اولین پمپ شناور پمپیران توسط Armais Arutunoff در سال 1928 اختراع شد. او مهندس سیستم تحویل روغن ارمنستان است. نام پمپ پمپ روغن زیر آب است و این در یک میدان روغن نصب شده است. طراحی پمپ در سال 1929 توسط Pleuger Pumps تأسیس شد.

این وسیله ای است که با یک موتور کاملاً مهر و موم شده و مهر و موم شده به پمپ پمپیران همراه است. کل مجموعه را می توان در مایعات غوطه ور کرد تا تحت فشار قرار گیرد. این پمپ ها ی پمپیران عمدتا برای جلوگیری از حفره های پمپ استفاده می شوند.

عملکرد این پمپ پمپیران به پمپ های جت شباهت ندارد ، زیرا پمپ های شناور پمپیران مایع را به سمت سطح فشار می دهند ، در حالی که پمپ های جت مایع را می کشند. بنابراین این پمپ ها کارایی بیشتری نسبت به پمپ های جت دارند. این مقاله به بررسی اجمالی پمپ های زیر آب می پردازد.

پمپ شناور چیست؟


همانطور که از نام این پمپ ها بر می آید ، تعریف پمپ زیر آب به این دلیل طراحی شده است که در یک چاه ، مخزن ، در غیر این صورت ظرف غوطه ور شده اند. طراحان پمپ شناور پمپیران انواع مختلفی از پمپ ها را برای مناسب بودن در غوطه وری طراحی کرده اند. موتورهای پمپ شناور پمپیران در محفظه هایی محصور شده اند که با روغنی پر شده اند که با ماده ای که فشار می دهند تماس ندارند. نمودار پمپ شناور در زیر نشان داده شده است.

انواع پمپ های شناور پمپیران


انواع مختلفی از پمپ های شناور پمپیران در چاه ها ، مخازن و غیره وجود دارد که در زیر به پمپ های مورد استفاده در چاه ها پرداخته می شود.
پمپ های چاه عمیق
پمپ های چاه عمیق پمپ های قابل استفاده در زیر آب هستند. از این پمپ ها می توان برای شهرداری نیز استفاده کرد. بدنه این پمپ ها را می توان برای کار در زیر آب به موتور متصل کرد. طرح ضربه ، ساده سازی و نوسازی آن را ساده می کند. وقتی این پمپ ها شروع به کار می کنند ، باید کاملاً در آب غوطه ور شوند. آب اسیدی یا شیرین سبک به طور مکرر قابل انتقال است.
پمپ های استیل
پمپ های استیل ضد زنگ از پمپ های چدنی بهتر به نظر می رسند. آنها با فولاد ضد زنگ کاملاً پوشانده می شوند و مقاومت بسیار اسیدی دارند. در این نوع پمپ ها ، آب گرم در غیر این صورت آب اسیدی سبک غالباً جابجا می شود. منبع آب مانند چاه می تواند توسط بازیگران منحصر به فرد خود تا مقدار زیادی محافظت شود ، همچنین آب شیرین نیز می تواند به طور مکرر حرکت کند. کل پمپ را می توان در هنگام کار در آب غوطه ور کرد.

مشاهده لیست قیمت انواع محصولات پمپیران در لینک روبرو : پمپیران

پمپ های مکش پایین
از پمپ های مکش پایین به طور گسترده ای برای دریاچه ، آبگیری معدن ، استخر و رودخانه استفاده می شود. آنها با یک آستین راهنما در زیر پمپ طراحی شده اند. این پمپ ها از آب پایه استفاده می کنند و به طور کارآمد ویژگی خنک کننده با کیفیت بالا موتور الکتریکی را تضمین می کنند. این نوع پمپ ها پمپ های اعزامی و اضطراری هستند. نصب این پمپ ها با انواع دیگر پمپ ها به راحتی ارزیابی می شود و آنها دارای سر بلند هستند.

پمپ های پر روغن
پمپ های زیر آب پر از روغن از موتورهای غوطه وری پر از روغن استفاده می کنند. این پمپ ها به طور گسترده ای در بلند کردن آب در چاه ها ، آبیاری زمین های کشاورزی ، تپه ها ، سیستم های زهکشی تأمین آب صنعتی و مسکونی ، تأمین آب مناطق کوهستانی و غیره مورد استفاده قرار می گیرند تا روغن برای خنک کردن موتورهای گرم شده پر شود. از این موارد می توان در مناطق خنک استفاده کرد زیرا روغن را نمی توان منجمد کرد. نصب و بازسازی اینها بسیار ساده و همچنین مفید است. این پمپ ها آب تمیز را مانند آب دریاچه ، استخر یا رودخانه حرکت می دهند.

