترل جدا شده و در محل مجدداً مونتاژ شوند.

خروجی بالای Purewell VariHeat از یک مبدل حرارتی نسبتاً کوچک ، نتیجه سرمایه گذاری در فناوری ریخته گری است که به باله های با چگالی بالا اجازه می دهد تا حداکثر انتقال حرارت را به آب منتقل کنند. آبراههای موجود در مبدل حرارتی چدن قیمت شوفاژکار بزرگتر از دیگ های بخار دیواری سبک وزن معمولی هستند که باعث تحمل آن نسبت به شرایط سیستم طاقت فرسا که اغلب در سیستمهای گرمایش موجود وجود دارد ، تحمل بیشتری دارند. ویدیوی زیر را تماشا کنید تا از مشتریان خود بفهمید که چرا از این کار با استفاده از دیگهای چگال چدن استفاده می کنیم.

 

چرا دیگهای بخار چدن شوفاژکار مدرن کارآمد تر هستند و چرا می توانند چگال شوند؟


برخی از دیگ های چدنیشوفاژکار را فناوری ناکارآمد و قدیمی می دانند. با این حال ، این تا حدودی به دلیل کنترل های اساسی (روشن / خاموش یا زیاد / پایین) موجود در دیگهای چدنی جوی قدیمی موجود در خارج از میدان امروز است.

دیگ های چدنی شوفاژکار مدرن از Hamworth دارای مشعلهای قبل از مخلوط کردن هستند و کاملاً در حال تعدیل هستند تا بتواند خروجی را از نزدیک با مشخصات بار ساختمان مطابقت دهد. به علاوه ، بازده دیگ بخار Purewell VariHeat با استفاده از مبدل حرارتی ثانویه که بیشترین مقدار گرمای باقیمانده از فرآیند احتراق را تضمین می کند ، بیشتر در مدلهای چگالش افزایش می یابد.

این افزایش بهره وری حتی در چندین سیستم دیگ بخار مشهود است. اطلاعات بیشتر در مورد نسبت های بهبود یافته ترند و کارآیی کارخانه های دیگ بخار چندگانه تحت کنترل توالی دیگ بخار مرلی را دنبال کنید.

امروزه دیگ های بخار چدنی شوفاژکار Hamworth می توانند بیش از هر چیز دیگری در بازار با بازده رقابت کنند. در حقیقت ، دیگ چگالش چاله Purewell VariHeat تنها محدوده دیگ بخار چدن شوفاژکار برای چگالشی تجاری آماده ErP در انگلیس است.

 

مشاهده لیست قیمت محصولات شوفاژکار در لینک روبرو:شوفاژکار

پکیج زمینی شوفاژکار


پکیج زمینی شوفاژکار را به لحاظ ظرفیت،با توجه به شرایط آب و هوایی و نوع کاربری و سازه و متراژ ساختمان می توان،تعیین نمود. اما به طور سرانگشتی در مناطق معتدل به ازای هر مترمربع از فضای ساختمان (که دارای ارتفاع سقف نرمال 3 متر هستند) .

می توان ظرفیتی معادل 150 کیلوکالری بر ساعت را جهت تأمین گرمایش و تأمین آبگرم مصرفی در نظر گرفت. در تمامی مدل های پکیج زمینی شوفاژکار، استفاده از سختی گیردر مسیر ورودی آب به دستگاه الزامی می باشد،چرا که نصب سختی گیر جهت طول عمر و جلوگیری از رسوب زدایی زود هنگام مبدل های حرارتی پکیج زمینی شوفاژکار امری حیاتی است.

پکیج های زمینی شوفاژکار با داشتن 10 سال گارانتی دیگ چدنی و یک سال خدمات پس از فروش در سه نوع مدل و با کارکرد های متفاوت تولید شده و به بازار عرضه می شود که عبارتند از پکیج های سری P ، پکیج آذرخش و پکیج هورخش که در اینجا به طور خلاصه به معرفی آن ها می پردازیم.

 

پکیج زمینی شوفاژکار سری P


این سری از پکیج های شوفاژکار قابلیت تامین همزمان گرمایش و همچنین آبگرم مصرفی ساختمان را دارند و با داشتن نشان استاندارد ملی ایران و همچنین استفاده از قطعات معتبر اروپایی مانند پمپ گراندفوس دانمارک ، شیر SIT ایتالیا و ... به محصولی با کیفیت تبدیل شده اند.

این دسته از محصولات در ظرفیت های 27000 تا 45000 کیلوکالری بر ساعت تولید می شوند و به طور کلی به دو دسته پکیج های بلند و کوتاه تقسیم بندی می شوند.

