از انواع هیتر ها و برنامه های گرمایش در چندین صنعت استفاده می شود ، اما گرمایش صنعتی چیست و چرا مهم است؟
از بسیاری از هیتر ها و برنامه های گرمایش مختلف در چندین صنعت در سراسر جهان استفاده می شود ، اما دقیقاً گرمایش فرآیند صنعتی چیست و چرا از اهمیت برخوردار است؟

به بیان ساده ، گرمایش فرآیند صنعتی هنگامی است که یک صنعت از هیتر ها (یا سایر تجهیزات پردازش گرما مانند اجاق ها ، خشک کن ها یا مشعل ها) و گرمای تولید شده برای تسریع ، تکمیل و اجرای عملیات خود استفاده می کند.

امروزه تعدادی از برنامه های گرمایش صنعتی در جهان استفاده می شود. صنایع Myriad - از صنعت آسفالت ، نفت و گاز ، تصفیه شیمیایی تا فرآوری مواد غذایی - از بخاری ها در فرایندهای تولید خود استفاده می کنند.

تقاضا برای کیفیت به این معنی است که استفاده از گرمای مناسب و کنترل شده در بسیاری از عملیات صنعتی مورد نیاز است. بخاری های برقی کنترل خوبی بر دمای فرآیند دارند.

دلیل دیگر استفاده از گرمایش صنعتی تغییر الگوی دما و افزایش قدرت زمستان ها در سراسر ایالات متحده بوده است. این امر به ویژه ایالت های فراوان صنعتی را سخت تحت تأثیر قرار داده است.

صنعت ، ماشین آلات و تولید می تواند در نتیجه لایه های سرما و برف متوقف شود. در آن مناطق ، نیاز به تجهیزات گرمایشی که می توانند برای گرم کردن ، ذوب شدن و یا حفظ درجه حرارت های خاص مورد استفاده قرار گیرند ، چرخه ای است.

استفاده از گرمایش صنعتی برای کاهش ویسکوزیته
یکی از کاربردهای مهم گرمایش صنعتی ، گرم کردن مایعات سنگین از جمله مشتقات نفت خام و خود روغن خام است. از هیتر های برقی برای کاهش ویسکوزیته این مایعات استفاده می شود.

کاهش ویسکوزیته می تواند باعث تحرک مایع شود. وقتی در مقیاس بزرگ کار می کنید ، همانطور که اکثر صنایع کار می کنند ، با کاهش دما و چسبناک شدن روغن ، پمپاژ روغن خام سنگین انرژی بیشتری می برد. تأمین گرما به روغن خام باعث کاهش ویسکوزیته روغن می شود و کار با آن آسان می شود.

در بیشتر برنامه های گرمایش فرآیندی ، باید دمای خاص حفظ شود و گرم کردن نفت خام و مشتقات آن کاملاً یکسان است. گرم شدن بیش از حد نفت خام می تواند کیفیت محصول را کاهش داده یا حتی از بین ببرد. برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد یا سوزاندن روغن در هنگام گرم کردن روغن برای کاهش ویسکوزیته ، کنترل دمای موثر لازم است.
به طور معمول ، از گرمایش غیر مستقیم برای چنین اهدافی استفاده می شود. هیتر ها گرما را به محیطی انتقال می دهند که برای گرم کردن روغن استفاده می شود. روغن همیشه محافظت می شود و بیش از حد گرم نمی شود.

گرمایش از کنار چاه مجاور تأمین می شود. سیستم های Skid - سیستم های بسته بندی شده همراه با هیتر های متصل شده - می توانند برای برنامه های گرمایش در مکان های از راه دور استفاده شوند. این سیستم ها برای کنترل دقیق دما و اطمینان از کاهش تخریب روغن تا سطح تقریباً صفر طراحی شده اند.

برای برخی از کاربردهای کاهش ویسکوزیته ، می توان از گرمایش مستقیم با استفاده از هیتر های پرتابل استفاده کرد. همانطور که از نامش پیداست ، بخاری های غوطه وری در مایع غوطه ور می شوند و گرما مستقیماً به مایع عرضه می شود. این بدان معناست که حداقل اتلاف گرما وجود دارد و بازده گرمایی بیشتری نیز دارد.

 

 

استفاده از هیتر برقی صنعتی در کوره و خشک کن


یکی دیگر از کاربردهای معمول گرمایش ، استفاده از هیتر در خشک کن های زیست توده است. این خشک کن ها در تعدادی از تنظیمات و سیستم های گرمایشی ارائه می شوند. با این حال ، برای انجام این کار ، تعدادی از متغیرهای خاص گیاه باید در نظر گرفته شود. تصمیم گیری در مورد پیکربندی خشک کن میزان حداکثر انرژی و خروجی تولید شده را تضمین می کند.