پمپ های کولر آبی
پمپ های شناور پمپیران خنک کننده آب معمولاً در زمینه هایی مانند صنعتی ، آبیاری زمین های کشاورزی ، استفاده از آب مسکونی و غیره استفاده می شوند. همچنین می توانند مانند پمپ های پر روغن در زیر آب استفاده شوند.

یک موتور یعنی آبسردکن می تواند برای کار در زیر آب ثابت شود. برای خنک سازی موتور هیجان زده می توان آب شیرین را پر کرد. این پمپ ها درصورت استفاده از کیفیت بالای آب قابل استفاده هستند.
پمپ های پمپیران جریان مخلوط و محوری به طور گسترده ای در تخلیه ، تخلیه رودخانه ، تخلیه فاضلاب ، تصفیه آب در ایستگاه پمپ و کنترل سرریز دفع خاک استفاده می شود. جریان زیاد و غیر مسدود شدن باعث بهبود وضعیت مداوم کار می شود. عمر لوله ها در اثر نشت می تواند توسط سیستم سه درزبندی طولانی شود.

انتخاب پمپ شناور پمپیران


انتخاب پمپ شناور پمپیران بر اساس چندین مشخصات قابل انجام است. انتخاب اولین و پیشروترین پمپ های شناور عمدتا به نوع ، کاربرد بستگی دارد و پس از آن ، باید در مورد حداکثر جریان تخلیه تصمیم گیری شود. حداکثر جریان پمپ های زیر آب را می توان با فشار فشار پمپ تعیین کرد.

این مربوط به حداکثر نیرویی است که پمپ پمپیران می تواند داشته باشد. این پمپ ها در اسب بخار تخمین زده می شوند. این کاری است که با سرعت 550 فوت پوند برای هر ثانیه تولید می شود و معادل 745.7 وات انرژی است. در آخر ، باید اندازه تخلیه تخمین زده شود. این مقدار محاسبه شده جهت گیری به سمت پیوندهای خروجی پمپ های زیر آب است.

مزایا و معایب پمپ شناور


از مزایای پمپ شناور پمپیران می توان به موارد زیر اشاره کرد.

این پمپ هرگز لازم نیست که بتونه کاری شود
این پمپ ها نیز بسیار کارآمد هستند
فشار آب ، آب را به داخل پمپ هدایت می کند ، بنابراین انرژی زیادی را صرفه جویی می کند.
این پمپ ها از مواد جامد و همچنین مایعات استفاده می کنند.
این پمپ ها در آب ساکت هستند


از معایب پمپ شناور می توان به موارد زیر اشاره کرد.

اگر یک واشر پمپ پمپیران یکپارچگی خود را از دست دهد در نتیجه باعث نشتی از پمپ می شود ، در نهایت قطعات داخلی آسیب می بینند.
خرابی پمپ به دلیل غوطه ور شدن در آب نمی تواند به سرعت متوجه شود.
هزینه این پمپ ها در مقایسه با پمپ های غیر شناور زیاد است.
یک پمپ برای همه موارد استفاده نمی شود ، در حالی که پمپ های یک مرحله ای در برنامه های مختلف مانند پمپاژ تولید نور و خانه استفاده می شود که شامل پمپاژ فاضلاب ، پمپ های مخزن در زهکشی و فیلترهای آکواریوم است.
چندین پمپ مرحله ای برای چاه ها ، مانند آب استفاده می شود.


کاربردهای پمپ شناور


کاربردهای پمپ شناور پمپیران شامل موارد زیر است.

از این پمپ ها در آبیاری ، تأمین آب آشامیدنی ، تولید روغن و آبگیری استفاده می شود.
این پمپ ها در چاله ها ، جمع ها ، چاه های مرطوب کار می کنند ، در غیر این صورت ، به طور کلی حوضچه ها برای پمپاژ فاضلاب هایی که به خانه ها و همچنین سایر ساختمان ها ، زمین و تخلیه دنده در داخل ساختمان نشت می کنند ، استفاده می شود ،
این نوع پمپ در استخرها و گیاهان نیز استفاده می شود.

 

مشاهده لیست قیمت انواع محصولات پمپیران در لینک روبرو : پمپیران