 

پکیج زمینی بلند شوفاژکار سری p


اگر بخواهیم به صورت کلی تفاوت اصلی این دستگاه را با پکیج زمینی کوتاه شرکت شوفاژکار بیان کنیم می توان به داشتن منبع ذخیره آبگرم در این پکیج ها اشاره کرد که این قابلیت باعث تغییر شکل ظاهری این دستگاه و ارتفاع بلند نسبت به پکیج زمینی کوتاه می باشد.

معمولا مخزن استفاده شده در این مدل ها، مخزن کویلی 20 تا 30 لیتری می باشد که به راحتی می تواند پاسخگوی نیاز مشتریان برای تامین آبگرم مصرفی باشد.

 

ویژگی پکیج زمینی شوفاژکار


تمامی مدل های پکیج زمینی شوفاژکار دارای پنل کنترل شامل ترمومتر ، مانومتر ، ترموستات و کلیدهای کنترلی می باشند که به صورت نصب شده روی دستگاه عرضه می شوند. 

همه مدل های پکیج زمینی شوفاژکار دارای دو نوع کوتاه و بلند هستند. نوع بلند آنها دارای منبع تولید و ذخیره آبگرم مصرفی از نوع کویل دار می باشد و دارای ارتفاع بیشتری نسبت به نوع کوتاه آن که دارای مبدل صفحه ای برای تولید آبگرم مصرفی است می باشد. 

دمای کارکرد پکیج زمینی شوفاژکار سری P ، نود درجه سانتی گراد است که نسبت به انواع دیگر آذرخش و هورخش حدود 15 درجه سانتی گراد پایین تر است. پکیج زمینی شوفاژکار دارای ظرفیت حرارتی حداقل 27000 و حداکثر 83000 می باشد که بنا به نیاز به پروژه در انواع مختلف تولید می شود.

 

مشاهده لیست قیمت محصولات شوفاژکار در لینک زیر

شوفاژکار

شرکت شوفاژکار


شرکت شوفاژکار از دهه 1350 فعالیت خود را در زمینه تولید تجهیزات تأسیسات در ایران آغاز نمود و امروزه توانسته است بسیاری از نیازهای بازار ایران را در زمینه دیگ آبگرم و بویلرهای چدنی ، رفع نماید.

البته شرکت شوفاژکار در سال های اخیر، به تولید پکیج های گرمایشی و شومینه های چدنی نیز پرداخته است، ولی عمدتا شهرت این شرکت که از نیروهای متخصص بومی و دانش روز دنیا بهره می گیرد ، به دلیل تولید دیگ های آبگرم شوفاژ چدنی است.

 

دیگ چدنی

دیگ عبارتست از یک مخزن تحت فشار که برای انتقال حرارت به یک سیال طراحی شده است که در اکثر دیگ ها سیال مورد نظر معمولا آب است. آتشدان (Fire box) یا فضای احتراق را کوره نیز می گویند.

همچنین سطح گرمایش (heating surface) یک دیگ عبارتست از مساحت سطحی که در معرض محصولات احتراق قرار دارد.(سطح سمت آتش Fire side).دیگ آبگرم دستگاهی است که انرژی گرمایی حاصل از احتراق مشعل را به آب درون خود انتقال می دهد.

این آب گرم از طریق پمپ در مدار گرمایش به گردش در می آید و پس از انتقال حرارت از طریق سیستم های گرمایش ، آب با دمای پایین تر به داخل دیگ بر می گردد و این چرخه دوباره تکرار می شود. 

 

درباره دیگ های چدنی شوفاژکار

 

بویلر ها و دیگ شوفاژکار به عبارت ساده فضای بسته ای هستند که در آن به یک سیال گرما داده می شود و از این سیال گرم شده در مصارف مختلف می توان استفاده کرد.

دیگ ها انواع مختلفی در جنس بدنه همچون چدن، فولاد و یا استیل دارند. دیگ ها در انواع مختلف ازسوخت هایی همچون گاز شهری، گاز مایع، گازوئیل و سایر سوخت های استفاده شده توسط مشعل، برای ایجاد حرارت استفاده می کنند.

دیگ ها انواع مختلفی دارند که قدیمی ترین نوع آنها دیگ های کتری مانند بوده که در آن آب توسط شعله مستقیم زیر دیگ گرم میشود، استفاده از این نوع امروزه منسوخ شده است.

دیگ های چدنی چند تکه انواع دیگری از دیگ ها هستند که آب درون پنل های چدنی جریان پیدا می کند و گرم می شود. دیگ های چدنی عموما جهت گرمایش ساختمان های مسکونی استفاده میشون و آب گرم تولید شده توسط دیگ های چدنی در یک سیکل بسته بوسیله واحد های رادیاتور، فن کوئل، یونیت هیتر و ... به محیط انتقال پیدا می کند.