کاربرد دیگری که نیاز به استفاده از هیتر های صنعتی دارد کوره های الوار از آنجا که هر تأسیسات و گونه های چوبی متفاوت است ، هر برنامه کاربردی نیازهای خاص خود را دارد.

به طور سنتی ، از مازوت یا گاز طبیعی به عنوان منبع اصلی انرژی استفاده می شد. برخی از کارخانه های تولید الوار نیز از ضایعات چوب سوخته که به عنوان محصول جانبی تولید در کارخانه تولید می شود ، استفاده کردند. در بعضی موارد ، ضایعات چوب قادر به جایگزینی کامل سوختهای فسیلی بود. در برخی دیگر ، گرمایش فرایند تکمیلی را ارائه می دهد.

برخی از کارخانه های جدید تولید الوارها به هیتر صنعتی تغییر مکان داده اند تا اطمینان حاصل کنند که بدون هیچ گونه مشکلی ، می توان برنامه گرمایش را انجام داد. قدرت کاربرد گرمایش و نحوه استفاده از آن نیز حکایت از کارآیی تولید کوره و خشک کن دارد.

در نتیجه ، برنامه های گرمایش صنعتی امروزه به یکی از مهمترین عملیات در صنعت تبدیل شده اند. این قطعه بیشتر به کاربردهای غیر متعارف گرمایش صنعتی توجه داشت. علی رغم این واقعیت که تعدادی از شرکت ها بودجه گرمایش صنعتی از طریق هیتر های برقی را سخت می دانند ، اکثر آنها مایل به انجام این کار هستند. این بیشتر به این دلیل است که هیتر های برقی صنعتی:

کنترل خوبی از دما را ارائه دهید.
به مالک اجازه دهید تا از محل تأمین گرما پیگیری کند.
اطمینان حاصل کنید که حداقل از دست دادن گرما و کارایی بیشتر برای کسب و کار وجود دارد.
با این حال ، قبل از انتخاب یک برنامه گرمایش صنعتی برای تجارت خود

 

به چه نوع هیتر غوطه وری نیاز دارم؟


برای کاربردهای کوچکتر ، هیتر های پیچ گوشتی هزینه نسبتاً کم و سهولت تعویض را ارائه می دهند. برای کاربردهای بزرگتر ، بخاری های فلنج دار قادر به تحمل بارهای زیاد و حجم مایعات بیشتر هستند.

برای برنامه هایی که به عناصر وارد شده از بالای ظرف نیاز دارند ، می توان هیتر های جانبی را انتخاب کرد. بیشتر هیتر های برقی می توانند از ترموستات مکانیکی یا یک کنترل کننده دیجیتال برای نیازهای دقیق تر دما استفاده کنند. گزینه ها ممکن است شامل یک محفظه ترمینال NEMA 1 ، یک محفظه ضد رطوبت NEMA 4 یا یک محفظه ضد انفجار NEMA 7 برای محیط های ناپایدارتر باشند.

چند وقت یکبار باید هیتر را نگهداری کنم؟


هیتر ها باید به طور منظم نگهداری شوند. بسته به محیطی که در حال گرم کردن آن هستید ، هر برنامه باید با دقت مورد بررسی قرار گیرد. مایعات پایه آب ممکن است رسوبات کلسیم داشته باشند که به غلاف بچسبند. برای جلوگیری از چسبیدن رسوبات کلسیم (به طور معمول به عنوان یک ماده سفید پودر شده) باید روی آب سنگین تصفیه شود.

آیا من به یک سوئیچ ایمنی با محدودیت بالا نیاز دارم؟
سوئیچ های ایمنی با محدودیت بالا ابزاری ارزان و ارزشمند برای کمک به محافظت از هیتر و کوره هوای گرم و محلولی است که سعی می کنید آن را گرم کنید. غالباً درون یک ترموول درون بسته عناصر قرار می گیرند ، آنها در حداکثر دامنه دما تنظیم می شوند که در صورت گرم شدن بیش از حد خاموش می شوند.

آیا به ترموستات مکانیکی یا کنترل کننده دیجیتال نیاز دارم؟
ترموستات های مکانیکی ابزاری ارزان قیمت برای تنظیم دمای هیتر شما با استفاده از مویرگ و لامپ است که در یک ترموول درون هیتر شما قرار می گیرد. محدودیت های این دستگاه بار آمپراژ است که می تواند تحمل کند (اغلب حدود 15 A برای یک فاز و 25 A برای یک فاز).

برنامه هایی که به اندازه گیری دقیق تر نیاز دارند ، از کنترل کننده های دیجیتالی استفاده می کنند که دارای رله ، فیوز ، کنتاکتور هستند و در محفظه های مختلف NEMA ارائه می شوند.

 

مشاهده لیست قیمت انواع هیتر در لینک روبرو : هیتر