کلیه دیگ چدنی شوفاژکار در وب سایت تخصصی بامین تهویخ، تنها با گارانتی و خدمات پس از فروش نمایندگان رسمی و اصلی عرضه می شوند و دارای گارانتی  طبق دستورالعمل شرکت اصلی می باشند.

 

مشاهده لیست قیمت محصولات شوفاژکار در لینک زیر

شوفاژکار

شوفاژکار / دیگ چدنی شوفاژکار

 

دیگ چدنی شوفاژکار از مهمترین اجزای موتورخانه ساختمان به شمار می رود. دیگ ها بسته به نوع سیال محتوی آنها و جنس بدنه، از انواع مختلفی تشکیل شده اند.

دیگ چدنی شوفاژکار یکی از متداول ترین انواع دیگ ها است که با استفاده از حرارت ناشی از سوختن ماده سوختی در مشعل، درجه حرارت سیال داخل آن (عمدتا آب یا بخار آب) را بالا می برد. قبلا در مقاله تعویض دیگ و پره های موتورخانه به نکات اجرایی تعمیر و تعویض این نوع دیگ ها پرداخته ایم.

 

دیگ های چدنی شرکت شوفاژکار از نظر فشار و دمای کاری محدودیت هایی دارند. در مناطقی با زمستان های سرد و مکان هایی که ممکن است اختلاف دمای آب رفت و برگشت زیاد باشد، استفاده از این نوع دیگ ها توصیه نمی شود.

زیرا ممکن است بر اثر تنش های حرارتی ناشی از از آب برگشتی نسبتا سرد بر روی پره های آنها ترک خوردگی ایجاد شود. در دیگ های نسل جدید با بکارگیری تکنولوژی اکواستریم، تا این زیادی این مشکل برطرف شده است.
دیگ های چدنی در برابر برخورد مستقیم شعله مقاومت پایینی دارند و درصورتیکه آبی در داخل دیگ نباشد و در این وضعیت مشعل بیشتر از ۵ دقیقه روشن بماند، کل پره معیوب شده و باید تعویض گردد.فروش شوفاژکار
بر اثر کار کردن دیگ های فولادی یا چدنی مجهز به مشعل گازی، دوده ای قهوه ای رنگ در آن ها ایجاد می شود که سوراخ شدگی دیگ را به همراه خواهد داشت.

 

مشاهده لیست قیمت محصولات شوفاژکار

شوفاژکار

شرکت صنعتي شوفاژکار در سال 1350 با هدف توليد ديگهاي چدني حرارت مرکزي تاسيس گرديده و ظرف اين مدت علاوه بر افزايش تنوع مدلهاي ديگ چدني، پکيج هاي حرارتي را نيز به توليدات خود افزوده است. 

ديگ هاي چدني و پکيج هاي حرارتي شرکت شوفاژکار داراي بيش از 10 مدل و ظرفيت 000ر22 تا 000ر300ر1 کيلوکالري در ساعت مي باشند. اين ديگ ها با دو نوع سوخت گاز و گازوئيل کار مي کنند و ظرفيت تحمل فشار تا 6 اتمسفر را دارند. جنس اين ديگ ها از چدن آتشخوار است که مانع از خوردگي و پوسيدگي چدن در اثر تماس با آب و شعله مي شود.

 

دیگ های چدنی شوفاژکار برای استفاده با مشعل های گاز سوز، گازوئیل سوز و یا دوگانه سوز مناسب می باشند. این دیگ ها از نوع پره ای می باشند و در صورت شکستگی یا آسیب دیدگی هر یک از پره ها به راحتی قابلیت تعویض و جایگزینی دارند.

همچنین به دلیل تفکیک پره ها از یکدیگر دارای حمل و نقل آسان می باشند و به همین دلیل می توان در مرحله اتمام ساخت و ساز بنای ساختمانی دیگ را تهیه کرد و در محل موتورخانه نصب کرد و از صدمه رسیدن به دیگ در مراحل ساخت و ساز جلوگیری کرد.

 

انواع دیگ های چدنی شوفاژکار

 


دیگ های چدنی شوفاژکار در 7 مدل مختف در ظرفیت های مختلف طراحی و ساخته می شوند که عبارتند از:

دیگ شوفاژکار مدل سولار 300
دیگ شوفاژکار مدل سولار 400
دیگ شوفاژکار مدل سوپر 300
دیگ شوفاژکار مدل سوپر 400
دیگ شوفاژکار مدل توربو
دیگ شوفاژکار 1300 مدل سوپر هیت
دیگ شوفاژکار مدل استار

 

جهت مشاهده لیست قیمت شوفاژکار روی لینک روبرو کلیک کنید.www.bamintahvie.com